ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2016
ÎNSCRIS: 06.08.16
AUG-2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit

A fost odată 4 stele

Si eu m-am bucurat ca si poate multi altii care au zis Hotel de 4 stele cu 200 lei cazare pe noapte cu aqua park... Alegere total gresita!

Hotelul de 4 stele este (acum) de fapt undeva intre 2 si 3 stele (tot in acest concediu am stat la hotel de 3 stele cu conditii infinit mai bune decat aici).

Tencuiala de pe pereti desprinsa, dusurile din baia aferenta camerei pline de calcar, ...

Apa din bazinul cu topogane plin de mizerie si alge... sa ma fi platit si nu as fi facut baie acolo... bariera de apa (care sa iti curete picioarele inainte de a intra in bazinul propriu-zis) INFECTA.

De la piscina interioara la camera de hotel se ajunge dupa un slalom printre sezlongurile de pe plaja amenajata in jurul bazinelor exterioare - ne-iluminat pe timpul noptii.

Referitor la personal... primirea ne-a facut-o o doamna acra (cred ca tocmai ce terminase un borcan de castraveti murati vechi de vreo 6 ani...) "V-am sunat... nu ati raspuns la telefon... " de parca trebuia sa reconfirm la ora 6 PM daca mai ajung (asa cum comunicasem inainte cu o zi) la ora 8 PM. Ospatarii (ul) era si receptionist in "timpul liber"... probabil de aceea receptia a raspuns greu la telefon cand am facut rezervarea...

In prima seara am vrut sa mancam la restaurantul unitatii... dar am fost indrumati spre cantina cu servire la linie. Am luat niste pulpe de pui pe gratar (ce mai ramasesera de la amiza)... in sange... Dar surprinzator am gasit si un plus... micul dejun... desi servit cu greu (timp lung de asteptare) FOARTE BUN si GUSTOS. As zice ca e singurul plus al acestei unitati!

Ca sa nu mai vorbim de "resort SPA" fara salvamar si punct de prim ajutor... adica era un punct de prim ajutor... doar ca era inchis... si nici urma vreun cadru medical in zona

Iar cele 4 stele... sunt cu indulgenta 2 stele si jumatate...

Spunea o doamna care mai fusese acolo acum 4 ani - ca atunci era cu totul altfel... personalul era amabil si cauta sa iti intre in gratii, ..., prosoapele se schimbau zilnic... (acum nu se mai intampla acest lucru).

Ce sa zic... am vazut ca acest resort a fost facut si cu bani de la EU (mai exista si acum micile afise cu siglele cerute pentru astfel de programe)... probabil ca atunci (cand veneau fonduri europene) situatia era altfel... acum... pe banii patronului... "Las ca mere si ase"

Pacat - ca este o zona frumoasa in jurul acestei locatii - zona care ar putea atrage multi turisti... :(

Trimis de NicoCM in 06.08.16 20:47:44
Validat / Publicat: 07.08.16 04:28:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în DEVA. A mai fost în/la: Saturn, Rasnov, Curtea de Arges, ...

VIZUALIZĂRI: 3391 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (NicoCM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Bazinul copiilor si bariera de apa la intrarea in bazin

[07.08.16 00:27:52]

@NicoCM: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

mcgsm
[30.07.17 21:50:47]

@NicoCM:

Azi am fost Steaua Muresului si am ramas total dezamagit. Fata de anii trecuti am gasit o zona de recreere degradata, toate piscinele inclusiv cea acoperita aveau apa rece, cred ca era maxim 20 grade, si mizerie peste tot, de toalete nici nu pot vorbi cum aratau si ce miros era acolo, asa ca din partea mea daca-i ofer o stea e cam mult.

mcgsm
Alte impresii din această RUBRICĂComplexul Turistic Steaua Mureșului [Rapoltu Mare]: