ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.02.2017
ÎNSCRIS: 15.08.12
AUG-2016
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 luni

Concediu minunat!

Buna ziua! M-am gandit, ca asa cum caut eu impresii despre alte hoteluri, asa cauta si unii dintre dumneavoastra si poate va v-a fi de folos ceea ce voi descrie in continuare.

In luna august 2016 am avut concediu de 7 nopti in Kusadasi, Turcia la hotelul Sunconnect Atlantique Holiday Club. Tin sa va spun, ca inca de la intrarea in hotel ne-am simtit ca acasa.

Personalul este super, incepand de la paza, receptie, camera, restaurant, etc. Cu totii te fac sa te simti ca si cum ai fi superiorul lor.

Despre hotel, doar cuvinte de lauda: amplasare minunata, pe plaja curata si pazita, curatenie exemplara. Gradina, o frumusete!

Camera spatioasa, primitoare si pentru ca au stiut ca mergem cu bebelina noastra, am avut si un patut pentru bebe.

Despre regimul de masa nu cred ca as avea multe de spus, turcii necontenind sa ne primeasca cu aceiasi diversificare si calitate. Nu cred sa fie persoana care sa se ridice flamanda de la masa.

Va recomandam cu caldura acest hotel si, sa aveti concedii pline cu soare!

O sa atasez niste poze, pentru ca, stim cu totii ca o poza face cat o mie de cuvinte!

Trimis de trush in 27.02.17 17:26:44
Validat / Publicat: 27.02.17 18:23:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2897 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (trush); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 apus vazut de pe plaja

webmaster45 [27.02.17 18:21:10] »

@trush:

webmaster [28.02.17 17:15:32] »

Articol selectat ca fiind „de interes turistic crescut” (din punct de vedere al politicii saitului!)

trush [02.03.17 12:00:13] »

@webmaster45: Sunt in regula coordonatele GPS.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [02.03.17 13:10:36] »

@trush: ai făcut o "faptă bună" scriind despre aceasta locatie de pe Long Beach.

Chiar zilele trecute o recomandam cuiva la rubrica CMR a saitului.

Este un hotel bun pe o plaja extraordinara. Nu am stat in acest hotel, insa zona de plaja o stiu foarte bine, noi mereu refugiindu-ne din centrul statiunii... spre Davutlar!!

trush [03.03.17 17:41:53] »

@maria55: Multumesc! Am considerat ca pot ajuta! Anul trecut am cautat si noi impresii ,,proaspete ,,dar din pacate nu am gasit prea multe.

viviv [11.07.17 13:54:05] »

Buna ziua. As vrea sa va intreb de aqua park, daca ati fost la el? Stiu ca pentru cei cazati in hotel este gratuit, doar mancarea si bautura contra cost. Imi puteti spune daca se poate intra de mai multe ori pe zi?

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [11.07.17 14:25:23] »

@viviv: da, accesul este nelimitat pentru cei cazati la Atlantique.

Preturile la snack sunt normale, mai mari la restaurantul a la carte, normal!

Dar avand acces nelimitat, nu va faceti probleme cu mancarea, eventual cu răcoritoarele! Din ceea ce stiu accesul cu produse alimentare si bauturi este insa restrictionat!

Acum, daca luam in calcul faptul ca o intrare la un aquapark, Precum Adaland de exemplu, costa in jur de 18euro/pers, atunci cu suma aceasta la Tortuga va acoperiti cheltuielile pentru un suc o bere...

Vacanta faina!

viviv [11.07.17 18:09:41] »

@maria55: multumesc mult... il am in vedere pentru anul urmator... anul acesta a trecut...

trush [01.08.17 21:33:14] »

@viviv: Buna seara! Nu, se intra doar o data pe zi, pe baza cardului.

angi73 [06.08.17 11:03:46] »

@trush:

Anul acesta, in iunie am fost acolo si la Tortuga se poate intra de mai multe ori pe zi pe baza bratarii, intr-adevar fara apa, suc sau mancare la vedere.

Pe mine m-a deranjat foarte tare mirosul insuportabil care venea din baie de la canalizare, drept pentru care a doua zi am solicitat schimbarea camerei.

trush [23.08.17 18:18:59] »

@angi73: Au mai schimbat regulile. Anul trecut se intra pe baza cardului. Noi nu am avut probleme cu baia. Sanatate si vacante frumoase!

webmasterX [23.08.17 18:30:01] »

@angi73: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

valiradu76 [05.09.17 14:46:09] »

@trush: spuneti-mi va rog, intrarea la aquapark-ul alaturat Tortuga este gratuita pentru clientii cu all inclusive ai hotelului?

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [05.09.17 14:49:52] »

@valiradu76: da, este gratuită! Insă mâncarea si băutura este contra cost! Nu vă este permis cu nimic food sa intrati, ca dealtfel la orice aqua-park!

trush [05.09.17 18:53:38] »

@valiradu76 : Da, este gratuită. Puteti intra gratuit doar o singură dată pe zi (asa a fost anul trecut).

valiradu76 [06.09.17 00:45:40] »

@maria55: si se poate intra si iesi de mai multe ori pe zi sau doar odata. Si daca imi puteti va rog sa imi datipe privat cam cat v. a costat sejurul si cu ce agentie ati mers.

calatorul [17.09.17 21:08:42] »

@trush: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele insotitoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare.

viviv [03.11.17 16:25:24] »

Buna ziua

Imi puteti spune daca nu ne ducem la aquapark-ul Tortuga, hotelul are si topogane separat? Multumesc

angi73 [03.11.17 20:02:33] »

@viviv: Buna seara,

Sunt tobogane numai la Tortuga. In rest piscinele sunt: pentru relaxare una langa restaurant si cealalta pentru activitati langa patiserie.

viviv [06.11.17 08:27:22] »

@angi73: multumesc

crys2010 [29.01.19 21:36:20] »

@trush: Buna seara! Anul acesta am vrea sa testam si noi Turcia si am vrea sa mergem la acest hotel. Imi puteti spune daca exista vreo diferenta intre camere, in sensul ca am gasit pe site-ul agentiei aceeasi camera cu vedere la mare, la pret diferit si marcate diferit, adica de 2*, 3* si 4*? Va multumesc! PS. Suntem tot din Barlad.

valiradu76 [29.01.19 22:10:25] »

@crys2010: buna seara. Sunt diferente intrr camere. Ptr o camera ok solicitati o camera standard. Nu promo sau eco. Daca vreti mai multe detalii contactati. ma pe privat si va pot recomanda o agentie cu preturi foarte ok. Hotelul este foarte ok si merita toti banii

angi73, calatorul, crys2010, maria55, trush, valiradu76, viviv
Alte impresii din această RUBRICĂSunconnect Atlantique Holiday Club [Long Beach]:

• pagină generată în 0.063150882720947 sec