ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.03.2017
DE Lale
ÎNSCRIS: 24.08.15
MAR-2017

Pofta de burgeri - Burger Van Bistro cei mai buni de pana acum!

Localizare Burger Van Bistro - strada George Vraca 4

Zilele astea mi s-a facut pofta de burgeri. Spre dezaprobarea multora probabil eu sunt fan fast-food. Mananc cat pot de rar dar se mai intampla din cand in cand. Mancasem burgeri buni la Hard Rock Cafe dar de data asta voiam sa merg in alta parte. De cele mai multe ori caut pe net localurile in care vreau sa ajung. Intrasem pe [***] sa vad lista cu localurile cele mai bune. Asa ne-am hotarat sa mergem la Vivo acest local fiind pe locul 1. Ajunsi acolo din pacate am constatat ca ne trebuia rezervare, tot localul fiind deja ocupat. Cautand un alt loc unde sa mergem, mi-am amintit de Burger Van si oricum voiam sa ajung de mult la ei. Cam in 15 min am ajuns de la Vivo la Burger Van.

Mini localul este situat pe Strada George Vraca la parterul unei bloc. Daca nu stii exact adresa poti trece lejer pe langa local fara sa il vezi. Noi ne-am luat oricum dupa miros pt ca in zona mirosea demential de tare a burgeri. Am intrat intr-un local micut dar bine ingrijit. Nestiind aproape nimic despre locatie am fost usor surprinsi de cat de mic este. Pe micutele mese se aflau meniurile, tacamuri si servetele si o sticla de 1l cred cu apa si lamaie. Initial am crezut ca este de decor. Ne-am uitat in jur sa cercetam locul am studiat meniul si am hotarat ca remanem sa mancam. Comanda se da direct la bar, distanta dintre mese si bar fiind de aproximativ 1m. Personalul format din 2 baier=ti si o fata a fost foarte dragut si serviabil. Am comandat 2 feluri de burgeri: Honest Burger si Nu Stiu Ce Burger - asta e denumirea desi pare ciudata :D + cartofi cu sare si cimbru si cartofi cheddar jalapeno. Cei din urma sunt usor picanti deci aveti grija daca mergeti cu copii sau sunteti intoleranti la picanterii. De baut am cerut apa plata dar ni s-au oferit 2 pahare pentru sticla de pe masa. Astfel am aflat ce era cu sticla. Mancarea a fost super bunaaaa dovada si faptul ca si copilul a mancat tot fara sa comenteze iar un burger acolo credeti-ma ca e mult mai mare decat un burger de la McDonalds de la meniul de copii. As mai fi mancat macar unul doar pt faptul ca era atat de bun daca mai puteam.

Toaleta desi mica este foarte curata (surprinzator de bine arata locul).

Cu siguranta o sa mai merg cel putin inca o data la ei dar poate o sa aleg o alta locatie ca sa vad daca burgerul e la fel de bun. Va recomand cu drag sa mergeti sa mancati la ei si poate va fac pofta cu pozele.

Link oficial: burgervan.ro

Calatorii placute!!!

Trimis de Lale in 28.03.17 09:52:10
Validat / Publicat: 28.03.17 10:36:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 1381 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lale); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Nu Știu Ce Burger + cartofi cheddar jalapeno

[28.03.17 10:48:37]

@Lale: Poate ca asa cum ai spus tu nu vei fi in asentimentul multora din diverse puncte de vedere argumentate stiintific sau nu. Nici eu nu sunt adepta mancarii de tip Fast-food (desi nu se prea vede pe mine ), insa uneori vrem sa ne mai rasfatam. Mie imi plac localurile mici unde te simti oarecum ca acasa si daca mai ai parte si de produse bune, companie potrivita si atmosfera placuta cu atat mai bine.

Ma bucur insa ca am deschis calea voturilor, felicitari, votat cu placere si am sa-l retin, cine stie cand ii voi trece si eu pragul.

PS- m-am uitat sa vad pe unde vine si am descoperit ca este chiar in centru, si de asemenea ca mai exista o locatie in Pipera. Interesant

LaleAUTOR REVIEW
[28.03.17 11:35:29]

@mishu: Multumesc pentru vizita si vot, Draguta ca de obicei:-). Am omis intr-adevar sa specific locatiile Burger Van. Uneori ma ia valul cand scriu am multe idei in cap si mai omit din lucruile importante. Sper sa mergi si sa imi spui daca am fost obiectiva sau subiectiva. :-)

[28.03.17 12:43:40]

@Lale: Probabil ca am sa incerc sa-i testez si pe acestia mai ales ca am la cateva minute de casa mea un loc unde se mananca aproape numai burgeri (am povestit aici cum am fost eu la Bistro Modelier, diferenta fiind data si de sortimentul de carne din care pot fi facuti burgerii). Hai ca ma opresc ca deja mi s-a facut foame , dar voi incerca si propunerea ta.

LaleAUTOR REVIEW
[28.03.17 12:45:25]

@mishu: Modelier era una din variante dupa ce nu am gasit locuri la Vivo. Facem schimb de experienta daca ajungem acolo:-)))

[28.03.17 12:48:00]

@Lale: Mie imi spui de loc liber, nici macar nu ma gandeam ca nu gasesc la pranz (in fine era 24 ianuarie) la nici o ora de la deschidere loc liber, am stat pe scaunele protap la bar, dar stiu data viitoare

Lale, mishu
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: