ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.02.2010
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 27.12.07
SEP-2006

Un colt de liniste

Din acest an am spus cu regret adio litoralului romanesc si am descoperit ca se poate face turism si stinci numai sa vrei sa oferi turistilor un confort de bun simt.

Ajuns aici dupa un drum cu masina istovitor, am ramas suprins de ambailitatea receptionerei dar mai tirziu am constat ca tot personalul era cu zimbetul pe buze si primul lucrul care m-a socat atunci a fost ca nu trebuie sa dai spaga la camerista ca sa iti schimbe lenjeria sau sa iti faca curat in camera, zilnic se aspira si se stergea gresia de pe jos, iar lenjeria la 3 zile o schimba dar daca era murdare o schimba de cite ori era nevoi.

De acasa am plecat inarmati cu, clesti de rufe cu sfori pt a improviza un loc pt a usca rufele dar surprinsi acolo camera avea de toate (de fapt balconul).

Am avut o camera la parter in spatele piscinei.

Piscina impecabibila de curata cu un fel de jacuzzi, era un grec care in fiecare seara alinia sezlongurile iar dimineata curata piscina cu un aspirator.

Mincarea a fost impecabila in fiecare zi avea-am un fel de mincare din fructe de mare si foarte diversificata.

Cel mai frumos a fost cind s-a organizat linga piscina o seara greceasca la care au participat si turisti de la alte hoteluri din zona, a fost un spectacol pe cinste care s-a lasat bineinteles cu farfurii sparte!

Singurul inconvenient daca pot spune asa a fost ca pina la plaja trebuia sa mergi pe jos cam 800m si trebuia sa traversezi soseaua care trecea prin bratul Kassandra. Drumul era in panta si la intoarcere cind erai batut de soare nu prea aveai spor la urcat dar ma opream la jumatatea drumului la un magazinas si savuram o bere Amstel.

Hoteleul are teren de tenis si un sah imens dar la vremea ceea nu eram pasionat decit de a decoperii grecia!

Nu stiu acum ce conditi mai sunt dar si acum fac comparatie unde merg cu acel concediu care m-a suprins placut!

Trimis de dannek in 26.02.10 10:35:13

VIZUALIZĂRI: 2808 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dannek); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Un corp separat al hotelului aflat linga parcare si tabla de sah, parca si terenul de tenis
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

biancuta
    [26.02.10 11:35:45]

Ma bucur ca ai scris despre acest hotel, a fost una din optiunile noastre cand am fost in Grecia, dar pana la urma am ales alt hotel pentru a sta pe Sithonia. Asa mi separea si mie dupa descrierea si pozele vazute in brosura ca este un hotel OK. Cautasem si pe net si am gasit "de bine".

Referitor la distanta: in aceeasi localitate- Kriopigi_ este inca un hotel la care ne-am oprit cautarile si in reclama scria ca au un trenulet pentru a ajunge pe plaja. Nu se putea folosi (contra cost) acest trenulet? Pentru cei din Kryopigi Beach Hotel era gratuit, fiind trenuletul lor. Si un vot pentru informatiile pretioase.

laurentiucapac
    [26.02.10 11:47:24]

Noi am fost in alta parte a peninsulei.

Dar am fost in aceeasi optionala. Cred ca si cu acelasi vaporas daca nu ma insel.

O apa superba, buna de scufundari (boala mea) stai sa pun niste poze.

Una peste alta am mai fost si in acelasi loc.Gings !!vorba lui fimea

dannekAUTOR REVIEW
    [26.02.10 12:03:54]

Palladium nu este la sosea ca sa ajungi la sosea treceam prin alt hotel, cu masina ca sa ajungi se fcafe un indicator la dreapta si mergi cam 1 km de unde facu la dreapta, de trenulet nu am auzit atunci dar hotelul avea o dubita care te putea duce (contracost) unde dore-ai dar la plaja nu mergea cu masina.

Laurentiu ai dreptate cu apa este superba cred in toata grecia. Face toti bani numai apa si linistea dupa plaje.

La acest hotel era o liniste de credeai ca esti singur in hotel.

me
    [28.02.10 23:21:10]

Ne gandim si noi sa mergem la acest hotel de pe 29 mai 2010, dar avem niste nedumeriri legate de locatie, mai ales ca mergem cu autocarul.

In fotografia cu liftul de la Alexander the Great se vad f multe scari, pe acolo trebuia urcat de la plaja la hotelul Paladium? Ati putea sa ne spuneti daca se poate ajunge usor pe jos la Kalithea ? Autobuzul catre alte statiuni de unde se poate lua?

Multumesc.

dannekAUTOR REVIEW
    [01.03.10 00:40:07]

Pe scari se cobora prin hotelul Alexander the Great este indicat cind vi la plaja dar de plecat pleci pe indeva prin stinga cum cobori se face o alee de (foto 6)care este mai accesibila si nu este asa de abrupt precum scarile.

la recaptia hotelului ai un orar al autobuzului dar se ia de la sosea palladium nu este la sosea. Deci cobori in sosea faci spre stinga gasesti un mazinas pe dreapta si de acolo de undeva se ia autobuzul. Hotelul din cite stiu are si masini de inchiriat, daca te descurci cu engleza te descurca receptionerele.

Concediu placut si te asteptam cu impresii!

biancuta, dannek, laurentiucapac, me
    Alte impresii din această RUBRICĂPalladium Hotel [Kryopigi]: