ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.10.2016
    OCT-2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 1 MIN

Toscana de vizitat dar nu cu senior voyage

Am fost in septembrie 2016 in Toscana cu senior voyage. O mare pacaleala cu pretul afisat. Am platit 440 EURO iar pentru a vizita regiunea iti mai trebuia cel putin 500 de euro.

Am renuntat la excursiile lor cu ghid, desi d-na Mihaela a fost foarte amabila, si am mers pe cont propriu.

Exemplu: la Florenta ei au cerut 55 de euro eu cu trenul am platit 11 euro. La Pisa si Lucca ei au cerut 65 de euro eu am platit 16 euro.

Daca nu ai dublul sumei platite nu mergi niciunde si stai la hotel.

Sa nu mergeti niciodata cu aceasta firma!

Prietenii mei care au fost in Portugalia au fost si mai nemultumiti caci nu au avut niciun mijloc de transport in apropiere. Au urmait sa mergi doar cu ei, adica cu acel autocar ce l-au dus din Romania.

Un nesimtit de ghid, D. parca il cheama, acum 2 ani mi-a spus ca nu e obligat sa ma aduca de la Budapesta in Romania de parca as fi platit excursie Sibiu - Praga - Budapesta si nu Sibiu - Praga - Sibiu.

Atat de [...] sunt ca nu au stiut sa socoteasca locurile din autocar.

Au vrut sa ne faca un favor mergand pe 2 rute fara sa tina cont ca trecand de ex 10 turisti dintr-un autocar in altul tot atatia trebuie sa vina si invers. Pe ruta de Sibiu au venit vreo 15 si au coborat 10. Deci 5 nu aveau unde sa stea iar acel [...] ghid a spus ca nu e obligat sa ne asigure transport in Romania de la Budapesta.

Eu am fost 10 zile cu o alta firma in Elvetia si am platit doar 300 de Euro iar cu astia doar optionalele erau 380 de euro fara transport si cazare.

Trimis de mnmn* in 24.10.16 12:31:53
    Validat / Publicat: 24.10.16 15:08:18
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: Circuit

VIZUALIZĂRI: 3534 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mnmn*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [24.10.16 15:07:54] »

@mnmn: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=74530

GabrielaG [25.10.16 10:14:34] »

Incepe sa mi se para ceva ciudat cu ultimele articole aparute pe site despre programul Senior Voyage. Ok, inteleg, lumea s-a mobilizat sa ''defaimeze'' acest program sau ma rog, agentia de turism care vinde acest program.

Nu am treaba cu agentiile de turism, asta o spun din start ca sa se stie ca nu iau partea nimanui... doar ca mi se pare ciudat...

Si eu am calatorit de 2 ori in 2 destinatii diferite prin acest program. Am povestit si despre nesimtirea ghidei din Nisa, si despre minunatul sejur din Taormina.

Aveti dreptate: excursiile optionale, daca puteti, sa le faceti pe cont propriu.

In articolele mele despre Coasta de Azur am scris exact ceea ce ati exprimat si dvs mai sus. Faptul ca este mult, mult mai ieftin pe cont propriu plus ca aveti mai mult timp la dispozitie.

GabrielaG
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Toscana: