ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.10.2016
ÎNSCRIS: 27.10.16
SEP-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: (4ani). (2luni)

încărcat de pe telefon!

Groaznic, nu recomand Calista Luxury Resort

Am ajuns la Calista Luxury Resort, Belek, după un drum lung cu mașina

Ne făcusem planuri mari de distracție si eram tare entuziasmați: eu, soțul si cei doi copii din dotare, dar mai ales fetita mea cea mare care are 4 ani si 3 luni si care de abia aștepta sa vadă marea si sa înoate, era prima data in viața ei!!

Din păcate, de cum am ajuns m-a nelămurit graba si insistenta celor de la Recepție de a achita sejurul pe loc, in condițiile in care cel mic plângea foarte tare, cerea sa fie alăptat si noi eram tare obosiți; era prima data in viața când se întâmpla asta la check-in si noi ne-am plimbat in lumea asta, nu gluma!

Am trecut peste momentul jenant si am plătit

A fost groaznic, jur ca am crezut ca lovitura ii va fi fatală, așa de tare a fost zgomotul, in câteva secunde avea o umflatura cât un ou de găina deasupra cefei; am sunat imediat la Recepție si am cerut un doctor, primul lucru care m-au întrebat a fost dacă am asigurare si nu ce s-a întâmplat; din nefericire nu aveam, m-au pus sa aștept si au revenit cu un nou telefon, după aproximativ 10 minute, in care m-au întrebat dacă sunt de acord sa plătesc 150-200 euro (nu mai rețin exact suma!).

Am cerut gheata si mi-au trimis o punga de plastic, neagră, dintr-aceea din care primesti la piața, la cumpărături!

In fine, a sosit si doctorul după vreo încă 15-20 minute de așteptare si am decis sa mergem la spital cu fetita; a plecat soțul cu ea, eu cu cel mic (2 luni) am rămas in camera; nu ma întrebați cât a durat pana au venit, mi s-a părut o eternitate, i-au făcut fetiței o radiografie si a văzut-o un doctor, factura peste 300 de euro (parca 320) !

Nu m-a sunat nimeni din stafful hotelului sa ma întrebe de starea fetiței, de abia după ce i-am contactat eu s-au interesat; nu ne mai ardea de nicio vacanța, doream sa venim in țara, sa putem merge la pediatrul nostru si la un spital unde sa ne si înțelegem cu doctorii!

Fetita nu mai avea voie sa stea la soare

așa ca am cerut sa ni se dea banii înapoi ca sa putem pleca, plătisem 1800 si ceva de euro pentru cele 4 nopți de cazare; am fost refuzați si ni s-a recomandat sa folosim piscina interioară si locul de joaca, Clubul Calimero, care se afla tot in interior!

Am fost a-2-a zi la acel club, bineînțeles ca nu era nici un copil acolo, toți se bucurau de soare si de apa marii!

Si aici am avut i experiența nefericita, cu toate ca nu erau alți copii, fiica mea nu a primit nicio atenție, la Recepție erau doi tineri o fata si un băiat care vorbeau pe limba lor, rusa:-))) eu il tineam pe cel mic in brațe, căruciorul il lăsasem la usa, la un moment dat, după vreo 10-15 minute fiica mea mi-a cerut ceva de băut, am luat din mini bucătăria lor, o camera micuța cu un frigider si un scaun o cutie mică cu lapte, din aceea cu pai, gen suc; stăteam pe hol, unde era o bancheta pentru vizitatori am bănuit, tânărul a venit si ne-a făcut observatie, ca nu avem voie sa consumam "alimente" aici, ci doar in minibucatarie!!!

Dacă tot ne-a "băgat" in seama i-am cerut sa ne arate putin clubul, nu părea încântat de idee, dar nu a avut încotro

Aveau si o camera mini cinematograf si fetita a vrut desene, nu puteam sa o las singura (nici nu dorea asta!!) si nici nu puteam sa stau cu bebe in doar in brațe

pe toată durata filmului animat, mai ales ca fetita mi-a spus ca vrea si la toaleta așa ca m-am dus sa i-au căruciorul ca sa-l pun pe bebe in el, la care tânărul mi-a spus pe un ton răstit ca nu am voie sa duc căruciorul in interior, ca astea sunt regulile si ca nu-l interesează problema mea!!!

Tot timpul am încercat sa rezolv cumva situația, imi era mila de fetita mea, căreia ii promisesem o vacanța de vis

Tot stafful hotelului vorbește o engleza de balta, nu sunt deloc prietenoși si mi s-a vorbit de sus, de parca era singurul hotel de 5 stele din zona!

După multe insistente de a găsi o soluție pentru vacanța dezastruoasa, ce credeți?!! mi-au adus niste covoare de plastic, deosebit de murdare pe spate, pe care le-au asezat in cada!!! Deasemenea mi-au oferit o noapte gratis si facilitatea de a folosi pavilioanele de pe plaja si restaurantele a la carte in mod gratuit, am refuzat totul, voiam sa plecam acasă, nu ne mai ardea de nimic, mai ales ca cea mică acuza dureri de cap si in noaptea după accident a fost foarte agitata, s-a trezit si a țipat de mai multe ori in somn.

Vreau sa va spun ca nici mâncarea nu ne-a dat pe spate, in cele 4 nopți state, am văzut/ mancat aceleași feluri de mâncare, deci la capitolul varietate/ diversitate stau foarte prost!

Toată lumea, ma refer la personal e cu ochii numai după bacșișuri mai au putin si îți bagă mâna in buzunar!

Si la fel, stau prost la capitolul politețe, rar saluta sau zâmbesc!

Piscinele exterioare erau curate, șezlongurile si prosoapele la fel, dar in perioada in care am fost noi, 24-28 Septembrie, apa era deosebit de rece, așa ca am folosit piscina interioară!

In timpul sejurului am discutat despre problema noastră si cu o alta familie, tot de romani, si mămica mi-a zis ca si fetita ei a alunecat in cada (3ani) dar a avut noroc ca aprins-o la timp!

Asta in condițiile in care cei de la hotel mi-au spus ca este prima data când se întâmpla așa ceva si ca băile lor sunt la standarde internaționale!!

Seara avea loc discoteca in aer liber, singurul lucru de care s-a bucurat si fiica mea, eu si bebelușul nu prea, ca stăteam in camera si zgomotul era foarte puternic, nu te puteai odihni si nici la capitolul pat si perne nu excelează!!

Nu recomand, raportul calitate preț nejustificat!

Trimis de ya_olia in 27.10.16 21:39:32
Validat / Publicat: 28.10.16 08:32:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istanbul Cannakalle

VIZUALIZĂRI: 6590 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ya_olia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja curată, dar goală:- ( (
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 135.38 EUR pe cameră

• ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 47
    [27.10.16 22:11:53]

@ya_olia: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [28.10.16 09:13:57]

Las la o parte faptul ca ai platit 1800 de euro pe 4 nopti cand la orice agentie costa sub 2000 euro - 7 nopti cu avionul, las la o parte faptul ca ai mers intr-o tara care nu este in UE si unde servicile medicale sunt foarte scumpe fara o asigurare medicala (care costa vreo 30 lei), dar sa lasi un copil de 4 ani singur in baie si apoi sa dai vina pe hotel ca nu esti atenta mi se pare inconstienta pura.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][19 voturi]
    Dragoș_MD
    [28.10.16 09:27:04]

Sper ca nefericita întâmplare să vă fi fost o lecție. Dură, e drept, dar utilă:

- nu se pleacă în vacanță fără asigurare medicală;

- nu se lasă copiii mici de capul lor în baie. Chiar dacă era cea mai antiderapantă cadă, ce făceați dacă avea alte idei - să bea șamponul, de exemplu?!?

- și nu în ultimul rând - să luați măsuri și acasă, că nu cred că la un apartament standard să fie montată vreo cadă cu suprafață anti-alunecare.

Vacanțe mai fericite pe viitor!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][12 voturi]
    elviramvio
    [28.10.16 10:13:17]

@ya_olia:

Nu vreau sa-ti inmultesc amarul, colegii mei au spus deosebit de corect ca voi sunteti vinovati pentru o parte de neajunsuri. Eu nu mai am copil mic dar tot nu plecam, nici macar dincolo de Ruse fara o asigurare medicala privata care, crede-ma, nu este deloc scumpa luata pe un an (dai de inteles ca voi calatoriti mult.). Iti recomand sa studiezi oferta uneia din primele 2-3 firme de asigurari si sa achizitionezi asa ceva pentru 1 an, polita care se adreseaza cazului tau (familie cu copii, cu sau fara sporturi, si pentru alte tari decat cele din UE, etc). Parerea mea este sa te opresti la primele doua firme din capul listei. Cardul european de sanatate, este foarte bine sa-l ai dar nu uita ca este limitat si chiar MAE recomanda o polita privata.

Cat priveste accidentul din baie, crede-ma, putea fi oriunde, in camera, pe scari, la locul de joaca. Cu doi copii asa mici, fiecare din voi, parintii, trebuie sa supravegheze atent cate unul daca altfel nu se poate.

Iti doresc vacante frumoase in viitor si grija mare la pregatirea lor.

[28.10.16 12:59:49]

@ya_olia: Am studiat si eu mai cu atentie cada din poza pusa de tine; desi pare ciudat, sa stii ca are o logica faptul ca zona antiderapanta nu este dintr-un capat in celalalt al cazii - imagineaza-ti ca vrei sa faci o baie relaxanta cu spuma, cum ar fi sa stai cu "partile moi" pe zona cu denivelari antiderapante?

Ca hotelul nu a fost inspirat alegand acest model de cada, ca nu a afisat un mesaj preventiv (in baie) sau ca nu a pus covorase antiderapante in zona lucioasa, da, cu asta pot fi de acord. Dar cada in sine e foarte ok. E gandita pentru a fi folosita atat pentru baie cu cada plina, cat si pentru dus, stand cu picioarele pe zona antiderapanta.

Imi pare rau doar ca nu v-ati dat seama sa puneti un prosop pe fundul cazii, inainte sa se intample nefericitul accident. Sau sa nu lasati copila sa stea in picioare pe zona lucioasa a fundului cazii...

Asta e, bine ca nu s-a intamplat ceva mai grav, data viitoare fiti mai atenti si mai informati in privinta alegerii destinatiei de vacanta, ati platit o carca de bani, pentru 4 nopti cu masina personala, la banii acestia gaseati sejur in alta parte (statiune sau hotel, tot in Turcia), transport cu avionul si cel putin 7 nopti, nu 4... nici nu vreau sa-mi imaginez cum au rezistat bietii copii la un drum atat de lung si de obositor, cu masina... si neaparat sa va faceti asigurari de calatorie atunci cand plecati peste hotare, nu costa mult si va sunt de mare ajutor in cazul in care unul dintre voi are probleme de sanatate, mai ales ca aveti doi copii mici, care se pot imbolnavi sau accidenta mult mai usor decat adultii...

nrs †
    [28.10.16 15:17:22]

si daca afisa un anunt de genul: "atentie cada alunecoasa!" va ajuta cu ceva? banuiesc ca cea mica nu il citea ca nu stia, iar cei mari nu erau prin preajma ca oricum isi dadeau seama si singuri ca zona este alunecoasa fara sa trebuiasca un afis. cat despre lipsa asigurari pot spune ca este inconstienta in conditiile in care calatoriti mult.

dar plaja? plaja cu ce a gresit de are doar 37.5% ca nu ai spus nimic despre plaja.

despre pret? este astronomic!

[28.10.16 16:03:00]

Eu nu inteleg de unde au dedus unii useri ca biata copila a fost lasata singura si nesupravegheata in cada respectiva... autoarea nu a scris asa ceva.

"A doua zi fiica mea a alunecat in cada si s-a lovit foarte rau la cap, pierzându-si echilibrul din cauza cazii, deoarece nu avea pe toată lungimea, ci doar 2|3 din suprafața niste buline mate care sa împiedice alunecarea; ei bine, ea a pășit chiar pe treimea aia lăsată liberă si foarte alunecoasa, deasemenea nu exista niciun card, plăcută de atenționare in acest sens! "

E posibil ca fetita sa fi pus piciorul in cada, in prezenta mamei sau chiar ajutata de aceasta, atunci cand a vrut sa-i faca un dus. Iar alunecarea a avut loc in secunda a doua, fara ca mama sa poata avea o reactie rapida, s-o prinda pe cea mica...

Poate ar trebui sa asteptam detalii lamuritoare din partea autoarei...

nrs †
    [28.10.16 16:10:48]

mea culpa, dar a mea "cea mica", care e mai mare (6 ani), nu intra si nu iese singura din cada nici la hotel nici acasa. face acest lucru numai cu ajutorul meu sau al mamei tocmai pentru a nu aluneca

[28.10.16 16:50:16]

@nrs: Corect, probabil asa procedeaza multi alti parinti, dar sa tinem cont de faptul ca autoarea are si un bebe mic, poate era obosita, venea dupa un drum lung si obositor cu masina, probabil si o noapte intermediara de cazare si inca nu se odihnise suficient pana a doua zi, poate s-o fi trezit noaptea sa-l hraneasca sau sa-i schimbe scutecul, sau n-a dormit bine pentru ca nu se obisnuise cu noul pat, sau i-a fost distrasa atentia/privirea doar o secunda, de plansul celui mic...

De aceea zic, sa asteptam detaliile din partea autoarei, daca vrea sa ne explice mai pe larg cum s-a petrecut incidentul. Pentru ca poate fi si o invatatura de minte atat pentru cei care vor merge la Calista insotiti de copii mici, cat si pentru alti parinti de copii mici, la modul general.

GabrielaG
    [29.10.16 10:49:17]

Imi pare sincer rau pentru accidentul din baie si sper ca fetita dvs se simte mai bine.

In ceea ce priveste serviciile medicale sa stiti ca ati scapat foarte foarte foarte ieftin. In mod normal, o ''vizita'' la un spital privat costa nu mai putin de 1000 euro. Pentru o noapte de spitalizare plus ceva analize se plateste peste 1500 euro. Credeti-ma, sunt de mult timp in Belek si cunosc deja cum functioneaza sistemul medical privat.

95% dintre turistii pe care i-am intalnit aveau asigurare medicala. Si eu cand calatoresc intotdeauna imi fac asigurare, nu se stie niciodata cand este nevoie. De aceea am sfatuit intotdeauna sa nu se plece la drum fara asigurare medicala.

Asa ca sa fiti fericita ca nu ati platit mai mult.

Apa marii in acea perioada era ok. Eu inca fac baie in mare acum in Belek. De abia acum apa este mai rece dar ziua pe la ora 12-13 apa este perfecta

In acea perioada nu stiu de ce v-ati asteptat sa fie hotelul 100% ocupat?! In timpul verii si unele hoteluri aveau grad de ocupare de 30%...

[29.10.16 15:15:02]

Mi se pare incredibil cum poate fi desfiintat un hotel nu bun, ci chiar foarte bun pentru un incident nefericit cauzat mai mult de lipsa de supraveghere din partea parintilor decat de o cada neconforma cu standardele.

Restul telenovelei cu lipsa asigurarii medicale cand pleci cu doi copii mici intr-o tara non UE confirma aceeasi iresponsabilitate ca mai inainte.

Ii doresc multa sanatate fetitei si sper ca incidentul sa nu lase sechele.

[31.10.16 18:50:24]

@Andox:

Am plătit atât pentru ca nu a fost o vacanța planificata, pur si simplu mi-am făcut rezervarea din mașina de pe telefon, pe Booking.com, profitând de faptul ca ajunsesem cu treburi undeva la jumătatea distantei dintre București-Belek, si anume Canakkale

Nu știu de unde ai dedus ca mi-am lăsat vreo secunda fetita singura, te asigur ca sunt o femeie matura si o mama responsabila, a fost un accident nefericit intr-o nenorocita de cada dintr-un hotel de 5 stele! Nu cred ca esti părinte dacă poți sa-ti închipui ca o fetita de 4 ani isi face baie singura!!! E usor sa pui etichete...

[31.10.16 18:53:19]

@GabrielaG: multumesc foarte mult pentru interesul acordat, fata mea este ok, am fost la pediatrul nostru, multumesc lui Dumnezeu se simte bine!

[31.10.16 19:04:39]

@SUFLETEL: Multumesc pentru ecou, sper din tot sufletul sa nu treceti vreodată printr-o experiența de genul asta când o sa deveniți mama!

Intenția mea nu este de a desființa, vreau ca toți părinții sa stie sau sa devină mai conștienți ca niciun hotel de 5 stele nu este lipsit de pericole pentru cei mici, pentru noi a fost intr-adevăr o lecție dura!

Am fost lângă ea când a alunecat, nu a rămas nicio secunda singura, sunt o mămica cu experiența dar pur si simplu nu am reușit sa o salvez de la căzătura, cu toate ca o prinsesem de mânuțe, s-a dus cu toată greutatea pe spate!

Va asigur ca nu este vorba de nicio telenovela, asta este realitatea, așa este viața si "shit happens"!

[31.10.16 19:07:53]

@Dragos: Dumnezeule va pricepeți tare sa judecați in neștiința de cauza! Puteți sa-mi Spune-ți de unde ați dedus ca fetita făcea baie singura? Si de unde reiese ca locuim intr-un apartament standard?!!

Multumesc si aștept sa-mi răspundeți când o sa aveți copii!!

[31.10.16 19:11:52]

@elviramvio:Multumesc pentru sfaturi, va asigur ca sunt foarte bine supravegheați, timp de 4 ani fetita mea nu a avut niciun accident de genul asta, deși am călătorit destul de mult si am fost cazați la multe hoteluri!

O sa iau in considerare sfaturile privind asigurarea medicală!

[31.10.16 19:19:14]

@Corina70: Va multumesc foarte mult pentru ecou

Mi-as dori ca toată lumea sa gândească așa ca dumneavoastră!

Chapeu doamna!

P. S. - Avem o mașina mare si spațioasă, copii au scaune speciale, nu ne place viteza si nu ne-a presat timpul!

Am stat la Istanbul si la Canakkale, nu am parcurs drumul dintr-o bucata, cum am mai spus nu a fost o vacanța planificata de acasă, ci una spontana

[31.10.16 19:22:07]

@Corina70: Așa este, sunt 100% de acord cu tot ceea ce ati scris, va multumesc încă odată!!

[31.10.16 19:24:19]

@nrs: Dumnezeule! Nu pot decât sa va ignor, multumesc!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [31.10.16 19:32:28]

@ya_olia: pai de vreme ce a cazut in cada am dedus ca era singura. Pentru ca daca era supravegheata imi este greu sa-mi imaginez cum poate sa cada. Daca daca zici ca erai cu ea, eu ce pot sa zic... asa este!

Si da, sunt parinte si fetita mea nu a cazut in cada desi eu am o cada fara nici un element anti-alunecare (cum se vede in poza P02. Poate am fost eu mai iresponsabil cand am cumparat-o. Sau poate nu!

Si nici nu a trebuit sa-mi spuna nimeni ca intr-o cada cu apa se poate aluneca.

P. S. Da cu plaja ce-ai avut?

[31.10.16 19:36:10]

Crezi ce vrei, scuze nu am timp de polemici

rentea
    [31.10.16 19:39:47]

@ya_olia: Imi pare rau pentru experienta traita, dar e bine ca totusi nu s-a lasat cu urmari mai grave. Este o lectie in primul rand pentru Hotel, care trebuie sa ia masuri in consecinta pentru ca acest lucru sa nu se repete. Chiar daca sunt 1% sanse. Asa face un hotel adevarat si sunt convins ca cei de la Calista o vor face (sigur ca si dvs aveti de invatat din aceasta)... nici ei nu aveau cum sa prevada toate lucrurile grave care s-ar putea intampla.

Pe de alta parte, sunt si persoane care "va cearta" si iau apararea hotelului, din interese pur pecuniare. Probabil ca UNII sunt reprezentanti ai unor agentii de turism sau au in familie / prieteni apropiati care vand pachete de la anumite hoteluri sau destinatii pe care trebuie ca nu cumva sa le vada afectate de vreo poveste negativa. Sunt absolut convins de acest lucru - sunt useri care daca si daca spui ca ai nimerit o portocola acra la un hotel din Turcia te denigreaza la maxim, daramite in cazul unei patanii ca a dvs.

Nu trebuie sa va mire, ci doar sa va scarbeasca

calatorul
    [31.10.16 20:00:40]

@ya_olia: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, cu parere de rau pentru accidentul fetitei, care se putea intampla oricui oricand, si eu cred ca ati primit prea multe reprosuri nemeritate aici.

Eu va admir pentru curajul de a pleca la o asemenea distanta cu cei doi micuti de 4 ani si de 2 luni, eu nu am iesit din tara cu copilele mele pana dupa 5 ani si in general am ales destinatii apropiate de casa, de unde sa pot reveni repede daca avem probleme. Din fericire nu am avut, dar asta nu datorita asigurarilor medicale sau suprevegherii permanente a copiilor, desi ele au fost mereu.

Ce sa va spun, e greu sa faci manevre turistice cu unul mic flamand si care plange dupa lapte in timp ce celalalt micut isi asteapta randul la ce nevoi are. Eu unul nu i/am dus asa departe de mici pentru ca am presupus ca oricum nu o sa inteleaga nimic din drum si destinatie. Pentru ei marea e o apa sarata calda sau nu, mica sau nu, mancarea e buna, proaspata sau nu, iar drumurile sunt obositoare oricum le/ar face.

DAr daca aveti curajul si optimismul de a umbla asa e foarte bine, felicitari, alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare.

[31.10.16 20:41:24]

@ya_olia:

Am stat la Istanbul si la Canakkale, nu am parcurs drumul dintr-o bucata,

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

rentea
    [31.10.16 20:42:35]

@calatorul: Iti impartasesc filozofia de calatorie... si eu procedez cam la fel.

Un copil mic de 3-4 ani nu face diferenta intre Venus, Mamaia sau Belek. Nicidecum. Si la noi in tara poti gasi hoteluri bune care te vor costa cu siguranta mai putin decat un sejur in Antalya sau chiar Bulgaria.

Dar... fiecare cu ideile sale, nu suntem niciunul detinatorul adevarului absolut.

[31.10.16 20:43:38]

@calatorul: Multumesc foarte mult pentru ecou, va dați seama ca am fost perfect conștientă in momentul in care am decis sa va împărtășesc o fila din viața noastră ca vor fi comentarii acide, ca unii ne vor acuza sau si mai rau, ne vor jigni, mi -am asumat știind ca vor exista si unele pertinente, de la oameni mai speciali așa ca dumneavoastră, cu familie, care știu ce inseamna cu adevărat sa educi si sa ai grija de copii si nu-mi pare rau nicio secunda, chiar simteam ca este imperios necesar sa fac lucrul acesta, cine stie, poate o alta mămica va citi si va fi mai atenta data viitoare când ii va face baie puiului ei!

Știți, eu întotdeauna am considerat ca fetiței mele ii este bine doar alături de noi, părinții, așa ca atunci când a trebuit sa plecam in China, am luat-o cu noi chiar dacă avea doar 6 luni atunci, i-am făcut înainte o vizita pediatrului care ne-a dat ok-ul si totul a fost bine; nici dacă as fi avut cu cine sa o las acasă nu as fi făcut-o, pentru ca eu sunt mama ei si nimeni nu poate sa ai grija mai bine si sa o iubească mai mult ca mine, asta cred si acționez in consecinta si asa am sa-l cresc si pe cel mic!

Am muncit mult si eu si sotul si nu am avut concedii in adevaratul sens al cuvantului, ci doar " rupeam" cateva zile intre destinatii, in tranzit, de exemplu alegeam Dubaiul pentru 2-3 zile de relaxare cand plecam in China cu treaba si atunci nu ne uitam la bani, am stat de exemplu la Adress Dubai Mall cu 800 euro pe noapte... sau plecam la Viena pentru tratament si dormeam o noapte in Budapesta... in fine, va Multumesc inca o data pentru justetea de care dati dovada si va doresc multa sanatate intregi familii!

[31.10.16 20:52:23]

@rentea: Multumesc pentru ecou, chiar mi-ati deschis ochii ca sa zic asa, ma intrebam de ce mama nabii sunt unii atat de acizi:- ( ( (Respect onestitatea si franchetea cu care mi-ati scris, Jos palaria domnule!!

[31.10.16 20:56:19]

@ya_olia:

am stat de exemplu la Adress Dubai Mall cu 800 euro pe noapte...

&

si dormeam o noapte in Budapesta...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

[31.10.16 21:04:37]

Am o fetita cu vreo trei ani mai mare ca a ta. Este sufletul nostru. Cunosc bucuria de a fi mama, dar sunt constienta si ce responsabilitati implica acest statut. Nu am plecat niciodata nicaieri fara asigurari medicale. Nici macar in Europa unde cardul european ne-ar fi garantat accesul in sistemul medical de stat din tara in care am fi avut necazuri. Am preferat asigurarile private care costa infim raportat la pretul vacantelor.

Articolul tau este scris cu rele intentii. Ai depunctat drastic o plaja absolut perfecta sub imperiul supararii cauzate de accidentul fetitei.

[31.10.16 21:12:46]

Rentea:

Nu am niciun interes pecuniar. Nu este hotelul meu. Anul trecut am platit destul sa stau la hotelul aflat exact alaturi. STIU foarte bine cum este plaja. Ne-am imprietenit prin intermediul copiilor cu cateva familii de romani cazate la Calista. Toti erau incantati de conditiile si serviciile oferite de acest resort fara repros. Toti aveau unul sau doi copii prescolari si se bucurau se plaja cu nisip fin si intrare foarte lina in mare, perfecta pentru micuti.

Nu as fi beneficiat niciodata la Venus sau Mamaia de conditiile si serviciile primite la Sueno Deluxe, indiferent de pretul platit.

calatorul, Corina70, elviramvio, GabrielaG, nrs, rentea, SUFLETEL, ya_olia
    Alte impresii din această RUBRICĂCalista Luxury Resort [Kadriye]: