ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2017
ÎNSCRIS: 25.02.17
AUG-2016

Către satisfăcător

Un concediu reusit

Ce sa spun despre Hungarospa Thermal? A fost un concediu reusit, nu spectaculos, dar foarte reusit.

Deci sa incep cu cazarea. A fost ok, doar ca cei de la receptie nu cunosteau limba romana iar engleza doar de baza, dar am constatat ca asa am nimerit noi in acea zi, pentru ca in alta a fost mai ok, am fost un cuplu cu fiica noastra majora si cu o prietena de-a ei, plus o alta prietena care din motive obiective nu a resuist sa vina decat dupa 2 zile, toate 3 prietenele au avut camere single.

Intr-una dintre nopti cand fiica mea se afla in camera prietenei sale, in momentul in care a vrut sa plece la culcare in camera ei a constatat ca s-a blocat usa. Au chemat receptia, au reusit pana la urma sa o deblocheze (era cu cartela magnetica), dar a mai durat vreo 2 zile pana sa o si repare pentru ca era weekend. In fine, s-a reparat pana la urma.

In rest cazare ok, curatenie super ok.

Masa, noi am avut demipensiune cu mic dejuns si cina bufet suedez, mancare variata, nu cum se aude de Turcia de exemplu, dar destul de variata. E super ok ca ai inclus in oferta intrare gratuita atat la strand cat si la Aqua Palace, bazinul acoperit pentru ca noi am prins vreo 3 zile mai uratele si faptul ca am avut intrarea la Aqua Palace a prins tare bine, mai ales ca acolo e destul de scumpa intrarea altfel.

Un punct in minus ce l-as constata eu e ca nu prea exista distractie pe la hotel, e destul de departe de centru si uneori seara nu prea mai ai chef de plimbare, iar la hotel nu se intampla nimic dupa cina, nu muzica, nu seri tematice, nu animatori, nimic.

A, si era sa uit doua aspecte: la plecare, cand faceam check-out ni se spune ca trebuie sa platim taxa de statiune. Destul de mare, de altfel, noi am achitat pentru toti 3 cam 120 lei, in forinti, dar ce nu am inteles este motivul pentru care nu ne-a fost solicitata la check-in, stiam ca exista dar habar nu aveam cat este si pana la urma bine ca am mai avut atatia forinti;

si un alt aspect, pe drum fiica-ma isi aduce aminte ca si-a uitat in dulap geaca de piele. Noi nu vorbim maghiara, am incercat sa dam telefon in speranta ca putem vorbi engleza dar robotul vorbea doar maghiara si nu intelegeam nimic, asa ca am sunat peste vreo doua zile, a vorbit cineva in maghiara si ni s-a spus ca geaca se afla la receptie, putem merge oricand s-o luam, iar peste vreo doua spatamani s-au dus niste prieteni pe acolo si au recuperat-o, desi ne trecuse prin cap ca isi poate lua adio de la ea.

Un concediu reusit, dar fara a fi spectaculos. Asta nu inseamna insa a anul acesta nu vom merge probabil tot acolo!

Trimis de ancapop in 25.02.17 11:56:14
Validat / Publicat: 25.02.17 12:50:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Am mai fost la Zoli Apartment si la Hotel Matyas Kirally

VIZUALIZĂRI: 3334 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ancapop); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 60.50 EUR pe cameră

[25.02.17 12:49:53]

A ieșit chiar un review de debut plăcut, remarcabil și... promițător și pe viitor

@ancapop: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 59&ridAnt=76508

[02.03.17 15:42:14]

@ancapop: Un debut timid si usor emotionat insa gata, botezul ti l-ai facut astfel incat mai asteptam povesti. Felicitari, votat cu placere.

Mihne1
    [11.01.18 12:37:44]

Buna ziua, am citit despre Thermal sibas vrea sa il vizitez. Am mai multe neclaritati. Puteti sa imi spuneti cam ce distanta era de la hotel la aqua palace? (as merge in aprilie si e destul de racoare). Se acorda de catre hotel halatele si prosoape pentru aqua palace? Poti intra si iesi fara a fi probleme? Se merge la aqua in halat sau tfebuie sa te schimbi acolo? Ati avut permis la aqua palace peste tot? Multumesc frumos si astept raspunsurile dumneavoastra.

Mihne1, mishu
    Alte impresii din această RUBRICĂHungarospa Thermal Hotel: