ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2016
DIN: Satu Mare
ÎNSCRIS: 12.06.16
AUG-2016

Minivacanta frumoasa

Inainte de a incepe sa scriu despre impresiile mele referitoare la acest hotel, vreau sa le multumesc pentru recomandarea cazarii D-lui Cornel - admin, D-lui webmaster si nu un ultimul rand D-lui Zoli care ne-a trimis o oferta de nerefuzat :)... thank you tuturor.

Acest hotel se afla chiar pe aleea principala a statiunii, pe strada Matyas Kiraly unde se gasesc o gramada de resturante, magazine, cafenele si hoteluri, si este foarte aproape de strand :).

Am fost cazati la un apartament studio, care am inteles inca de acasa ca nu e un lux... dar este o cazare decenta... e un fel de amestec potrivit a doua unitati de cazare diferite a unui apartament obisnuit si a unui hotel de 4*.

Asa a si fost... am gasit un mini apartament frumos cu bucatarie complet utilata (o masa cu doua scaune, cuptor, plita electrica, prajitor de paine, cuptor cu microunde, vesela etc...) si baie spatioasa... cu toaleta si dus... prosoape albe impecabile si prosoape pentru plaja. Apartamentul avea un pat matrimonial foarte comod... televizor (stil vechi... dar ok... oricum nu am mers sa stam la televizor)... aer conditionat... wifi gratuit... balcon cu uscator de rufe si doua scaune din plastic.

Pentru mine conteaza prima impresie cand intru undeva... si aici am intalnit o atmosfera calda si primitoare... o camera curata si prietenoasa cu un miros placut... unde ne-am simtit ca acasa.

Am incercat si wellnesul hotelului... piscina exterioara, interioara, jacuzii, sauna, camera cu sare, si am trecut si pe la sala de fitness (dar aici am aruncat doar o privire :), am fost lenesi pentru miscare... recunosc... in rest erau ok, apa a fost curata... bazinele sunt mici pentru inot dar numai bune de o balaceala relaxanta... oricum am avut inclus in pretul cazarii si strandul de la Hotel Beke despre care voi scrie separat, unde am putut inota... si am fost si la strandul mare o zii (daca tot am fost acolo). Asa ca nu am simtit lipsa bazinelor mari aici.

In spatele hotelului se afla parcarea privata... am parcat masina asa ca a fost in siguranta.

Curtea hotelului este ingrijit cu multa verdeata, poti sta si la soare si la umbra... iti pui sezlongul unde doresti... este si un loc de joaca pentru copii... un spatiu verde foarte relaxant.

Personalul era simpatic... dar recunosc ca mare tangenta nu am avut cu ei inafara de buna ziua pentru ca nu am servit mesele acolo. Pentru micul dejun (daca tot am avut bucatarie) ne aprovizionam de la magazinul Coop care e la o distanta de vreo 100 m, chiar in intersectie... ziua mancam la strand sau la terasa... iar seara mancam la restaurant in centru... asa nu am fost legati de timp... si serveam ce si unde vroiam.

Curatenia sta in luatul cosului de gunoi in fiecare dimineata la ora 9..., in rest este dotat apartamentul cu matura si o galeata cu mop... dar no stres... a fost ok la cat de putin am stat in camera nu am avut mare treaba cu mizeria... oricum ne place sa intretinem curatenia.

In fiecare seara ieseam la plimbare... unde a fost o atmosfera super ok... cu lume multa... ne opream si dansam la restaurante unde era muzica live (aici va recomand muzica de la Inn hotel unde canta o doamna care este plecata din Carei... pe care de multi ani o tot intalnim acolo)... dar sunt multe restaurante unde oamenii danseaza. Imi place cand vad toate categoriile de varsta distrandu-se impreuna.

Suntem multumiti de ce am primit... am mai prelungit o noapte... multumim domisoarei dragute Edina (care face parte din echipa d-lui Zoli) ca a facut posibil acest lucru... cu siguranta data viitoare tot la dansii vom apela pentru cazare cand venim la Hajduszoboszlo.

Recomand cu drag acest tip de cazare avand in vedere raportul calitate -pret.

Trimis de printesa82 in 01.09.16 23:06:16
Validat / Publicat: 01.09.16 23:36:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1944 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (printesa82); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 Piscina acoperita
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 90.00 EUR pe cameră

webmasterX [01.09.16 23:25:33] »

printesa82 [01.09.16 23:32:24] »

@webmasterX: Da e ok, multumesc.

Neli [02.09.16 21:44:10] »

Citind review-ul tau, deja ma vedeam acolo. Multumim pentru ca ne-ai transmis si noua, celorlalti, impresiile tale si toate aceste detalii care sunt foarte importante pentru cineva care ar dori sa merga in aceeasi locatie. Eu iti multumesc si pentru faptul ca o parte dintre aceste detalii mi le-ai transmis deja pe PM (saptamana viitoare voi fi si eu acolo si eram nerabdatoare sa aflu niste impresii "la cald").

O toamna frumoasa si vacante minunate din care sa ne impartasesti cat mai multe impresii!

printesa82 [03.09.16 01:18:07] »

@Neli: Multumesc frumos pentru aprecieri, ecou si vot☺.

Daca va mai pot ajuta cu ceva informatii...va raspund cu drag...(poate am uitat ceva )

Sper din suflet sa va placa si sa va simtiti bine acolo...astept cu nerabdare impresiile... la intoarcere☺.

Va doresc o vacanta reusita, distractie placuta ...

...si vreme frumoasa☺!

Neli, printesa82
    Alte impresii din această RUBRICĂHunguest Hotel Apollo (ex Apollo Thermalhotel):