ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2016
PREȚ SEJUR 36 euro ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 3; 5

Villa Grazia [Vladicin Han]2

O noapte la Villa Grazia

Pentru a ajunge la destinatia Olympic Beach, Grecia, am ales sa innoptam pe drum in Serbia in localitatea Vladicin Han, Vila Grazia.

Este o vila unde au fost si finii nostri si pe care noi, fara sa stim ca si ei au ales acelasi loc, l-am gasit pe booking.com la un pret bun cu mic dejun inclus.

Peisajul din imprejurimi este foarte frumos, de munte. In perioada cand am fost noi se faceau lucrari la drum dar acest lucru nu a influentat foarte mult traseul, ca si cum ar fi fost in Romania.

Din oferta de pe booking nu reiesea de cate locuri este camera, fiind 2 adulti si 2 copilasi, am spus ca e ok si un pat matrimonial pentru a pune jos capul o noapte. Insa surpriza a fost ca erau de fapt 5paturi in camera, 4 unite 2 cate 2, deci ar fi fost ca si 2 paturi matrimoniale si inca unul separat. Mobilierul, peretii, hainele de pat aratau foarte frumoase si se asortau toate unele cu altele. Ca minus as putea spune ca in locul unde a dormit sotul, la patul lui, in dreptul capului, se simtea miros puternic de fum de tigara. In camera nu am simtit asa ceva, dar la ei este permis fumatul si in locurile publice, fapt care ne-a deranjat putin.

Cand am luat micul dejun chiar daca nu erau alte persoane care fumau, se simtea in restaurant mirosul de tigara.

Am adormit cam greu pentru ca auzeam mereu claxoane, din timp in timp, si nu ne-am dat seama ce se intampla pana a doua zi cand am vazut ca ei practic se cunosteau unii cu altii si care cum se vedeau pe drum isi dadeau cate un claxon! :) Vila este asezata la sosea, insa nu este un drum deloc aglomerat. Daca nu erau claxoanele era chiar super ok!

Ceea ce ne-a placut foarte mult au fost painile servite la micul dejun, pentru care as mai merge o data acolo! Nu pot sa descriu ce gust aveau, ca niste placinte, erau foarte pufose si absolut delicioase. Omleta servita - una simpla, nimic deosebit, cu putina rosie langa. In schimb din painici am rugat sa ne puna la pachet si am mancat si in Grecia din ele!

Personalul a fost deosebit de amabil si saritori!

Sejururi placute la toata lumea! :)

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de B.Ale in 06.10.16 14:46:46
Validat / Publicat: 06.10.16 16:20:03
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SERBIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (B.Ale); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 23.00 EUR pe cameră

calatorul [06.10.16 23:20:36] »

Simpatici cei mici, pustoaica e grozava in poza din camera, voinicul e mai umblaret dupa tata/sau, sa va traiasca si sa aveti vacante cat mai frumoase impreuna!

B.Ale [07.10.16 21:28:04] »

@calatorul: Da, sunt draguti micutii, fiecare in felul lui

Multumim la fel!

B.Ale, calatorul