ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.10.2016
ÎNSCRIS: 10.10.16
SEP-2016

Recomand, raport calitate-pret peste asteptari

Am rezervat 8 nopti de cazare la Aeolis Thassos prin booking.com si am platit aprox. 2300 de lei/8 nopti/camera dubla si apoi cu putin timp inainte de a pleca am citit impresiile de pe acest site. Cum toate parerile de aici sunt dezamagitoare, dar banii fusesera deja blocati, am zis ca vom pleca fara asteptari prea mari si sa ne asteptam la cat mai putine.

Dupa mai mult timp petrecut pe drum din cauza incendiului din acea perioada, am ajuns la receptie cand ne-au intampinat cu 'din pacate, camera dubla pe care ati rezervat-o nu o mai avem disponibila, dar v-am alocat un apartament'.

Aproape ca incepea sa imi para rau. Dar apartamentul era cat se poate de frumos, cu vedere la mare (beneficiu pentru care pe booking.com nu am vrut sa platim in plus), espressor in camera, prosoape curate in fiecare zi, curatenia se facea in fiecare zi, refill la apa si pastile pentru espressor in fiecare zi, ceaiuri etc.

Nu am platit sejur all inclusive, pentru ca se stie ca grecii nu sunt foarte buni la astfel de servicii si e pacat sa fii conditionat de programul lor. Dar micul dejun era in regula raportat la pretul platit.

Turistii in schimb, foarte multi romani, se comportau tipic romaneste si poate asa ar putea unii sa isi explice atitudinea staff-ului (zic, doar).

Hotelul mentinut foarte curat, personalul dragut, ambele doamne de la receptie, managerul tot timpul atent la clienti si servirea lor.

Poate asteptarile mele au fost foarte joase si de acolo si parerea buna, dar nu cred ca am fost deranjata de ceva, cat de minor, in timpul sederii.

Trimis de DeliaT in 10.10.16 15:41:18
Validat / Publicat: 10.10.16 16:32:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki

VIZUALIZĂRI: 4594 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DeliaT); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[10.10.16 16:24:38]

@DeliaT: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

=

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 42&ridAnt=74286

AZE
    [10.10.16 18:03:37]

@DeliaT: Buna ziua, ma bucur ca ati petrecut sejurul din Thassos, la acest Hotel, este ok, nu inteleg de ce atatea reviewuri negative, peisajele sint frumoase, adevarat sint multe scari pana la plaja, iar plaja este plina de pietre dar ca bonus exista plaja Astris unde microbuzul hotelului transporta turistii si plaja Psili Ammos, o plaja foarte frumoasa. Cand am fost eu anul trecut in iunie iulie doamnele de la receptie au fost foarte amabile, managerul era ok dar era mereu prezent in Restaurant, barmanul nu zambea niciodata dar nu am avut Probleme cu el neßa servit intotdeauna cu tot ce am cerut. Dar faza cu inghetata nu am inteles-o niciodata doar copii aveau voie sa manance inghetata. Felicitari pentru primul Review scris pe AFA, poate aveti si ceva poze de atasat.

Nicu
    [10.10.16 18:23:59]

Despre hotel ati scris de bine dar cred ca trebuia sa scrieti ceva si cum ajunge acel turist roman la plaja, pentru un tinar la 20 - 30 de ani mai merge dar turistul ala tipic roman cum va place dumneavoastra sa scrieti vrea cit mai aproape de plaja pe cind acolo in linie dreapta e aproape... dar... va rog sa scrieti cum e accesul la plaja aia.

Pe siteul hotelului este si o poza cu... Giola... cine a fost in Thassos stie ce e aia Giola, pina acolo sunt peste doi km.

De acord doar cu termenul raport calitate - pret. Plaja aia de acolo nu prea e de calitate adica e cu pietre si accesul e dificil spre greu, trebuie mers la cea mai apropiata plaja la Astris.

Ati scris despre hotel - asteptam si ceva despre plaja si accesul spre plaja.

Poate data viitoare si citeva.....poze.

calatorul
    [10.10.16 19:38:51]

Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, alegeri inspirate si vacante frumoase!

DeliaTAUTOR REVIEW
    [11.10.16 09:27:10]

@AZE: Pozele care le am nu sunt relevante pentru alti turisti, ca le-as fi pus aici cu mare drag. Despre plaja hotelului nu pot spune mai nimic, pentru ca nu am vizitat-o, intrucat am calatorit cu masina si am putut ajunge la alte plaje si le-am vizitat pe toate de pe langa hotel. Nici accesul pe scari nu stiu cum este, dar hotelul este foarte aproape de Giola.

Insa faptul ca exista transport asigurat pana la Paradise Beach sau Psili Ammos (2 plaje frumoase) e dovada faptului ca hotelul asigura confort pe plaja si pentru cei care nu vor sa coboare scarile sau sa se simta incomod pe plaja lor mai pietruita.

AZE, calatorul, DeliaT, Nicu
    Alte impresii din această RUBRICĂAeolis Thassos Palace Hotel: