ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2016
DIN: Cugir [AB]
ÎNSCRIS: 30.08.16
AUG-2016

Vacanţă superbă!

Noi am fost o "trupa" mare de prieteni din Cugir, Alba Iulia si Sebes... 7 familii (14 adulti si 6 copii) in perioada 5 - 12.08.2016... si ne-am distrat de minune!

Stiam de anul trecut ca turcilor le place bacsisul si ne-am conformat. Sume mici, intre 2 si 5 euro. Din discutii cu personalul am aflat ca au salarii mici, si se bucurau de fiecare banut in plus.

Cazarea a fost ireprosabila, la vilele din spatele hotelului Selin. Au fost de ajutor si unele postari mai vechi cu sfaturi ale turistilor care au mai fost in aceasta locatie.

Mesele principale le serveam la Selin, in rest am avut acces peste tot.

In 7 zile nu am putut vizita toate facilitatile resortului, desi aveam un program foarte militaresc (aplicat inclusiv pentru copii). :)). Dimineata devreme: piscina, mic dejun, plaja (foarte faina) + baruri, pranz, etc.

Important era sa se mearga la masa la inceputul perioadei orare a meselor principale.

Cineva a spus ca era vata de zahar pe bat la 2 euro. Daca vroiam vata pe bat mergeam la Mamaia sau Eforie!

In fine, ar fi f. multe de spus si povestit... dar... concluzia mea este ca a fost o VACANTA DE VIS!... loc unde in viata asta mai merg odata!

P. S. Ca parte negativa care pana la urma nu a umbrit vacanta, a fost orarul de zbor de la Cluj.

Trimis de v_florin in 30.08.16 21:39:53
Validat / Publicat: 30.08.16 22:10:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya

VIZUALIZĂRI: 3703 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (v_florin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Aici am fost cazati... este primul rand de vile in spatele hotelului Selin
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster45 [30.08.16 22:06:35] »

@v_florin: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 42&ridAnt=72962

mishu [31.08.16 09:26:46] »

@v_florin: Nu pot sa nu te incurajez de bun venit pe acest site, primul pas l-ai facut astfel incat continua. O recomandare am insa referitoare la afirmatia ta:

"Am citit si ce au scris altii inainte sa postez impresii! Pentru cine nu ia placut i-mi pare sincer rau! "

nu mai compara ce ai simtit tu cu ce au simti altii. Tocmai asta este si ideea ca fiecare sa spuna ce a simtit el, in rest alegerile sunt ale fiecaruia.

In privinta ta prin prisma grupului care ati fost nici nu prea cred ca nu aveati cum sa va simtiti altfel decat bine.

In rest foarte normal de altfel regulile sunt facute de copii , asa ca bucurati-va de toate momentele petrecute impreuna.

Felicitari, votat cu mare placere.

webmasterX [20.02.17 22:16:49] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii -- chhiar dacă mai așa, „ardelenește”, „fără grabă”

v_florin [21.02.17 00:02:55] »

@webmasterX: Da... da... ardeleneste ... am sute de poze care pot sustine impresiile mele despre locatia pe care o laud... dar primesc mesaje ptr. sfaturi si pareri despre locatie, pe care le onorez cu cea mai mare placere si m-am gandit sa pun si ceva poze... nu?

P. S. 1. Mai pot posta poze?

2. Pot posta si impresii de calatorie retroactiv despre diverse locatii... apropo... eu am copilarit si crescut pe Cincis!!!...

webmaster26 [21.02.17 08:09:59] »

@v_florin:

Evident, chiar te rugăm! Acum, doar să nu fie de la ''1900 toamna''

EDUARD1 [10.04.17 18:12:57] »

Salutare! O intrebare, am vazut ca ai scris ca mesele principale au fost servite la Selin! Din postare, am inteles ca ai fost cazat la Kamelya K Club! Din experienta anterioara, stiu ca nu pot fi servite mesele principale decat la restaurantul fiecarui hotel, la care esti cazat! Este asa? Sau ai avut cazarea la Selin? Mai precis la primele vile din spatele acestui hotel! Multumesc anticipat!

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [10.04.17 21:45:36] »

@EDUARD1: ai dreptate! Sungurul lucru nepermis este fix cel la care faci referire! Mesele principale fiecare le serveste in restaurantul principal al locatiei alese! Nu poti servi prânzul sau cina, la Selin, dacă ai plătit pentru K.

Restul, beach bar, snack sau terasa de la plajă, precum si facilitătile din resort...comune!

v_florin [11.04.17 08:39:22] »

@EDUARD1: Acest raspuns este si pentru Maria55!

Am fost cazat la primele vile din spatele hotelului Selin, am postat si poze care confirma acest lucru... si am mancat la restaurantul hotelului Selin... Cum? ... am strans o suma de la tot grupul, undeva in jur de 40 euro (am fost 14 adulti si 6 copii), la receptie am negociat cu seful de tura, mai o gluma, mai o dorinta, pana a completat toata lumea formularele... si am primit bratari mov! Obs. Biletele au fost cumparate pentru Kamelia K Klub.

Aici depinde de cat de mult doresti sa te targuiesti... turcilor le place. Pentru sfaturi si nelamuriri raspund in privat.

Poate ne intalnim in Turcia... ca noi am renuntat ieri la Egipt...

calatorul [19.09.17 20:10:31] »

@v_florin: iaca eu l/am citit si pe asta, desi e mai micut si mai zgarcit cu informatiile, dar sunt utile oricum, multumim, la buna recitire.

v_florin [19.09.17 22:13:29] »

@calatorul: Ms. Calatorule"... maine o sa citesc postarile tale... si o sa votez...

In viata asta o sa mai mergem odata la Kamelya K club sau la Selin (aici)... a fost super!!!... la Crystal Sunrise Queen, unde am fost anul acesta, nu mai merg... o sa scriu un review zile urmatoare... nota 8.5

v_florin [19.09.17 22:19:35] »

@calatorul: Oricum sunt foarte fericit ca am putut ajuta cativa membri despre aceasta locatie... au fost vara aceasta... si au fost foarte incantati (mi-au confirmat), si la randul lor au spus ca vor revenii... au restante!!!

calatorul [20.09.17 10:15:26] »

@v_florin: Felicitari pentru efectul util al relatarilor, cred ca este principalul lor scop, in afara de a ne impartasi impresiile de calatorie. Si eu am aflat de pe AFA despre noi destinatii minunate de vacanta, pe care le/am vizitat si de care m/am bucurat. Asa ca lectura frumoasa, alegeri inspirate si vacante reusite pe mai departe!

calatorul [20.09.17 15:33:41] »

@calatorul: Multumesc pentru lectura si vot, ala a fost cel mai lung traseu al meu prin Turcia, cand am stat trei saptamani incluzand si sederea la mare. Vacante frumoase si relatari viitoare.

calatorul, EDUARD1, maria55, mishu, v_florin
    Alte impresii din această RUBRICĂKamelya Aishen K Club (ex Holiday Village) [Evrenseki]:

• pagină generată în 0.045922040939331 sec