ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2016
single
PREȚ SEJUR 1500 $ ?

la PMM* = 77 USD

Ramada Plaza Panama Punta Pacifica4

Hoteluri si restaurante pentru toate buzunarele (3)

TIPĂREȘTE URM de aici

La reîntoarcere in Panama City, mi-am luat valiza si cu acelas taxi cu care am venit la Ojo del Rio din port, am plecat direct la Ramada. Conditii f. bune are acest lant hotelier, camere izolate fonic, ceea ce greu gasesti in aceste tari, piscina pe platforma superioara, mic dejun cu absolut tot ce-ti doresti nu numai pt dimineata, poti manca suficient ca pana la ora 17-18 sa nu-ti mai fie gandul la mancare.

Pretul promotional nu a influentat calitatea camerei, am primit o camera la etj. 14, de unde aveam vedere asupra elegantului cartier San Francisco si a mallului Multiplaza, care era la 10 min distanta de hotel.

Camera mare de puteai sa te plimbi cu bicicleta, cu 2 paturi king, frigider, tv plasma, filtru de cafea, ceai si zilnic ti se complectau pliculetele de ceai, cafea de buna calitate. Baia cu dus care arunca apa sub forma de ploaie si cu toate cele necesare, sampon, gel de dus, conditioner. Ramada ramane un hotel de top, la care poti sa stai la pret sub calitatea unui astfel de hotel, daca urmaresti perioadele de promotie, in orice oras din intreaga lume.

In Panama City se mananca ieftin si bine. In toate mallurile gasesti lanturi de restaurante cu meniuri incepand de la 6 $pana la 20 $, unde poti manca la discretie aperitive, supe, garnituri platind numai portia zdravana de gratar peste cel mai ieftin, pui sau file de vita frageda, cea mai scumpa, dar cu totul deosebita si portia atat de mare incat nu am putut sa o mananc, cerand sa-mi puna la pachet ce nu am mancat. Dintr-o portie am mancat si in ziua urmatoare, dupa ce la restaurantul hotelului a incalzit-o putin la cuptorul cu micro unde.

Am sa va dau si cateva detalii referitoare la pretul dus-intors Bucuresti-Panama City. Daca faci numai aceasta ruta, poti gasi la KLM, Air France, bilet pana in 400 euro, calatoria sa fie in lunile noiembrie, februarie, martie, cand poti lua bilet last minut si cu 380 euro. Chiar d-na Tatoiu, in dec 2015, la intoarcerea din Panama City, a declarat ca a fost biletul dus-intors la acelas pret ca si o cursa interna pana la Timisoara.

Aceasta calatorie, daca o pregatesti din timp, urmaresti perioadele de promotii si o faci in perioade moarte sezonului turistic, cand nu sunt sarbatori, copiii sunt la scoli, nu ai nevoie de sume exorbitante si poti sa ajungi la preturi mai bune decat o excursie in Italia, Franta.

Pentru cei care isi fac curaj sa porneasca intr-o astfel de excursie le pot da informatiile necesare, carti de vizita de la hoteluri, taxiuri, locatii ieftine pt mancare. Iar iubitorilor de fructe exotice le spun ca tarabele, supermarketurile dar mai ales pietele sunt supraincarcate in oferte, fara sa mai spun ca bananierii, pomi de mango cresc pe marginea drumului cum sunt la noi merii salbatici, iar preturile sunt sub 1 $/kg

Trimis de grecudoina in 08.09.16 12:32:54
Validat / Publicat: 08.09.16 17:38:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AMERICA CENTRALĂ. A mai fost în/la: Costa Rica
  • Alte destinații turistice prin care a fost: America de Sud, Africa de Sud, USA, China, Australia, NZ, etc

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (grecudoina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 77.35 USD pe cameră

webmaster [08.09.16 13:50:28] »

Mutat în rubrica "Ramada Plaza Panama Punta Pacifica, PANAMA CITY" (nou-creată pe sait)

grecudoina [08.09.16 17:06:10] »

@webmaster: da este perfect. Iar Mallul, la care ajungi usor pt ca se taie printre cladiri, dupa ce traversezi soseaua, este Multiplaza Pacific Mall, despre care o sa mai atasez poze

geaninav [18.02.18 23:35:20] »

@grecudoina: buna ziua,

Ne_am facut curaj si luna viitoare plecam in Panama.

Spuneati in articol ca puteti furniza detalii, carti de vizita etc. ne-ar fi de folos daca se poate. Plecam si cu ai nostri copii, va fi o calatorie lunga ,

Multumesc anticipat,

Geanina