ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2016
ÎNSCRIS: 12.02.14
JUL-2016

Foarte nemulțumit

Gran Hotel Bali, merită vazut

Durata sejurului 10 -17 iulie 2016.

Puncte tari :

Hotelul arata foarte bine, camerele mari, curatenie zilnic, mobilier nou, articole pt baie suficiente.

Programul de animatie zilnic si foarte bogat, atat pentru copii cat si pentru adulti.

Locuri la piscina suficiente, centrul SPA, functional cu dotari moderne.

Panorama oferita de pe terasa ultimului etaj 43 (NU 52), superba.

Puncte slabe:

Restaurantul de la subsol arata ca o cantina muncitoreasca, fara fete de masa, meniul foarte sarac, repetandu -se obsedant (cel mai slab intalnit, de cand merg in Spania), personal neprietenos., o aglomeratie de nedescris in timpul meselor si mult zgomot.

Nu recomand sa luati pachet cand plecati in excursii (1 mar 1 para 1 pruna, 2 chifle 25 gr pateu si 250 ml apa, pentru 1 zi -politica hotelului).

Cel mai neplacut lucru l -am avut la receptie, ajungand la ora 8 la hotel, am fost cazati la 14 (politica hotelului) Receptioneri putini fata de afluxul de turisti, nepoliticosi Mylene feritiva de ea.

Nu recomand zborul cu Wizzair, decoleaza la 5 dimineata iar inapoi pleci din hotel la 4,30, se pierde o zi.

Plaja foarte mare, curata, apa f calda, sezlongurile 13,5 euro lipsa totala a teraselor pe plaja (apa, bere la purtator).

Statiunea superba ai ce vedea in centrul vechi, mancaruri traditionale foarte diversificate, shoping accesibil de calitate, puburi f multe.

Am intalnit un ghid foarte bun, profenist pe nume Marius N.

Trimis de big_profesor in 02.08.16 21:47:53
Validat / Publicat: 02.08.16 22:45:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Costa Brava: Calella Amaika TOP, Balmes, Pineda Top, Lloret de Mar, Barcelona Valencia...

VIZUALIZĂRI: 8664 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (big_profesor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.00 EUR pe cameră

[02.08.16 22:44:54]

Mutat în rubrica "Gran Hotel Bali, BENIDORM / RINCON DE LOIX" (nou-creată pe sait)

Getty
    [17.08.16 15:47:33]

@big_profesor - Mergem si noi pe 27 septembrie.

Multumim pt. impresii.

[25.08.16 16:01:01]

Buna ziua, multumim pentru impresii si as dori sa stiu costul sezlongurilor la plaja si alte costuri pentru cei care nu au fost in zona.

Multumesc!

big_profesorAUTOR REVIEW
    [25.08.16 17:04:37]

13 euro umbrela +2 sezlonguri, biletul de bus 1,5 EURO, berea2-5 euroi in general preturi accesibile. Pentru plaja recomand supermarchet si gentuta izolatoare 3-5 euro.

[25.08.16 17:33:44]

Multam din suflet! Plecam in 19 sept si nu am fost in Spania niciodata.

CarlaRoxana
    [27.02.17 13:19:43]

Din cate am vazut pe google maps, distanta este destul de mare pana la plaja, cam in cat timp ajungeati la plaja? Multumesc!

[01.03.17 13:11:39]

Buna ziua, in prima zi nestiind drumul cam mult, insa la intoarcere am vazut o scurtatura si cam 5-7 minute. Asa ne-a explicat si de la receptie insa nu am inteles de la ei si am ajuns pe rand la 3 trasee spre plaja,

Vacanta frumoasa va doresc!

[25.04.17 05:20:18]

Salutare!

Îmi puteți spune și mie cum sunt serviciile?

La masa se intra după nr de camera, brățara, etc?

Noi avem pensiune inclusă, dar nu îmi dau seama dacă avem și băuturi incluse (nu scrie nicaieri). Se merita, sau mai bine e cu demipensiune?

În grup avem un copil de 14 ani,dar am văzut ca in cameră cu părinții se permite numai până la 12 ani.Sunt foarte stricți în privința aceasta?

Va mulțumesc!

[25.04.17 06:40:16]

@luc_bv:

Hotelul nu oferă regim de masă all inclusive, ci doar mic dejun sau demipensiune sau pensiune completă. În cazul demipensiunii sau pensiunii complete, nu este inclusă nicio băutură la cină, respectiv la prânz şi cină.

Depinde ce-şi doreşte fiecare. Eu am ales mereu în Spania maximul de mese pe care le oferea hotelul respectiv. Alţii aleg doar mic dejun, deoarece sunt mai mult pe drumuri.

În grup avem un copil de 14 ani, dar am văzut ca in cameră cu părinții se permite numai până la 12 ani. Sunt foarte stricți în privința aceasta?

Copilul de 12 ani este considerat adult şi plăteşte ca atare. Poate fi cazat în aceeaşi cameră cu părinţii, dar nu va beneficia de pat suplimentar, ci doar de o canapea extensibilă.

[25.04.17 17:57:21]

@nicole33: Mulțumesc frumos!

[25.04.17 18:10:38]

@nicole33: La pensiune completa o sticla de vin si o apa de 1,5 la 2 persoan la pranz si cina. Noi am fost multumiti. E si un market vis-a -vis pt completare.

[25.04.17 18:15:25]

@maria63sorin:Mulțumesc!

[25.04.17 23:12:51]

@maria63sorin:

Cel mai probabil, tu ai fost acolo printr-un program pentru seniori şi de aceea ai beneficiat de apă şi vin la prânz şi cină. Cunosc genul acesta de programe la care am participat şi eu de patru ori în Spania.

Având în vedere vârsta lui @Luc Bv (30-40 de ani), am presupus că va merge într-un sejur obişnuit, caz în care va putea comanda orice fel de băutură, dar contra cost

[25.04.17 23:20:47]

@nicole33:Nu am fost cu "seniori", am fost cu [***] fara nicio legatura cu seniori. Toata lumea avea aceiasi tratatie, doar alte bauturi erau contra cost.

Noapte buna sau Trezirea!

[25.04.17 23:25:18]

Noi am fost multumiti.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

==

[25.04.17 23:32:38]

@maria63sorin:

Noapte buna sau Trezirea!

Nu este nevoie să fii ironică în mod gratuit.

Doar programele pentru seniori şi cele sociale oferă apă şi vin gratuit, indiferent de agenţie.

[26.04.17 19:59:37]

@nicole33: Va mulțumesc încă o data!

Nu este nevoie sa va certați. Vroiam sa știu la ce sa ma aștept, mergând pt prima data in Spania. Vacante plăcute tuturor!!! ????????????

[27.04.17 10:22:56]

@luc_bv:Va doresc vacanta placuta, sa vizitati mai multe ca noi si sa gasiti ceia ce sperati.

Un amanunt, hotelul are doua aripi, daca vreti in cel de 48 de etaje trebuie insistat la receptie ca unii din grupul nostru au fost cazati in cel de 19 etaje unde nu e balcon si conditiile sunt cam... de nelocuit.

Bafta muulta si sejur frumos fara evenimente!

[27.04.17 16:17:14]

@maria63sorin: ????

iacobcorneliu*
    [06.06.17 10:46:41]

@big_profesor: m-am intors de vreo cateva zile din Benidorm si am fost cazati la hotelul la care ai fost cazat si tu_ Grand Bali,

Cum poti sa fi atat de carcotas si sa afirmi ca restaurantele sunt ca niste cantine muncitoresti, fara fete de masa si mancare saracacioasa? Am fost in multe tari din Europa, africa chiar si Asia dar cum am fost tratati la acest hotel, nu am fost tratati nicaieri.

Masa a fost cum nu se poate de diversificata si nu spun numai eu acest lucru ci intreg grupul de turisti (26) care au fost cazati la Grand Bali! Poate ati servit de prea multe ori masa la cantinele muncitoresti din Romania si ati ramas cu gandul la ele... Oare chiar asa aratau cantinele romanesti? La fel ca si restaurantele acestui hotel? Sunteti cum nu se poate de carcotas si nu inteleg de ce?? Oare chiar merita acest grandios hotel sa-i faceti o prezentare prosta??

[06.06.17 10:50:08]

@iacobcorneliu:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

big_profesor, CarlaRoxana, Getty, iacobcorneliu*, luc_bv, maria63sorin
    Alte impresii din această RUBRICĂGran Hotel Bali: