ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu revenim!

Am sa fac referire strict la hotel!

În primul rand este la 6 km distanta de Bansko.

Ai posibilitatea sa ajungi acolo de la hotel fie cu masina proprie fie cu un microbuz pus la dispoziție de hotel cu plecare de 8,9, 10 și întoarcere la 15,16.

Microbuzul oprește chiar la baza pârtiei, de unde pleacă telegondola

Cu masina persoanala poți ajunge liniștit, parcarea este 7 leva.

Am ajuns în jurul orei 11 dimineața, dar camera noastră nu era gata, nu am primit o bratara ca sa putem bea o cafea sau o apa, chiar dacă am rugat în mod insistent sa ne lase pentru ca eram cu un copil de 4 ani și noi eram obosiți și infometați.

Masa începe cu cina nu cu pranzul. Am schimbat mesele, ca sa intram cu pranzul și sa ieșim cu micul dejun.

Nu am intalnit la nici un hotel atata restricție.

Într un final cazarea s a făcut la ora 4.

Clădirea este formata din 4 corpuri, dintre care un corp este principal în care este receptia și spa ul cu piscina și celelate 3 corpuri sunt anexa, dar ATENȚIE nu se leagă de corpul central decât prin curtea interioară. Adică pana la masa și piscina te plimbi în halat prin curte la minus 5 grade.

Noi am întrebat înainte sa plecam și ne am tot interesat și citit și am cerut sa fim mutați în clădirea principala din luna octombrie, de când am făcut rezervarea.

Am plătit o sumă suplimentara.

Copiii nu au gratuitate, plătesc și cazarea și masa indiferent de vârstă. 2 adulti si 1 copil de 4 ani nu pot opta pentru o camera dubla ci doar pentru apartament cu dormitor.

Camerele din clădirea principala se numesc camere deluxe.

Cazarea s a făcut foarte greu, era o domnișoară extrem de aroganta care la fiecare întrebare răspundea ca nu este treaba ei, n am mai întâlnit atâta [***], obosiți fiind chiar a reușit sa ne scoata din ale noastre.

Recepția și parterul sunt frumos amenajate cu șemineu, cu mese, canapele, dar ffff frig din cauza ușilor care se deschideau din mai multe părți.

Nu exista mocheta pe hol, doar gresie.

Camera are un mobilier rudimentar de maxim 3 stele, din pal care era zgariat, rupt în unele locuri, perdeau cam uzata, mocheta este bej și destul de pătată, nu este nici un scaun sau fotoliu în camera, exista frigider, un șifonier și 2 noptiere, o măsuță se machiaj.

Baia este mare și spațioasă, dar pe alocuri la cada era mucegăit siliconul.

Camerele care erau în clădirea anexa, toată lumea s a plâns de frig. Descrierea acestora era: pereții din rigips de la exterior din care intra frigul în camera nu erau izolati, sticla de suc a inghetat pe partea dinspre perete si la 1m de calorifer.

Camera noastră a fost călduroasă.

Curățenia nu exista! Se ia gunoiul și atat. Nu se schimba prosope, absolut nimic.

Restaurantul central este frumos amenajat cu ferestre mari ce dau în curtea interioară. Mâncarea buna dar nevariată. Se gasesc 2 3 feluri principale și 2 3 garnituri, salate destule. Prajituri puține și proaste și nu se schimba imediat tava dacă se golește ceva.

Unicul bar pentru all inclusive este în interitoriul restaurantului și era ffff saracacios. Suc este doar la dozator portocale și suc de mere, bunutze. Barul este deschis pana la ora 22 fix.

Niciodată nu ți punea un pahar plin, tor timpul jumătate sau 3/4 și dacă insistai sa l umple se uitau urat.

Limba engleza este tare departe de vocabularul lor.

Deși la check în primești bratara, de fiecare data cineva la intrare in restaurant un angajat te caută pe niște liste, super enervant

Piscina este mare, se putea și mai călduroasă, halat se ia de la recepția spa ului contra unei garantI de 20 de leva sau 10 euro, tot de acolo Îți iei și prosop pentru baie și ți cumperi și papuci pentru 2 leva.

Mare atenție la gresie de la piscina se aluneca f tare, faci putin balet.

Seara festiva de revelion a fost ok, personal mi a plăcut, desi copii au plătit pt meniul festiv nu toți au avut parte de el. Noi am fost un grup de 20 de adulți și 8 copiiI.

Per total este un hotel cam de 3 stele, care personal cred ca face fata cam greu cu cheltuieli, cred ca clădirile anexa chiar nu ar trebui date în folosire pe timp de iarna, nimeni nu trebuie sa sufere de frig.

Nu revenim sub nici o forma.

Trimis de ELENA1 in 03.01.17 00:17:54
Validat / Publicat: 03.01.17 06:45:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Varna Nisipurile de aur Bansko

VIZUALIZĂRI: 1109 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ELENA1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.55 EUR pe cameră

webmaster45 [03.01.17 06:43:50] »

@ELENA1:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=75573

• Alte impresii din această RUBRICĂMurite Club Hotel (ex White Fir Valley):