ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2016

Sub orice critică
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel si patron de zero stele

Inainte de a alege acest hotel am cautat impresii, dar n am gasit. Foarte rau ca l am ales. Mi am facut o cu mana mea (mai bine stateam intr un cort pe plaja).

Hotel Kostas, conform ofertei 3 stele, modificat ulterior la 2 stele +. Un jeg de hotel, mirositor a igrasie de cum intri. Nimeni nu calca in el si nici pe terasa lui. Doar cei din Romania, din cate am vazut.

Un patron agresiv si infumurat care considera ca ne face un favor ca venim in grota lui mirositoare. I am atras atentia ca nu a facut ceva si a devenit agresiv si era gata sa ne pocneasca. Injuraturi, urlete, pumni in perete.

Nu a mai stat in hotelul ala nimeni de ani buni cred. Baia 1m/1m, cu o usa plianta din 2 bucati care se lovea de wc cand incercai s o deschizi. Un om in varsta nu poate intra in baia aia si nici o mama cu un copil. Usa de intrare in camera este dintr un placaj subtire, se auzea orice suflare de pe hol. Fara plasa de tantari, pereti patati, saltele cu arcurile iesite (nu intelegeam de ce ma doare pe ici pe colo, dar cand am pipait salteaua am inteles). O vechitura. Nu stiu cine ii da clasarea asta. Eu nu l as lasa in circuitul turistic la cum se prezinta camerele (mobilier, grup sanitar, pereti).

Daca vreti sa aveti amintiri placute din vacanta, ocoliti acest hotel.

Pacat de insula ca este frumoasa, dar foarte aglomerata.

O sa postez anuntul fara poze (am facut cateva) ca am vrut sa stiti cat mai repede despre hotel. O sa incerc zilele urmatoare sa adaug cateva daca se va putea.

Trimis de ana2007 in 02.08.16 13:54:18
Validat / Publicat: 02.08.16 14:26:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1112 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ana2007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 usa plianta a baii, se inchide cu magnetii de pe latura superioara!!!

[02.08.16 14:20:11]

Mutat în rubrica "Kostas / Costas Beach Hotel [Ipsos], CORFU" (nou-creată pe sait)

@ana2007 te rog aruncă o privire şi spune-ne dacă am identificat corect pagina web a acestui hotel costasbeachhotel.com/en

[02.08.16 14:32:51]

@ana2007 - rog aruncă o privire peste următorul link goo.gl/maps/mxyG773LKYM2.

• - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • ana2007AUTOR REVIEW
    [02.08.16 14:41:48]

@webmasterX - linkul este corect

calatorul
    [03.08.16 15:56:42]

@ana2007 - Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, cu parere de rau pentru neplacerile intampinate. Este un risc pe care il avem cu totii cand mergem intr/o locatie necunoscuta dar intrebarea e cine vinde cazare la un asemenea hotel si cu ce oferta vine? Multumim pentru avertizare, alegeri inspirate si vacante frumoase!

ana2007AUTOR REVIEW
    [04.08.16 10:32:35]

@calatorul - A fost o oferta low cost, insa am mai mers si in alt sejur, tot low cost, dar a fost ok. Inainte de a pleca am contactat agentia sa mi spuna despre hotel si mi a raspuns ca nu stie nimic pentru ca hotelul a fost recomandat de o agentie partenera din Corfu. Nu stiu pe ce criterii se fac asemenea recomandari, dar mi se pare ca se cam fac in bataie de joc: lasa ca sunt romani si merge. Cred ca agentia din Romania s a bazat si pe parerile ghidului local roman de acolo (o doamna care ne privea cam de sus). Au fost multe neplaceri in acest sejur: pret foarte mare la excursiile optionale prezentate de ghidul roman local - acolo le gasiti mai ieftine si transportul in comun pe insula e foarte bine pus la punct.

calatorul
    [04.08.16 10:45:13]

@ana2007 - Multumesc pentru precizari. Am intrebat pentru ca am aflat in mai multe ocazii ca unele agentii turistice romanesti, din lacomie sau alte apucaturi tipice, contracteaza locuri de cazare din Grecia la preturi foarte mici impuse proprietarilor individuali de pensiuni. Acestia sunt nemultumiti de putinii bani pe care/i primesc pentru turistii gazduiti, iar turistii sunt nemultumiti pentru conditiile primite pentru pretul platit, care e mare din cauza ca agentia isi opreste o mare parte din bani.

Chiar in Corfu, unde am stat cu un pret foarte bun la un hotel in toata regula din Dassia, am aflat de la o cunostinta care traieste in Kerkira de 30 de ani ca tarifele locale de cazare sunt mult mai mici decat cele care ajung la turisti prin agentii. Lucrul asta l/am constatat si in Thassos, si in Lefkada, si pe Halkidiki, si de atunci incerc sa rezerv direct de la proprietar, daca e sigur si verificabil.

Poate si de aici vine diferenta, plus atitudinea fata de romani indusa de faptul ca suntem turisti saraci, nu ca nemtii sau englezii de altadata, dar si de unii dintre noi care au obiceiuri cam proaste pe unde merg: fac galagie, strica obiecte, pleaca cu lucruri din camera, pretind confort de 5 stele desi au platit doar 2 etc. Eu ma bazam pe contractul cu agentia turistica si documentul acoperitor privind cazarea, dar constat ca la noi si asta e o simpla hartie semnata si aruncata in fiset, la care nu se mai uita nimeni cand turistul isi cere drepturile inscrise.

ovidiuyepi
    [14.09.16 16:43:39]

Aveți perfectă dreptate. Am patit-o la sfârșitul lui august în Kanapitsa/Skysthos, la Dimitrios Studios. Am să scriu cât de curând impresii. O reclamație s-a depus la agenția românească, iar aceasta a promis că va scoate locația din circuit. Sper. Ca să nu mai sufere si alti turisti.

ana2007, calatorul, ovidiuyepi
    Alte impresii din această RUBRICĂKostas / Costas Beach Hotel: