ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2016
ÎNSCRIS: 26.05.10
AUG-2016
2 AD. + 1 COPII -- v: 17 ani

Am fost si eu acolo!

Locatia este amplasata la iesirea din Stavros spre Vrasna, pe o strada foarte circulata fie zi sau noapte. Pentru camerele cu vedere la strada este cam deranjant, pentru celelalte nu stiu.

Camerele locatiei sunt amplasate la demisol, parter, etaj si mansarda. Camera in care am fost cazat se afla intr-o anexa lipita de hotel care cuprindea doua camere cu balcon / terasa separate si intrarea se face direct din curte. Terasa este dotata cu masa si patru scaune, uscator de rufe. Dimineata soarele batea in balcon si o copertina retractabila ar fi fost mai mult decat necesara.

Camera putin cam inghesuita si mobilata prea minimalist. O singura noptiera la un pat de o persoana si unul dublu!? Din aceasta cauza ocupantii patului dublu isi tineau telefoanele si alte obiecte direct pe jos. Paturile cam scurte pentru cineva care depaseste 1,90 metri iar tablia din fata este fix la nivelul saltelei si cum spatiul dintre paturi este insuficient ca sa te incalti, de exemplu, statul pe pat este foarte incomod. Dulapul si comoda suficiente pentru nevoile celor trei ocupanti ai camerei. In camera nu este masa, scaun, loc de depozitarea bagajelor.

Televizorul, de marimea unei tablete mai mari, are TVR International, posturi sarbesti, unguresti, bulgaresti si evident grecesti. Baia nu "sare" din tiparul bailor grecesti dar are perdea de dus. Aerisirea cu ventilator foarte eficienta!

Chicineta dotata cu tot ce este nevoie, poate un cuptor cu microunde ar fi fost necesar, plita cu inductie si frigider, cam mic dupa parerea mea. Hota fara tubulatura exterioara dar dotata cu filtre de carbune. Aerul conditionat, montat corect deasupra usii, isi facea foarte bine datoria.

La capitolul curatenie acord o bila alba! Piscina cam mica dar curata.

Parcarea se face in fata hotelului pe un loc neamenajat ca parcare dar folosit ca atare, plin de gunoaie aruncate la intamplare desi langa sunt doua tomberoane de gunoi.

Plaja este foarte aproape. Pozele cred ca sunt mai elocvente decat cuvintele. Pentru lamuriri suplimentare va stau la dispozitie.

O zi buna si vacante pe masura!

Trimis de theo63 in 14.08.16 09:38:17
Validat / Publicat: 14.08.16 10:38:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Kavala -Lucy hotel, Limenas -Christa hotel, Limenas -Mary hotel

VIZUALIZĂRI: 2277 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (theo63); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Milogul S. A., abonatul la fiecare masa.

[14.08.16 10:24:32]

@theo63 - rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=20607.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • theo63AUTOR REVIEW
    [14.08.16 12:21:01]

@webmaster26 - 40°40'20.7"N 23°41'28.3"E Cred ca este locatia corecta. Street wiev de la google nu trece prin fata locatiei ci prin spate.

[14.08.16 12:31:39]

@theo63 - Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

ANILU
    [14.08.16 17:48:01]

Tot pe telefon sunt și de aceasta nu mai scrie unde este locația de cazare. Stavros/Grecia, dar unde în Grecia?

Chiar citesc despre Grecia pe aici, dar de data aceasta nu reușesc să localizez unde în Grecia.

De altfel locația mi se pare foarte bună.

Poate mă lămuriți și pe mine. Mulțumesc.

Toate cele bune.

[14.08.16 18:24:54]

@ANILU: Răspunsul l-ai dat chiar tu în întrebare: hotelul se află în localitatea Stavros din Grecia.

theo63AUTOR REVIEW
    [14.08.16 19:42:19]

@ANILU - Peninsula Halkidiki are trei brate, Kassandra -Sithonia-Athos, iar intrarea se face din Salonic sau Kavala, orase mai mari si cunoscute. De la Kavala spre Halkidiki sunt mai multe statiuni care strajuiesc golful Strimonikos, printre care se afla Asprovalta, Vrasna, Stavros si Olimpiada. Toate sunt populate, pe timpul vacantelor desigur, de sarbi (90%), macedoneni, bulgari, ceva romani rataciti si greci. Daca cineva este suparat de prezenta masiva a romanilor in anumite locuri din Grecia, i-as face invitatia sa "descopere" cele trei statiuni enumerate mai sus si sa faca comparatie intre ce este in Thassos, de exemplu, si ce este aici. Avem un popor minunat si in comparatie cu altii, nu dau nume, suntem foarte civilizati! Locatia este ok per ansamblu, putin cam departe de centru, o plimbarica nu a facut rau la nimeni, curata, construita relativ recent si are preturi atractive. Pentru alte lamuriri iti stau la dispozitie. O seara buna si vacante pe masura!

ANILU
    [15.08.16 09:54:50]

@theo63: Mulțumesc pentru răspuns și lămuriri.

Asta vroiam să știu unde anume este Stavros. Acum m-am edificat.

Toate cele bune.

calatorul
    [19.08.16 15:33:54]

@theo63 - Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, inclusiv pozele lamuritoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare!

theo63AUTOR REVIEW
    [19.08.16 22:47:30]

@calatorul - Eu va multumesc pentru interesul acordat postari mele si am sa mai adaug un subiect pe care l-am ocolit, fara sa vreau, si anume conexinea WI-FI. Dimineta devreme cand locatarii dorm sau se intorc de pe o parte pe alta conexiunea mergea in limite normale dar la pranz sau mai ales seara... prinde-o daca mai poti. Seara se adunau in jurul barului de la piscina, cica acolo este semnalul cel mai puternic, toata gasca de tineri "inarmati" cu telefoane, tablete, laptop-uri si plecau dezamagiti ca nu au putut sa se logheze sau alte asemenea. O seara buna si vacante pe masura!

ANILU, calatorul, theo63
    Alte impresii din această RUBRICĂMaria Lux ApartHotel: