ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2016
DIN: Lupeni
ÎNSCRIS: 14.09.16
SEP-2016

Foarte nemulțumit

Aparthotel Porto Marina,un concediu ratat din punct de vedere al locatiei

Voi incepe prin a detalia cuvantul "dezamagire" privind conditiile de cazare ale acestul aparthotel.

La capitolul igiena hotelul pare ca si cum nu ar avea cine sa intretina curatenia, la capitolul confort nu se poate vorbi nici macar de minimul de confort deoarece in ciuda faptului ca grecii ne obisnuiesc cu cazari cu mobilier mai putin luxos insa acestea pareau in paragina. Spre norocul nostru hotelul colaboreaza cu o firma de spalatorie care asigura igiena prosoapelor si a lenjeriei.

Mirosul greu din baie (de scurgere), grasimea imbacsita pe plita, hota si peretele chicinetei se simte inca de la intrarea in camera.

Spatiul din camera este variat fara un echilibru... si aici detaliez: am intalnit camera mare spatioasa cu putin mobilier (camerele cu 3 si 4 paturi) si camere mici si inghesuite cu mult mobilier inutil (cazul nostru 2 paturi).

Tin sa precizez ca aparthotelul se afla la iesirea din statiune intr-un loc mai retras si putin dubios.

La parter se gasete un bar unde se consuma alcool pana la ore tarzii, unde se juca remi, carti si alte jocuri de genu aducand dupa sine foarte mare galagie si automat intervenea disconfortul auditiv. Aici trebuie sa precizez ca si camerele nu sunt antifonate asfel incat auzi tot ce se intampla in jur.

Atentie la securitatea lucrurilor pe care le lasati in camera deoarece nu exista receptie iar la balcoane incuietoarea nu prezinta siguranta

Exista un Wi-fi modest la care daca se conectau mai mult de cinci persoane devenea foarte lent insa totusi exista.

In camera totusi exista uscator de par care este eficient.

In concluzie pot sa spun ca nu suntem fitosi si stim conditiile de la greci pt ca nu e prima oara cand mergem dar de aceasta data am fost dezamagita pentru ca nu am cerut nimic altceva decat curatenie si liniste.

Daca sunt intrebari cu privire la staiune, mic dejun, inchiriere de masina va pot raspunde cu drag.

Trimis de MaryJay in 14.09.16 20:45:51
Validat / Publicat: 14.09.16 22:05:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini Lefkada-Perigiali-Hotel Poseidon

VIZUALIZĂRI: 2541 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MaryJay); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster26 [14.09.16 20:55:28] »

@MaryJay: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 27&ridAnt=73616

adrianaglogo [15.09.16 12:41:24] »

@MaryJay: Stai un pic pt ca nu am inteles costul. Sper ca 800 E e pretul total, nu doar al cazarii.

Tocmai ce am citit ieri un articol despre acest hotel in care aprecia pozitiv raportul pret calitate.

Cazarea si transportl costase 500 lei.

MaryJay [15.09.16 17:51:23] »

@adrianaglogo: Sejurul a costat 200 de euro... total cheltuieli au fost 800.

Eu am scris realitatea care am gasito la fata locului... intradevar am avut placerea sa cunosc o familie care erau cazati la o camera cu 3 paturi si acolo mi s a parut un pic mai curat in camera insa in baie era la fel de murdar iar in ultima zi cand a trebuit sa eliberam camerele si ceilalti ne au confirmat ca a fost la fel in toate camerele.

In poze nu prea se vede realitatea sa stiti... bateriile erau pline de calcar, vana era gri de mizerie iar veceul...

In martie cand am citit prima impresie despre locatie am vrut sa nu mai merg insa apoi am mai vazut ceva pareri de bine si m am consolat ca va fi bine insa totusi a avut dreptate aceea persoana.

Nu am de ce sa spun ca a fost bine cand nu a fost... chiar daca dai 600 de lei asta nu inseamna ca trebuie sa ai mizerie si sa te consolezi ca "asta e am platit putin si astea sunt conditiile".

Haideti totusi sa ne respectam putin.

adrianaglogo [16.09.16 00:02:41] »

@MaryJay: Te rog sa nu ma intelegi gresit. Nu contest deloc ceea ce ai descris, doar nu eu am fost acolo!

Doar ca nu stiam ce reprezinta pretul, Speram sa spui ca a fost costul total, altfel ar fi fost groaznic de scump.

Si nu vreau deloc sa zic ca trebuie sa acceptam orice conditii ni se ofera... Foarte bine ca ai scris despre conditiile gasite, macar altii vor stii sa nu mai mearga acolo.

Poate a sunat nepotrivit ecoul meu, dar, crede-ma, nu am avut o astfel de intentie.

MaryJay [16.09.16 09:36:09] »

@adrianaglogo: Nu e nici o problema ca m-ai intrebat. Eu am scris ca sa se stie ce conditii sunt acolo si la ce sa va asteptati. Poate pana la anu vor lua masuri sau vor renunta la acest aparthotel.

Despre insula daca ai intrebari cu drag iti spun.

Multumesc!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [16.09.16 09:49:26] »

Haideti totusi sa ne respectam putin.

Pai atunci hai sa si platim un pret corect ca sa fim respectati.

Nu numai in turism ci in orice domeniu daca nu platesti un pret real nu o sa primesti ceva bun.

Cata vreme o sa cauti oferte (si o sa cumperi astfel de oferte) care nu au la baza nici un suport real economic, nu o sa fi respectata si tot asta o sa primesti.

adrianaglogo [16.09.16 09:50:09] »

@MaryJay: imi pate bine ca ne-am lamurit. Nu am intrebari despre Thassos. Am fost de doua ori si batut-o in lung si in lat! Mi'a placut f mult si o recomand si altora, cu toate ca umii zic ca e prea intesata de romani! Si ce daca? Noi nu suntem romani? Eu chiar ma bucur cand vad ca din ce in ce mai multi romani isi permit sa petreaca vacanta in Grecia.

MaryJay [16.09.16 09:54:29] »

@adrianaglogo: Da asa este... ai dreptate... e ultima data cand mai fac prostia asta... La anu stim ce avem de facut... Nu imi mai stric eu concediu...

Multumesc!

calatorul [16.09.16 15:56:24] »

@MaryJay: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, cu parere de rau pentru neplacerile intampinate. Alegeri inspirate si vacanta frumoasa data viitoare!

Elenav [13.03.17 16:51:47] »

Buna ziua, imi puteti indica pe harta locatia exacta? sau poate in apropiere era un punct de interes care poate fi gasit pe google maps. Multumesc

webmasterX [13.03.17 16:59:51] »

@Elenav: Ca și în alte 99% din cazuri, și acest hotel are indicată poziționarea pe harta interactivă AFA - amfostacolo.ro/harta-grec ... l-gouvia__20327

Rețineți, pe viitor: un astfel de link este afișat sub fiecare review - căutați-l și-l veți găsi

adrianaglogo, calatorul, Elenav, MaryJay
Alte impresii din această RUBRICĂPorto Marina Aparthotel: