ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.01.2017
JAN-2017

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Valea Frigului

Am ajuns la Valea Soarelui gandind ca pentru 2 nopti este o locatie excelenta, nu prea departe de casa. Am dorit neaparat mic dejun, un spatiu pentru servit masa si gratar.

Nu a fost asa cum ne-am inchipuit. Acest lucru, pentru faptul ca cea mai mare problema a fost temperatura din vila care a fost sub cea acceptata in acest anotimp. Presupun ca atat in camere dar si in livingul de la parterul vilei a fost frig deoarece vila nu se incalzeste daca nu sunt turisti. Centralele nu fac fata. A fost un frig groaznic. Caloriferele se incalzeau si se raceau alternativ. In camere s-a facut cald undeva pe la orele 2 noaptea, dupa ce am facut galagie in legatura cu conditiile de cazare. Era mai cald pe holuri decat in camere. La un moment dat am tinut usa deschisa pentru a intra caldura de pe hol. In living erau calorifere care nu functionau ca de altfel si in camera 5. Acolo a fost adusa o aeroterma. Baile nu ca sunt mici cum cineva sustinea mai devreme, sunt extrem de mici. Pentru a putea sta pe WC un picior se pune in cada dusului.

Gratarul este unul din epoca de piatra... lemnele sunt ude... asa ca sa va duceti cu ce va trebuie.

Puncte forte privelistea si micul dejun. Am inteles ca pretul a fost decent dar asta nu inseamna ca putem aceepta orice conditii. A doua zi dimineata dupa micul dejun am plecat la o alta locatie. Daca nu am fi dat avans nu am fi stat nicio noapte.

Trimis de niic in 24.01.17 20:09:37
Validat / Publicat: 24.01.17 21:30:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MOIECIU. A mai fost în/la: Colt de Rai-Rasnov Popasul Craiului Zarnesti

VIZUALIZĂRI: 1214 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (niic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

webmasterX [24.01.17 21:29:53] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 30&ridAnt=75984

webmaster [24.01.17 23:36:24] »

photos151 [13.11.17 14:54:43] »

@niic: Va rugam sa stergeti acest comentariu negativ deoarece administratia sa schimbat, iar toate punctele negative care sunt enumerate aici de dumneavoastra au fost imbunatatite. Va multumim anticipat!!! Pentru mai multe detalii contactati-ne:[*****]

NB photos151 este (sau a fost) reprezentant al unității
    photos151 [13.11.17 14:57:13] »

@webmaster: Salutare da este ok setarea coordonatelor GPS. Intr-adevar acolo se afla pensiunea Valea Soarelui. www.valeasoarelui.ro

NB photos151 este (sau a fost) reprezentant al unității
    webmaster26 [13.11.17 15:21:17] »

@photos151: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

nrs † [13.11.17 16:15:54] »

@photos151:

de ce ai dat vot negativ? e adevarat ce a spus? nu conteaza cum este acum omul si-a spus parerrea despre ce a gasit cand a fost

nrs, photos151
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Valea Soarelui [Moieciu de Jos]: