ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2010

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Sejur sub asteptari

Am ales acest hotel si datorita recomandarilor celor de la agentia de turism de unde am luat biletele, culmea e ca si hotelul era plin, am avut noroc ca nu am stat decat putin pana s-a facut curat in camerele ce tocmai se eliberasera, dar am vorbit cu romani care au venit dupa noi si au avut ceva de asteptat la receptie pana au fost cazati. Initial ne-am gandit ca daca e asa plin hotelul trebuie sa fie si cautat de turisti.Dar surpriza a fost dupa ce ne-am cazat. Am ramas deceptionati atat de camere cat si de mancare.

Meniul era destul de saracacios, cu toate ca nu suntem pretentiosi la mancare nu prea aveai ce lua, mai ales daca veneai mai tarziu la masa. Am incercat o data o ciorba care a fost acceptabila, dar pestele care era pregatit cu un fel de sos alb nu se putea manca deloc, noroc cu carnea de vita care era buna si cu legumele. Dimineata am avut cel mai prost mic dejun din cate am mancat in statiunile bulgaresti, si nu suntem carcotasi. Eu in afara de ceai cu chec sau niste branza feta cu rosii si castraveti nu puteam lua altceva. Erau oua prajite, dar care pluteau in ulei, omletele la fel cu mult ulei, niste carnati si parizer prajit, niste conserve de peste, macaroane cu branza, paine prajita data prin ou si cam atat. Chec si croisante si cateva fructe mai gaseai dimineata.

Dar au fost si lucruri bune, ca de ex. piscina care era frumoasa si mare, cu apa curata, animatorii care isi faceau meseria si cautau sa te mobilizeze in jocurile lor, spectacolele care erau seara si care pot spune ca au sters putin din celelalte neajunsuri. Am avut intr-o seara un spectacol folcloric, in alta seara am fost la bingo, in alta seara a fost discoteca la piscina, etc.

Hotelul e curat, se facea in fiecare zi curatenie, atat in camere cat si pe holuri.

Este si o piscina interioara frumoasa dar care miroase cam tare a clor. Hotelul are si o curte interioara de unde ai acces direct intr-o parte dintre camere. Noi am nimerit in corpul celalalt al hotelului unde urcam cu liftul sau pe scari si a fost mai bine din ce am constatat dupa aia.

E bine sa vezi si partile placute daca stai si te gandesti numai la ce nu ti-a placut risti sa iti strici concediul cu totul.

Trimis de poll in 02.03.10 10:58:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 7634 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (poll); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.03.10 11:22:16]

Si la ce pret a fost sejurul, si unde era pozitionat hotelul, parca nu era la plaja.

M ultumesc

[02.03.10 12:03:15]

Noi am dat 25 de euro/pers all inclusive, am fost si in septembrie cand preturile sunt mai mici.

Hotelul nu este pe plaja dar e f. aproape de plaja, cam 5 minute maxim faci pana la plaja.

Am uitat sa specific sa hotelul dispune si de o parcare, dar este nepazita. Pentru cine vrea parcare pazita exista 2 parcari cu plata chiar in fata hotelului, parca 10 leva/zi.

[02.03.10 12:16:46]

Multumesc Poll pentru raspuns, la 4* nu a fost deloc scump, dar lipsa mancarii de calitate explica astfel de rabaturi.

Si noi am patit ceva asemanator la Victoria Palace tot in Sunny Beach, si incerc sa ma feresc.

[02.03.10 13:41:07]

Eu personal nu as mai merge la acest hotel, pentru cat ne-a costat a fost acceptabil dar am fost la aceelasi pret si in Nisipuri si a fost incomparabil mai bine.Plusuri pt acest hotel: - piscina si echipa de animatori.Si tine cont ca noua chiar ne-a fost recomandat acest hotel de agentie ca fiind foarte solicitat.

[02.03.10 14:28:48]

Ok mersi Poll pentru sinceritatea ta, chiar e de admirat. Daca ar fi mai multi oameni asa nu s-ar mai lua atatea tepe.

Multumesc inca o data.

cristia
[05.03.10 16:29:40]

Distanta fata de partie era mare?

[15.04.10 22:33:10]

buna! noi am facut rezervare la primasol strandja pentru luna iulie

urmeaza sa platim saptamana viitoare

dupa ce am citi ce ati scris nu mai am curaj

[15.04.10 22:36:48]

Anul trecut am fost la Riva in Nisipurile de Aur. Am fost destul de multumiti. Anul acesta am apelat la aceeasi agentie care ne-a recomandat acest hotel.

[16.04.10 11:37:19]

dianarusu, si noua ne-a fost recomandat acest hotel anul trecut de catre agentie, vreau sa spun ca daca nu ne grabeam nici nu mai gaseam camere, agentia spunea ca mai sunt 3 sau 4 camere libere in perioada dorita de noi.

Hotelul este solicitat din cate am inteles pentru pozitia aproape de plaja si pt. entertainment si sa nu uitam de piscina care este intradevar super.

Am uitat sa spun ca f. aproape de piscina se afla in constructie din cate am inteles, o alta aripa a Primasolului Strandja.

Anul trecut mancarea a lasat de dorit, dar e posibil sa nu fie la fel in fiecare an. De ex. review-urile de acum 2 ani erau mai bune pt. Primasol, anul trecut mai putin bune.

Mai citeste pareri si pe tripadvisor si te hotarasti dupa aia ce faci.

[17.04.10 11:37:29]

Multumesc mult pentru informatii! As fi dorit totusi parerea cuiva care a fost anul acesta! Poate s-a schimbat ceva(in bine, normal)!

[17.04.10 16:31:58]

Am uitat sa mai spun ca in corpul in care am fost cazati noi, la etajul 2, toate camerele aveau o usa corespondenta intre ele, cand ne-am cazat era deschisa, neincuiata, asa ca am coborat la receptie si am rugat sa vina camerista sa o incuie. Deci la fiecare 2 camere exista o alta usa interioara intre ele care poate sta deschisa in cazul in care este o familie mai mare si care ocupa 2 camere sau se poate inchide de catre camerista. Nu stiu daca asa era in toate corpurile, la noi pe etaj asa am vazut ca erau. Iar de vedere nu mai spun, ca nu am avut de fapt nici o vedere, era undeva spre sala de mese.

Daca ai noroc poti prinde o vedere spre piscina sau spre intrarea in hotel, dar noi nu am avut prea mare noroc.

Sa nu uit, poti fi cazat ori in corpul principal, adica in cel cu receptia si restaurantul sau poti fi cazat in corpul celalalt, cel de 2 niveluri, unde intrarea se face prin gradina interioara.

[18.04.10 16:27:59]

Am inteles ca in cursul anului 2009, hotelul care era cotat ca unul de 3 stele a trecut la 4 stele. Tu in ce perioada ai fost cazat acolo?

[18.04.10 16:56:39]

In septembrie, noi am avut trecut pe voucher 4*.

[03.05.10 22:05:11]

am rezervat si noi la inc. lui iulie

poti sa ne spui camerele cum aratau?

ai putea sa atasezi niste poze?

[04.05.10 15:47:38]

Nu am poze facute in camera din pacate, pot sa-ti spun ca este destul de maricica, dar pe lungime.Pe latime sunt destul de inguste.

Ce nu mi-a placut mie a fost aparatul de aer conditionat, era imens, de fapt nici nu am mai vazut asemenea modele de aparat.

E posibil sa difere camerele din corpul principal, de camerele din celalalt corp, cel cu intrarea din gradina interioara, deci nu pot sa-ti spun daca sunt camere mai mici si camere mai mari.Dar sincera sa fiu, mie mi-a placut mai mult ca am stat in corpul cu receptia, decat daca as fi stat in celalalt corp.

Baia la fel, nu este foarte mare, dar e destul de ok.

[04.05.10 16:00:48]

deci in afara de mancare restul sa inteleg ca a fost acceptabil, mai ales ca mergem si cu copii mici. sper sa putem alege cate ceva din ce ne ofera ei de mancare. multumim de sfaturi

[04.05.10 20:07:33]

Se intampla sa difere situatia de la an la an, de ex. acum 2 ani am inteles ca mancarea a fost mai ok, anul trecut a fost mai putin buna si variata, dar de gasit gasiti voi ceva acceptabil. Asa cum am mai spus, este un bucatar care face pe loc clatite intr-o zi, in alta zi face hamburgeri sau ochiuri dimineata la micul dejun. E adevarat ca nu facea in fiecare zi, cam o data la 2 zile l-am vazut facand minuturi.

Intre orele de masa se servesc niste fursecuri si miniprajituri la barul de la piscina. Oricum, la copii le va placea piscina si echipa de animatori, mai mult ca sigur.

In holul de la receptie este afisat in fiecare zi, pe un panou, spectacolul din seara respectiva.

Si poate anul asta o sa fie mai bine ca anul trecut.

[05.05.10 09:08:31]

Multumesc mult de informatii,

mai vreau sa te intreb daca exista parcarea e cu plata si daca incap ceva masini.

Sa inteleg ca e mai bine sa cerem camere in corpul cu receptia.

[05.05.10 10:22:02]

Hotelul are o parcare mai micuta, fara plata, dar mai este o parcare mare chiar in fata hotelului pazita, dar care este cu plata, parca era 10 leva/zi daca nu ma insel.

[11.05.10 08:29:42]

si plaja cum este?

se poate sta si pe nisip sau tb neaparat sa inchiriezi sezlong?

am vazut ca e relativ aproape.

[11.05.10 12:08:06]

Da, se poate sta si pe nisip dar doar in zonele pt asa ceva, de obicei in partea din spate a plajei, dupa sezlonguri. Plaja e curata si bine intretinuta si e destul de aproape de hotel, faci doar cateva minute pana acolo.

[12.05.10 10:11:41]

multumesc inca o data pt informatii, mi-e cam frica sa ne ducem.

sper sa fie bine si mancarea buna.

foana
[29.06.10 23:51:41]

s vrea si eu parerea celor care au fost de curand....

ynu25
[10.02.11 17:47:03]

apa/vinul erau suficiente? am inteles ca All inclusive la BG e mai sarac ca la turci/antalya.

[11.02.11 12:33:22]

Apa si vinul sunt la discretie, vinul e acceptabil, nu grozav dar asta e, cel rosu mi s-a parut mai bunicel, comparativ cu cel alb care nu prea se putea bea. Si eu am auzit, atat de la prieteni cat si la rude, care au fost in concedii atat la bulgari cat si la turci, ca nu exista comparatie intre servicii, turcii ii intrec cu mult pe bulgari, atat la capitolul bucatarie cat si la restul serviciilor.

[26.05.11 21:52:58]

noi mergem in 20 august2011... speram sa fie ok... ce ziceti... care ati fost acolo...

e chiar asa naspa mancarea precum se scrie!

[26.05.11 22:41:51]

Noi am fost in iulie anul trecut si mi s-a parut o. k.

[26.05.11 23:36:18]

Conditiile au fost acceptabile. Normal ca nu se pot compara cu Turcia, pentru ca si pretul a fost mult mai mic.

Mancare am avut din belsug. Din tot ce era acolo, imposibil sa nu gasesti ceva sa-ti placa.

Eu, una am fost multumita. La fel si cei cu care am fost (inca 5 familii).

Erau niste familii din Ardeal complet nemultumite. Le-am auzit vociferand pe la masa. Daca vrei sa gasesti ceva sa te nemultumeasca gasesti.

Eu anul acesta merg pentru a treia oara in Bulgaria, tocmai pentru ca la aceeasi bani, in Romania n-ai nici o sansa sa fii multumit.

tucas
[26.05.11 23:56:21]

Buna,

Eu am fost in [urma cu] 2 ani acolo. Pretul a primat atunci.

Cele 4 stele ale hotelui sunt cam ciufulite serios.

Mancarea pe o scara de la 1 la 10 (10 ar fi un Kaliakra Superior sau Miramar) Primasol ar fi un 5-6 iar bautura un 8. Totusi asta a fost acum 2 ani, si dupa cum zic ceilalti anul trecut a fost si mai slabut.

Camera: am stat in corpul cu 2 etaje cu intrare din curte: cam nota 7. Aveti grija sa nu fie la ultimul etaj si nici pe partea cu soare - stanga cum stai cu fata spre hotel - aerul conditionat e defapt o clima centralizata si nu prea face fata. Sa inchideti usa la balcon ca altfel se opreste.

Concediu placut si mai bine luati va dupa AFA si nu dupa agentii, asa sunt sanse f. mici sa dati gres.

[28.05.11 19:19:04]

asi dori sa stiu mai multe amanunte despre hotel si mancare si de servire

amcat
[14.06.11 12:50:07]

si eu tot pe 20 august voi merge la acest hotel si din ce am citit pana acum imi pare sincer rau ca am platit integral vacanta. Sper sa nu regret amarnic!

[15.06.11 11:38:11]

Nu trebuie sa te iei dupa cei care scriu pe forum parerile sunt impartite deoarece noi cunoastem pe cineva care a fost anu trecut si ne-a recomandat aceasta vacanta ca e super ok... cum au spus si altii daca vrei sa nu iti placa gasesti motive... app lasa-mi si mie id tau de mess (amcat)

amcat
[15.06.11 15:25:48]

sper sa fie asa cum zici tu, eu ma pastrez optimista, poate ne incurajam reciproc pe acolo, id-ul meu este amcatrina

[01.08.11 15:59:20]

as dori sa stiu daca a fost cineva iunie iulie 2011 si ce parere a avut despre hotel si masa.

amcat, cristia, danac*, dianarusu, foana, lili2nicu, poll, tucas, Valentina69, ynu25
Alte impresii din această RUBRICĂiHot@l / iHotel (ex Club Strandja) :