ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2016
PREŢ SEJUR: 1.100 eur
2 AD. + 2 COPII -- v: 3ani +1an

Ntinas Filoxenia Apartments3

Bine

Am fost cazati in apartament cu un dormitor (207), corespunzator unei familii cu 2 copii mici (3 ani si 1 an). Dormitorul are un pat mare, camera de zi o canapea extensibila suficient de confortabila. Am solicitat si patut de copil si am primit fara probleme.

Voi nota aici ce nu am mai vazut scris de altii:

Camerele sunt mai mici decat sunt prezentate in pozele de pe site (au fost facute cu un obiectiv panoramic).

De fiecare data cand vreti sa faceti sa faceti dus, trebuie sa porniti boilerul si sa asteptati circa 15 minute.

Cheia este prinsa de un card ce merge in fanta de acces curent, daca plecati din camera fara ea, ramaneti pe afara.

Mancarea este diversificata atat la micul dejun, cat si la cina. la mic dejun au: legume, oua fierte, omleta/ochi, branza, salam, bacon, produse de patiserie, lapte, cereale, dulceata, miere, unt, margarina, pandispan, branza, salam, bacon. La cina au salate verzi, salate rusesti, beuf, vita, somon, pui, legume la gratar si proaspete, mousse la desert si fructe (noi am avut piersici si struguri)

Singura noastra nemultumire legata de aceasta locatie este seara greceasca de vinerea, care tine tarziu in noapte pana la ora 1. Muzica este tare si nu prea te poti odihni oricat de obosit ai fi. In plus ora de masa incepe la ora 8, dar este mare imbulzeala pentru ca au prioritate cei ce isi rezerva masa si vin din alte locatii, astfel incat tu care ai platit deja esti pus sa astepti. Am prins 2 astfel de seri si am reusit sa mancam abia pe la 9.30, lucru neplacut atunci cand esti cu doi copii mici dupa tine.

Complexul este mare, se intinde de jur imprejurul restaurantului pe 3 trepte de nivel si este ocupat in proportie de 99.9% romani.

Trimis de Simona1976 in 05.09.16 12:39:50
Validat / Publicat: 05.09.16 13:24:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: santorini, corfu, halkidiki

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simona1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [05.09.16 12:43:15] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 58&ridAnt=73243

cosmicosmina [17.11.16 10:51:34] »

Buna!

Imi poti spune si mie te rog orele in care sunt servite micul dejun si cina?

Multumesc mult!

Simona1976 [17.11.16 11:17:06] »

@cosmicosmina: Buna! Micul dejun incepe la ora 8 si tine pana la 11.

Cina incepe la 18.30 si tine pana la 22.30, cu exceptia zilei de vineri cand e seara greceasca si incepe la 20.00 si se termina tarziu in noapte (1-2 depinde de clienti, de regula greci).

Nu stiu daca am mentionat, apa se plateste la cina, 3 Euro sticla. Evident, poti alege sa nu comanzi.

Nu ai voie sa pleci cu nimic de la masa (un tatic a vrut sa ia o piersica pentru copil si a fost oprit la usa).

cosmicosmina [17.11.16 11:39:18] »

@Simona1976:Buna! Multumesc pt raspuns. ma gandeam daca pot vb cu tine 2-3 minute cand ai timp

Simona1976 [17.11.16 11:48:03] »

@cosmicosmina: Ti-am trimis mesaj privat

robi_felindean [27.03.17 15:31:11] »

@Simona1976:

Buna ziua,

Imi voi petrece concediul in luna august la acest hotel avand rezervat un apartament executiv cu 1 dormitor, banuiesc ca acelasi tip de apartament pe care l-ati avut dvs. Intrebarea mea ar fi daca bucataria e echipata complet (linguri, furculite, farfurii, oale de gătit) pentru că avem demipensiune și cu 2 copii mofturosi la mancare probabil că la pranz vom fi nevoiti sa le pregatim ceva in camera. Multumesc.

Simona1976 [27.03.17 18:32:36] »

@robi_felindean: Buna! Bucataria este echipata cu tot ce trebuie. Au tacamuri, farfurii, pahare, cana pentru fiert apa. V-as sugera totusi sa mai luati un vas daca vreti sa gatiti pentru ca din cate imi amintesc cea din camera era destul de mica in volum si nu stiu in ce masura va pot pune la dispozitie supliment cei de la Ntinas. Concediu placut!

robi_felindean [28.03.17 10:42:23] »

@Simona1976:

Mulțumesc pentru răspuns, m-am lămurit. O zi frumoasă va doresc!

Livia-12 [23.01.20 14:06:11] »

Nimeni nu spune nimic de fumători am rezervat din păcate înainte sa văd ca este nerambursabil și politica hotelului spune interzis in spații publice și private??

Exista totuși locuri amenajate sau pe balcon dimineața?? adica 4 dintre noi suntem fumători și nu bem cafeaua fără țigare tabiet... 🤦‍♀️

Multumesc

Simona1976 [23.01.20 15:40:43] »

@Livia-12: noi am avut pe terasa masa, scaune si scrumiera. Seara, lumea care astepta sa intre in restaurant, fuma. Nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp, insa puteti intreba direct acolo, trimitand un mail sau sunand.

Livia-12 [23.01.20 15:49:58] »

@Simona1976: buna da am încercat sa fac zoom la balcoane se văd mese și scaune cel mai probabil și scrumiere mulțumesc frumos mi-ai dat o speranța deja vedeam 7 persoane ieșimd la 6 dimi din hotel și petrecând timpul oriunde altundeva toată ziua numai acolo nu

Simona1976 [23.01.20 16:05:03] »

) nu cred ca va fi cazul. Concediu placut!!

Livia-12 [23.01.20 16:09:47] »

@Simona1976: mulțumim frumos 🤗

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    cosmicosmina, Livia-12, robi_felindean, Simona1976

pagină generată în 0.0726120471954 sec