ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2008

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Concediu ratat, la un hotel de....

Am ramas cu un gust amar si un concediu stricat la acest hotel de epoca. Mai intai am luat bilete de la agentie cu bonuri valorice de 72 de lei/pers/zi. Cand colo... bufet suedez cu doua feluri de mancare (una cu resturile din ziua anterioara iar cealalta necomestibila). M-am dus la protectia consumatorului, cu sediul chiar in curtea restaurantului Miorita si ce sa vezi... coada ca la paine pe vremea raposatului. Toti cu aceeasi problema. Sa nu mai spun de hotel, cearceafuri gaurite, cabine de dus infecte, o debara pt haine care mirosea ingrozitor...

N-am sa mai calc in viata mea acolo, iar doritorilor nu le recomand asa ceva, poate e bun pt cei care vor sa slabeasca. Aaaa, am uitat sa spun ca sotul meu doua zile n-a iesit din baie, mancase cu o seara inainte un fel de carne de vita necomestibila, bineinteles...

Nu am stiut ca un hotel de trei stele poate sa arate in halul asta,iar restaurantul... cu mese ca la bodega la tara, pahare si farfurii infecte, cat despre mancare... nici porcii n-o mancau.

Ingrozitor a fost, imi pare rau ca mi-am stricat concediul. Intr-un cuvant.. bataie de joc, pe banii mei fireste ca am dat pe bilet 22 de milioane. Iar legea, fireste ca nu e de partea consumatorului si tot noi suntem cei pagubiti.

Una peste alta, am renuntat dupa trei zile si mi-am continuat concediul (fireste,cu banii care mi-au mai ramas) la o pensiune care nu se compara cu hotelul miorita de o stea pe care o dau cu indulgenta. Asa ca aveti grija unde va luati bilete si ce va promit agentiile ca nu va despagubeste nimeni decat daca stai sa umbli cateva luni si nici nu se stie daca mai primesti ceva.

Trimis de mireluta13 in 13.07.08 09:19:44

VIZUALIZĂRI: 2876 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mireluta13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

DanCld
[31.07.08 12:46:02]

Am fost acolo in 2003, mobilierul nu era chiar atat de rablagit dar daca 5 ani nu schimbi nimic probabil ca ajungi asa cum ai descris tu. Nu am avut "bucuria" de a le incerca restaurantul (am avut doar cazare, fara vreo masa); ce imi mai amintesc e ca peretii sunt foarte subtiri iar paturile scartaiau ingrozitor.... am avut un cuplu "activ" langa noi, ceva gen el+amanta, cred ca am fi putut turna un film porno cu ei in rolurile principale Noua oricum toata vacanta ne-a cam stat in gat, cum se spune.....

[07.09.08 06:27:21]

Combateti idei si pareri, daca vreti, dar nu persoane. Ecoul imediat prcedent, al lui Mihai28, va fi sters imediat ce voi incheia postarea.

sisi
[06.08.09 10:12:06]

Oare de ce nu am intrat pe acest site inaite de a cumpara bilete la acest hotel de - 3 stele?

mirelab
[06.08.09 10:29:05]

Bina macar ca ne-ai gasit, chiar si in al 13-lea ceas (pe noi, mica comunitate amfostacolo), macar te putem ajuta pe viitor, in planificarea urmatoarelor concedii...

"Sansa unei alegeri informate, garantia unei vacante reusite" - dupa cum zice chiar RadioVacanta, vorbind despre AmFostAcolo.ro

d1no
[05.08.10 22:03:33]

3 STELE???

Bine era daca dadeam de comentariul asta inainte de a intra in gasca 'fraierilor' care si-au stricat vacanta la acest complex!

Ceea ce a scris Mireluta13 este inca actual; curatenie n-am gasit nici macar cand am intrat prima data in camera, chiar daca in baie era pusa o banda care indica, chipurile, ca fusese dezinfectat, prosoapele n-au fost schimbate niciodata in 6 zile, hartie igienica a trebuit sa ne mai cumparam, apa calda nu era tocmai cand aveam nevoie, am vazut chiar si gandaci.

Pentru parcare am platit la receptie cate 10 lei pe zi (fara sa primim vreun bon), si am avut 'privilegiul' de a ne parca masina in niste boscheti, sub copaci, pe spatiul verde de langa hotel.

Cea mai mare dezamagire a fost servirea la restaurant, unde fata de masa -murdara- nu a fost schimbata niciodata, servetele trebuia sa cerem -si ospatarul se uita urat daca faceam asta-, micul dejun si cina au fost identice timp de sase zile, iar pranzul insemna ciorba de legume si un fel doi format din doua linguri de 'ceva' intinse pe farfurie. Salata n-am primit decat de doua ori, si iarasi am fost priviti urat cand ne-am permis sa cerem una din cele doua oliviere infecte din restaurant (dupa ce am pus mana pe ea, am cerut din nou servetel: D).

Desi ni se spusese de la agentie ca putem alege dintre doua meniuri, n-am avut decat variantele: "mananci ce-ti dau/nu mananci". Meniul era afisat zilnic, cu toate acestea primeam ce se mai gasea prin bucatarie; ne-am permis (din nou! ) odata, sa intrebam de ce am primit piure (din fulgi, gretos! ) si nu cartofi prajiti, cum scria in meniu, si ni s-a raspuns: "Nu mai sunt. Si nu va strambati asa la mine! ".

Sa va spun ce continea micul dejun, sa va faceti o parere: 1 cubulet de unt, 1 cubulet de telemea, 2 feliute salam SAU 1 feliuta sunca, 1 cutiuta gem, 1 ceasca ceai. Si asta, 6 zile la rand!

In sfarsit, nu voi mai face niciodata greseala de a plati masa anticipat. Cu banii dati acolo mancam foarte bine la orice terasa si nu-mi faceam o mie de nervi!

NU RECOMAND NIMANUI!

webmasterXY*
[05.08.10 22:31:36]

d1no, era excelent dacă ai fi scris asta nu ca ecou, ci mai bine şi mai util pentru comunitate făcând click aici şi scriind un articol (impresii) nou. Ba chiar te-aş ruga s-o faci, dacă mai ai câteva clipe libere...

d1no, Mihai28*, sisi
Alte impresii din această RUBRICĂMiorița Hotel [Neptun]: