ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2016
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 28.04.15
AUG-2016

Budva 2016

Am fost in Budva pentru 9 zile la sfarsitul lui August. Am plecat cu strangere de inima, datorita faptului ca aveam un prieten care isi termina vacanta in Becici chiar cand eu plecam spre Budva, si vorbind cu el inainte sa plec mi a spus ca e urat ca nu i place etc.

Am inceput sa citesc si pe Am fost Acolo si am vazut ca sunt pareri si pareri. Ce vreau sa va spun, e ca a fost o vacanta de vis.

Mi a placut tot in afara de drum, infernal drumul mai ales p serbia m a dus gps ul gresit ma bagat p drumuri neasfaltate forestiere etc.

Mi a placut tot in Muntenegru. Zilnic am facut ceva nou

Am fost pe plaje diferite in fiecare zi Slovenska care nu mi a placut, Hawai numai pietre, ba nu cataroaie dar frumoasa, Trsteno frumoas cu nisip, Jazz foarte frumoasa un nisip granulat mai mare, Mogren foarte frumoasa cu nisip granulat, Ploce plina de [***] in opinia mea si apa foarte rece peste tot.

Am vizitat Kotorul care cred si sunt sigur ca e mut mai frumos ca si Budva.

Dubrovnicul care se merita din plin e bine sa ti iei acolo cazare o noapte dar costa destul de mult si cazarea si mancare si tot, mie unul mi s a parut scump.

Si am fost intr o croaziera care face un tur prin cele mai frumoase locatii blue cave, hercenov, o biserica in mijlocul marii, Kotor, nu am avut timp sa vizitez nimic in croaziera, totul s facea p o graba continua. recomand sa va duceti singuri sa vizitati kotor, hercenov.

statiunea este plina de rusi, italinei, sarbi, ghidul cand strangea vorbitorii de limba engleza eram sub 10 persoane.

de mancat se mananca bine peste tot nu am mancat intr un singur loc. preturile decente, per zi cheltuiam undeva la 60-80 E seara cheltuiam cel mai mult, bautura, mancare, maxim 30E, preturile la sezlonguri erau p randuri 15 - 10 - 5 E 2b, motorina mai ieftina ca la noi.

Ce nu mi a placut cand am fost in croaziera au imbarcat oameni pana la refuz p vapor eram ca in tramvai, mancare foarte proasta si m au dust intr un golf, de unde ca sa vizitam Blue Cave am luat niste barcute mici contra cost cu care ne am intors pe mare cam 20 minute si acolo m au lasat sa inot 5 minute.

A si sunt praf pe limba engleza.

Trimis de vionutv in 09.09.16 19:08:10
Validat / Publicat: 09.09.16 20:05:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 4619 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vionutv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

elviramvio [10.09.16 16:21:48] »

@vionutv:

In poza 4 se vorbea engleza? Vad ca erau cuminti.

vionutv [10.09.16 16:44:33] »

@elviramvio: da, eram in Dubrovnik acolo si papagalii vorbeau Engleza. Dormeau pe ei cred ca erau obositi.

zlatna [11.09.16 01:36:14] »

@vionutv: Am fost anul trecut in Budva şi ne-a plăcut şi nouă foarte mult. Dacă tot aţi fost cu maşina de ce nu aţi mers la Kotor şi la Dubrovnik cu ea? Puteaţi să staţi mai mult, oraţuul vechi din Kotor dar mai ales cel din Dubrovinik sunt superbe. Papagali aceia erau şi anul trecut dar parcă păreau mai veseli. Lângă era un magazin cu butoaie pline cu bomboane, când îmi amintesc de el salivez.

Noi am plecat într-o zi în sud până la Ulcinj, e fromoasă toată zona, am oprit în SV. Stefan, la Bar unde este o cetate foarte veche.

Vă doresc concedii plăcute.

vionutv [11.09.16 19:47:32] »

@zlatna: sal Zlatna! Iti multumesc pt raspunsurile pe care mi le ai dat anul trecut. Si probabil nu m am exprimat eu bine dar in kotor si dubrovnik am fost cu masina. In parte am facut cam tot c ai scris tu in articol. A fost super. Singura problema a fost drumul l am facut dintr o bucata nu recomand.

vionutv [11.09.16 19:50:30] »

@vionutv: a si cu sv. Stefan cand am vrut sa ne ducem ne au zis ca nu il putem vizita am inteles ca a fost cumparat etc. Si oricum preturile acolo erau exagerate.

elviramvio, vionutv, zlatna
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Budva: