ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.02.2010
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 27.12.07
NOV-2007

O pensiune draguta doar atit

Dupa luni de munca ne-am hotarit sa mergem la munte pt 2 zile ca tot ninsese.

Am cauta pe internet o pensiune care sa fie cit de cit acceptabila si am gasit-o. Dupa pagina de internet a pensiuni am crezut ca a dat norocul peste noi, gasisem o pensiune in mijlocul naturii departe de freamatul soselei si al aglomeratiei.

Dupa infernalul drum de pe DN1 am gasit pensiunea aflata in milocul naturii (as! da de unde! ) ea este amplasta pe prima strada paralela cu DN1nic urma de brad sau munte nimic. Dar era aproape de partia de schi (parca as sti sa schiez) avantaj.

Camera care o aveam rezervata era si ea situata la demisol frumoasa, mare curat fara repros aa era sa uit avea un dispozitiv de improspatare a aerului (gen gled) electric care era setat sa porneasca dimineata pe la 7 si scotea un biziit care daca erai mai sensibil la zgomote nu mai puteai dormi.

Pachetul comandat a fost cu mic dejun bufet suedez (romanesc) in pensiunea era cred ca plina sau aproape plina cert era ca dimineata ne intilneam la masa cu o famile din constanta. Dar pt ca pensiunea era in predeal si predeal este in romania si patronul este si el roman etc... daca veneai mai tirziu la masa nu mai gaseai nimic nici macar piine nu mai spun de omleta sau altceva daca spuneai bucatarului ca nu mai sunt produse pe masa se uita la tine de parca i-ai furat butelia.

Pensiunea avea si restaurant daca dorea-i sa maninci acolo dar avea niste preturi de te dadea pe spate.

Ce era bine, parcarea o aveau in curtea pensiunii, unde mai era si un gratar, o terasa dar fiind zapada erau neutilizabile, era sa uit avea internet wireles iar caldura era foarte buna.

Restaurantul era cam de 20 de persoane lejer curat dar preturi mari, nerecomandabil!

Noi am mincat la restaurantul hotelului BRD care era in apropiere unde aveau preturi foarte rezonabile dar avea o palinca de nu iti venea sa pleci de acolo.

Trimis de dannek in 27.02.10 18:45:23

VIZUALIZĂRI: 2127 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dannek); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din lateral din curte, dupa cum se vede ningea
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.60 EUR pe cameră

magdalena
    [28.02.10 08:53:21]

Mda..., riscant cand iei de pe net, nu stii ce nimeresti, cum am ales si noi hotelul Hera din Predeal.

Tocmai de aceea e bun acest site pentru ca putem sa descoperim ce se ascunde in spatele locurilor de cazare pe care vrem sa le alegem si astfel, cu mai multe informatii in maneca, putem sa avem parte de cateva zile reusite!

dannekAUTOR REVIEW
    [28.02.10 10:05:51]

Cel mai mult m-a socat ca administratorul a spus senin ca Predealul nu este situat in zona de munte.

orange
    [01.02.12 14:44:57]

Ce inseamna preturi mari la restaurant?

Da-ne cateva exemple ca sa ne facem si noi o idee.

dannekAUTOR REVIEW
    [01.02.12 16:48:03]

Sincer nu mai stiu exact dar nu cred ca este relevant la ora actuala pentru ca din 2007 si pina in 2012 a trecut multa vreme.

Totusi a mai scris cineva un review recent si am observat ca cei de aici si-au mentinut naravul vis a vis de preturil.

Comparatia era facuta in raport cu preturile de la restaurantele din Predeal.

Ca o recomandare de un restaurant bun si preturi decente ar fi restaurantul de la etajul 1 al hotelului BRD.

dannek, magdalena, orange
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Dapa: