ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.01.2017

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

Cea mai proasta experienta

Am ajuns în jurul orei 11 dimineata, chiar daca stiam ca check-in ul il putem face la ora 14:00, am asteptat pana la ora 14:30 ca sa intram in posesia camerei noastră deoarece nu era gata (de ce nu era gata nu stiu, deoarece curatenia lasa de dorit... insa o sa scriu detaliat mai jos despre aceasta problema). Cat am asteptat ni s-a facut foame, insa nu am primit o bratara ca sa putem merge la restaurant, ci am platit 15 leva / persoana. Trecem peste...

Clădirea este formata din 4 corpuri dintre care un corp este principal în care este receptia și spa ul cu piscina și celelate 3 corpuri sunt anexa (noi am fost cazati in corpul KAMELIA, intr-un apartament cu 3 camere, 2 bai, un living spatios, chicineta + inca 3 camere cu 1 dormitor + living) care este peste drum de corpul principal), deci ca sa mergem la masa sau la piscina/spa trebuia sa traversam strada.

Recepția și parterul din corpul principal sunt frumos amenajate cu șemineu, cu mese, canapele, dar ffff frig din cauza ușilor care se deschideau din mai multe părți, ceea ce nu se poate spune despre lobby ul de la corpul KAMELIA, care arata ca o camera parasita.

Camera are un mobilier de maxim 3 stele, patul seamana cu doua saltele puse una peste cealalata, iar cea din partea de jos era murdara si patata la fel ca mocheta de pe jos (vezi poze)

Baia este mare și spațioasă, dar ca si in restul camerelor curatenia a lasat de dorit.

Daca am trecut peste faptul ca igiena lasa de dorit, ceea ce ma face sa nu mai revin este frigul pe care l-am suportat 2 zile. Cand am ajuns in cladire, erau deja persoane care ne spuneau sa refuzam sa stam acolo. In total am fost 13 persoane, cazate in acelasi corp cu aceleasi probleme. Cand am intrat in camere, am observat ca pe langa caloriferele normale existau si radiatoare bagate in priza. Chiar si asa abia dupa 2 zile s-au incalzit camerele.

Curățenia nu exista! Se ia gunoiul și atat. Nu se schimba prosope, absolut nimic. In ap cu 3 camere am stat 3 cupluri = 6 persoane. Cand i-am dat cameristei 3 prosoape sa mi le inlocuiasca, aceasta mi-a spus ca nu poate sa schimbe decat 2. Adica 2 prosoape curate la 6 persoane. De obicei iau de acasa, insa la un hotel de 4 stele nu ma asteptam sa nu avem prosoape. Ce-i drept prosoapele si lenjeriile erau singurele lucruri curate (chiar si asa am imprumutat un prosop de la cei cu care am mers si l-am pus pe perna :)). Chicineta este doar de forma. Nu exista tacamuri, nu exista farfurii. NIMIC.

Mâncarea nevariata. Se gasesc 2 3 feluri principale și 2 3 garnituri, salate destule. Prajituri puține și proaste (doar bezelele au fost bune :)) și nu se schimba imediat tava dacă se golește ceva. Masa de revelion pt care am platit extra a fost horror... am avut 2 sticle de suc la 250 ml la 4 sau 6 persoane, mancarea am mancat-o de foame, insa nu a fost meniu de 70 eur (cat am platit extra / persoana).

Unicul bar pentru all inclusive este în interitoriul restaurantului și este ffff saracacios. Suc este doar la dozator portocale și suc de mere, sucuri care dimineata erau ok, la pranz erau dizolvate cu apa si seara doar mai aveau un gust vag de mar / portocala.

Tot personalul ffff nepoliticos (incepand de la manager ul hotel ului, manager ul restaurantului pana la camerista, barman etc).

Limba engleza este tare departe de vocabularul lor.

Per total este un hotel cam de 3 stele, care personal cred ca face fata cam greu cu cheltuieli, cred ca clădirile anexe chiar nu ar trebui date în folosire pe timp de iarna, nimeni nu trebuie sa sufere de frig.

Nu revenim sub nici o forma. Cea mai proasta experienta!!

Sper macar sa ajute pe altii acest review!

Trimis de Arina31 in 13.01.17 16:17:35
Validat / Publicat: 13.01.17 21:27:21
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1591 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Arina31); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.55 EUR pe cameră

webmaster26 [13.01.17 16:34:15] »

@Arina31: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Arina31 [13.01.17 16:46:17] »

@webmaster26: e ok.

Arina31