ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2016
AUG-2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Hotel de 3 stele simplu si cochet

Am fost cazati in acest hotel sejur 2 persoane in perioada 31.08 - 5.09.2016 la etajul 3 - camera 301 - corp B - cu vedere directa la piscina, mare si micul debarcader din fata acestuia.

Hotelul este impartit in doua corpuri - corpul A - hotel renovat interior si exterior - si corpul B - hotel simplu renovat posibil acum 5-6 doar interior iar exteriorul lasa de dorit.

Televizorul din camera are diagonala de 25 cm si prinde doar 2 posturi :)

Piscina este micuta dar bine ingrijita si este comuna pentru ambele corpuri.

Mic dejun este clasic dar acelasi in fiecare zi: compot, gem - marmelada, oua fierte, rosii, castraveti, paine prajita de ei direct, iaurt, fulgi, crema ciocolata, ceaiuri, cafea/ness precum si concentrat de portocale pe post de juice.

Deci sa nu va asteptati la ceva spectaculos iar tot ce gasititi pe booking sunt pozele din corpul A renovat.

Dar la pretul pe care l-am platit pentru acest hotel inclusiv si autocar ma declar super incantant.

Nota per total: 8 pentru pozitionarea fata de Nidri (la 15 min. de mers pe jos) curatenie/mobilier/asternuturi/prosoape si nota 4 pentru micul dejun.

Trimis de Razvan Vladu in 08.09.16 11:48:07
Validat / Publicat: 08.09.16 12:28:24

VIZUALIZĂRI: 3529 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Razvan Vladu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Vedere din fata camerei

scufita.arad
[11.09.16 15:11:29]

@Razvan Vladu: as dori sa-mi spuneti despre camere, de la acest hotel, deoarece urmeaza sa fiu cazata si eu la acest hotel, in perioada 26sept -4 oct. eu am luat bilete de la o agentie imreuna cu preietena mea, si am vazut alfel de poze pe pliantul din care am ales hotelul. sau poate eu sunt cazata in corpul A, . sper sa fie asa, macar sa fie 2 paturi, separate si nu matrimonial. cat despre micul dejun, nu ma astept la ceva consistent, avind in vedere pretul platit.

Paloma
[23.10.16 11:34:10]

@scufita. arad: Am de gand sa iau si eu un sejur in Lefkada la acest hotel si vreau sa stiu cum vi s-a parut locatia si statiunea in general. Vreau sa stiu si agentia de la care ati luat biletele (in meaj privat, bineinteles, nu aici ca nu este voie!). Pentru ca la agentia din Bucuresti hotelul are denumirea de Posidonio, si are alte poze decat cele pe care le gasec aici. Sper sa nu fie vorba de alt hotel.

geanyx
[24.01.17 19:48:10]

Salut, ma intreseaza o opinie despre drumul pe jos pana in Nidri intrucat doresc o vacanta la Poseidonio. Nu cred ca voi inchiria auto si cel putin cina va trebui sa o servesc in Nidri.

Paloma
[24.01.17 23:51:43]

@Razvan Vladu: nu ai mentionat nimc de excursiile optionale. NU te-au tentat sau ai omis? As vrea sa stiu si eu care este pretul pt croaziere si seara greceasca. Se ajunge usor la plaja sau mai greu? La plaja in pretul sezlongului este inclusa cafea sau capucino (asa cum se obisnuieste in Grecia) sau este pretul de inchiriere doar a sezlongului?

flaviana77
[19.06.17 15:35:48]

buna vreau si eu detalii despre plaja, despre cum este marea acolo in perigiali, daca sunt taverne, magazine de unde poti cumpara cate ceva etc.

geanyx
[19.06.17 16:00:30]

@flaviana77:

La 100m de hotel este un market unde preturile sunt usor mai mari decat in Nidri (un bax de apa este 2 euro, iar in marketul principal din Nidri este 1.5 euro, la cele mici este 1.8). La 10-15 minute gasesti marketIn cu de toate si la preturi bune.

Plaja Passa, cea din Perigiali, este foarte frumoasa. Iti recomand sa mergi pana la panoul de la intrarea in statiune si pe acolo sa cobori pe aleea betonata. Totdata, cum cobori de la hotel, langa statia peco pentru ambarcatiuni, este o portiune de pietris unde poti face plaja si baie. Iti recomand sa ai incaltari pentru pietre intrucat majoritatea plajelor din Lefkada sunt cu pietre mai mari sau mai mici. Marea este albastra, turcoaz, nuante de verde si foarte limpede.

Taverne foarte aproape nu ai. Acestea incep de la iesirea spre Nidri si se intind pe tot drumul principal sau portul din Nidri. Drumul spre Nidri e usor, in mare parte ai si trotuar si sigur iti va placea statiunea.

flaviana77
[20.06.17 10:08:42]

@geanyx:

eu am tot citit ca in perigiali nu exista plaja de aceea te intrebam daca are sens sa ma incumet sau nu.

eu daca ar fi sa merg am si un baietel de 6 ani, iti dai seama ca e greu sa merg un km sau mai stiu eu cat pana ajung la o plaja ca lumea.

sunt foarte incurcata in privinta asta, nu stiu ce sa fac.

scufita.arad
[20.06.17 22:35:23]

@flaviana77: exista plaja la aprox 150 m, cu o gradina frumoasa cu loc pe iarba, sub maslini, si apa si plaja foarte frumoasa, cu nisip si petricele marunte. mie, mi-a placut mult acolo. recomand.

flaviana77, geanyx, Paloma, scufita.arad
Alte impresii din această RUBRICĂPoseidonio Hotel [Perigiali]: