ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.03.2017
ÎNSCRIS: 28.06.10
SEP-2016

Cazarea ok

In septembrie anul trecut am ales, la recomandarea unor prieteni, bratul Kassandra pentru concediul din septembrie. In ultimii 5 ani am fost in Grecia de 2 ori pe an (sfarsit de iunie si septembrie) dar doar pe insule.

Rezervarea am facut-o cu 1 luna inainte fara sa platim nici un avans.

Am plecat din Bucuresti la ora 22 iar dimineata am fost in pe bratul Kassandra.

Dupa ce am dat o tura cu sa vedem plajele, localitatile din apropiere, pe la ora 12 ne-am indreptat spre cazare.

Cand am ajuns acolo am sunat si in maxim 10 minute a venit cineva. Cazarea este aproape de plaja, de restaurante si de un supermarket. Noi am inchiriat 2 vile.

Fiecare vila cuprindea:

- La parter o terasa imensa cu masuta si scaune, living cu canapea extensibila, masuta, masa cu scaune pentru luat masa, televizor si bucatarie complet utilata (desi noi nu am folosit nimic din acea bucatarie preferand tavernele grecesti)

- La etaj o baie si 2 dormitoare (unul cu pat matrimonial si unul cu doua paturi). Dormitorul cu pat matrimonial avea un balcon imens, si pe acest balcon fiind scaune si masuta. Aerul conditionat era pe micul hol dintre baie si dormitoare.

In curtea comuna, plina de verdeata care era pentru mai multe vilute era si un gratar plus masa si bancute.

Totul era forte curat. Fiind inchiriere totala a vilei, pe parcursul sederii noastre nu a venit nimeni sa faca curatenie. Am fost informati de acest lucru in momentul rezervarii. Daca stateam mai mult (am stat doar 5 nopti) dupa a 5-a noapte veneau sa schimbe asternuturile si sa faca curat, dar la o ora stabilita de noi pentru a nu ne deranja.

Mi-a placut foarte mult aceasta cazare. Pentru cei care vor sa mearga in aceasta zona o recoamand. De aici se ajunge usor in celalate localitati. Eu prefer insulele grecesti.

Trimis de corinamaria in 28.03.17 21:47:54
Validat / Publicat: 28.03.17 22:18:45

VIZUALIZĂRI: 2681 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (corinamaria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[28.03.17 21:50:33]

Nu m-a lasta sa aleg la: CAZARE [camere etc]. Ar trebuii sa fie 100%.

[28.03.17 21:58:17]

@corinamaria: Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Siviri Rental Houses, SIVIRI [Kassandra]" (nou-creată pe sait)

Nu m-a lasta sa aleg la: CAZARE [camere etc]. Ar trebuii sa fie 100%.

Asta pentru că ai selectat, în primul pas al SCRIE REVIEW, ca tip = ”rec de călătorie” (ar fi trebui să selectezi „de CAZARE”)

Am setat noi nota la CAZARE (100%)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 32&ridAnt=76893

[28.03.17 22:06:54]

@webmasterX: Pozitionarea pe harta este corecta.

Radu Tudoran
    [28.03.17 22:25:15]

Bun pret. Dar cu drumul cum ai rezolvat-o? Exista ceva legaturi sau auto/ferry?

Dragoș_MD
    [28.03.17 22:43:54]

@corinamaria: foarte bună recomandarea - iar prețul... chiar super! (Tot în aceeași perioadă am fost și eu acolo și am plătit cam la fel, dar numai pentru un apartament cu M.D. la hotel). Cum ați dat de ei?

Niște poze ar fi deosebit de folositoare și apreciate.

@Radu Tudoran:

Exista ceva legaturi sau auto/ferry?

fery pentru un sat de pe continent?!?

Există șosea rapidă pe brațul Kasandra până în Kassandria, autostradă pe urmă până la Kulata.

[29.03.17 00:11:47]

Legat de drum, spre dezamagirea mea anul trecut construiau autostrada pe bratul Kassandra. Am ajuns pe autostrada pana in localitatea Kassandreia. Tocmai din cauza asta nu mi-a placut zona.

[29.03.17 08:33:07]

@corinamaria: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

Neli
    [02.04.17 21:16:25]

@corinamaria: Multumim pentru impresii. Foarte frumoase vilutele., iar pretul... mai mult decat rezonabil.

Va doresc si pentru acest an, o vacanta minunata, pe tarmurile Elladei... sau oriunde veti merge!

florin.clejan
    [04.04.17 00:32:12]

Buna!

Spune-mi te rog plaja este cu nisip fin? Sau e cu pietricele?

Apa era curata sau tulbure?

Intrarea in apa e lina, pentru ca eu merg cu copii f mici.

Multumesc!

Dragoș_MD
    [04.04.17 12:14:11]

@florin. clejan: e cea mai buna plaja pentru copii: apa curata, limpede, cu intrare foarte lina. Plaja e acoperita toata de nisip, dar nu din cel prafos, seamana cu ce avem la noi in sudul litoralului.

calatorul
    [17.09.17 22:26:27]

@corinamaria: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele insotitoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare.

calatorul, corinamaria, florin.clejan, Neli, Radu Tudoran