ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2016
PREȚ SEJUR 1600 ?
REGIM MASĂ dp

Aqua Aquamarina Hotel & Spa4

Santa Sussana si nu numai! Cazarea

Asa cum am promis, o sa fac o succinta prezentare locatiei unde ne-am reancarcat bateriile pe timpul sejurului din Costa Brava, cu tot ce tine de asta, cazare, masa, relaxare, sau orice se leaga de acest aspect.

Locatia: amplast destul de decent fata de gara, zece minute de cascat ochii la terase, palmieri, alte hoteluri, doua trei centre comerciale, si o promenada placuta si usor accesibila pentru picioare de toate varstele!

Aspectul, unul excelent, mai ales cand veniind dinspre gara, intri in hotel prin terasa interioara, cu piscina aferenta, si sezlongurile destul de populate, basca barul imens, strategic amenajat pentru ,,lenesii " de la piscina, dar si pentru cei care barul reprezinta un mod de a fi!

O receptie mare, patru, cinci receptioneri lucrand simultan in bransa, si nota bene, cu zambetul pe buze, si dispusi la conversati in limbile de circulatie ale batranului continent.

Camerele, elegante, decente ca marime, doua persoane in ,,dubla", cum am si fost de altfel, stand destul de confortabil.

Un amanunt important: Schimbatul lenjeriei de pe paturi, si a prosoapelor se face de cate ori doresti, cu o conditie, aceea de a anunta in prealabil, adica sa plasezi pliantul sau cartonasul cu aceasta cerere, pe patul aferent, respectiv in baie, langa chiuveta, iar doleanta se va indeplini imediat, cameristele intrand regulat in camera!

Restaurantul, aici personalul chiar merita felicitari! pentru doua lucruri, calitate mancarii, si cel mai important felului in care se descurca acesti oameni cu turistii, aflati la capacitate maxima, in perioada in care am fost aici! Coada, suna urat, insa se statea la cea mai de varf perioada a servitului mesei, la asa ceva, maxim cinci minute, pentru a fi preluat imediat de cineva, si in functie de numarul celor din grup, noi fiind sase, erai dus si asezat frumos la masa respectiva, pregatita exact pentru numarul de persoane solicitat. Ce ar fi fost sa vi direct, si sa vanezi (noi romanii mai avem antecedente) o ,,masa", sa vezi turniruri!

Am mai facut referiri si in alte postari, la rabdarea, si la disponibilitatea la zambete a personalului din hotelurile si restaurantele afernte, si aici am remarcat aceasi situatie : Mereu un zambet, ce te face sa te simti si tu bine ca turist!

Entertainment, complicat cuvant, si la acest capitol stau bine cei de Aquamarina, copii au un cochet cinematograf in imensul hol al receptiei, pe scena amenajata pe terasa sunt minireciltaluri de muzica, foarte buna, de toate genurile, spectacole de ,,flamenco", si scebete pentru cei mici. Iar ziua nu lipsesc jocurile si aerobica de la piscina!

Ca si timp liber, la receptie se gasesc oferte pentru atractiile zonei, parcuri acvatice, gradini botanice, Chiar si pentru zone gen Franta, Andora, sau restul mai indepartat al Spaniei.

Si inca un amanunt, deloc de neglijat, poti depozita in siguranta maxima, bagajele (noi chiar am facut acest lucru, de la predarea camerelor si pana la plecarea spre aeroport avand opt ore de asteptare, pe care le-am petrecut la plaja, la revenire pentru recuperarea bagajelor, facand cate un dus in locurile special amenajate de langa camera bagajelor, aratand proaspeti, si gata de drum!

Cam atat despre hotel, un hotel foarte bun, primitor, chiar placut! Parerea mea, merita din plin stelele, eu, noi cei sase membrii ai grupului chiar simtindu-ne ca acasa! Multumim ,,Aquamarina hotel & spa", puteti conta pe noi si alta data!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de simon_niculae in 16.09.16 21:16:37
Validat / Publicat: 17.09.16 07:52:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Barcelona
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simon_niculae); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

webmasterX [17.09.16 07:52:12] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

simon_niculae [19.09.16 19:21:28] »

@webmasterX: Pozitionarea foarte buna, parca vad live acest frumos hotel, si rememorez clipele placute petrecute aici!

simon_niculae

pagină generată în 0.0766031742096 sec