ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.03.2010
DIN: Galati
ÎNSCRIS: 01.07.08
JUN-2008

Motel Edy – Garoafa (Vrancea) - Respect fata de clienti

La inceputul lui iunie 2008, avand oarece treburi in zona Focsani – Panciu si neavand chef sa facem naveta din Galati, am stat doua nopti la motelul Edy.

Motelul este situat chiar pe drumul E85, intre Focsani si Marasesti, la 8 km de Foscani si 10 km de Marasesti, respectiv la intrare in satul Garoafa, pe partea stanga cand veniti dinspre Focsani. Imediat langa el este si o statie de carburanti, parca tot Edy.

In prima faza cand ne-a fost recomandat trebuie sa recunosc ca am avut ceva indoieli gandindu-ma ca fiind zona de tranzit posibilitatea de a fi un dezastru era mare. Nu mare mi-a fost surprinderea si incantarea constatand ca m-am inselat!

Motelul este catalogat ca avand 3 *** pe care le respecta in totalitate, in unele servicii si dotari chiar depasindu-le. Camera era mare, curata, cu mobilier nou, TV, cu baia dotata cu toate cele necesare (sapun, sampon, prosoape, uscator de par), foarte bine antifonata camera astfel ca nu se auzea nimic de afara in momentul in care se inchidea geamul.

Am constat pe propria piele cat de bine era antifonata camera cand sambata seara pe la ora 23, 00 ajungand la motel lesinati de oboseala dupa o zi mai mult decat incarcata, dam nas in nas cu cativa nuntasi bine dispusi acompaniati de o muzica populara indracita. Ma uit la sotul meu cu disperare, el la mine si resemnati incepem sa urcam scarile pana la etajul unu, unde aveam camera. Adio somn!

Insa odata ajunsi in camera constatam ca nu se auzea nimic chiar daca restaurantul cu nunta cu tot era sub camera noastra. Nu stiu cum a reusit proprietarul sa faca asta, dar bine a facut!

De fapt la parter sunt doua sali mari, separate de un bar generos. Una din sali se poate folosi ca si sala de conferinte – am observat dotarile specifice (ecrane retractabile mobile, videoproiector etc).

Pretul a fost de 100 Ron camera pe noapte cu mic dejun inclus. Micul dejun l-am servit in restaurantul motelului, unde duminica dimineata nu se vedea nici o urma de la nunta care fusese peste noapte. Aveau 3 – 4 meniuri pentru micul dejun, la alegere, bine gatit, gustos si proaspat. A fost mai mult decat suficient

Motelul are parcare proprie, separata de soseaua nationala de un gard viu, deci nu lasati masina in strada. In complex exista si un minimarket care e un fel de magazin universal, cu de toate, inclusive alimente de stricta necesitate.

In concluzie, motelul Edy este un loc bun de innoptat pentru cei care sunt in tranzit prin zona.

Trimis de cc_iordachescu in 10.03.10 21:29:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FOCȘANI. A mai fost în/la: greu de spus unde nu am fost

VIZUALIZĂRI: 3067 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cc_iordachescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Motel Edy - vedere din camera spre baie

ancamariagadea*
[10.03.10 21:30:35]

Bine de stiut! La un moment dat chiar cautam cazare in zona si nu prea gasisem, nevoiti fiind sa ne continuam drumul.

Sanziana
[10.03.10 22:10:11]

la Garoafa este o binecunoscuta piata de legume de sezon, popas pentru tiristii care isi fac aprovizionarea ptr conservele de toamna. Stiu asta ptr ca nu de putine ori am poposit acolo in drumurile noastre.

cc_iordachescuAUTOR REVIEW
[10.03.10 22:58:36]

ancamaria: - ma bucur ca poate la un momemt dat iti va fi utila informatia. Cand vor fi validate sa privesti si pozele pentru a-ti face o idee mai clara.

sanziana m: - intr-adevar buna piata, o folosesc anual.

pepsi70ro
[11.03.10 11:50:36]

Interesant de stiut, camerele par foarte super pentru un hotel de la "sosea", iar cat de curand trebuie sa fac un drum la Bacau. E posibil sa ma opresc la acest hotel, am incredere in spiritul tau de observatie, si din cele spuse de tine e toul ok. Al 7 -lea vot cu multe felicitari!

cc_iordachescuAUTOR REVIEW
[11.03.10 21:46:20]

Multumiri pepsi70ro pentru increderea acordata si sper sa te simti bine la Edy.

cc_iordachescu