ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2016
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 27.06.16
JUL-2016

Un sejur pe care singuri ni l-am facut reuşit

Inainte de toate vreau sa spun ca am ales acest hotel pentu ca reclama pe internet era la hotel de 5 stele. Bineinteles m-am gandit ca hotelul si serviciile nu vor fi de 5 stele pentru ca fluxul de oameni este mare intr-o statiune insa nici chiar asa.

Cand am ajuns la hotel, receptionera era parca de pe Luna. Se uita la voucher si nu intelegea, iar engleza era ceva fantastic. Au gasit pana la urma o angajata care stia engleza si ne-am cazat.

Camera era ok, treccand peste faptul ca usa la baie nu se inchidea iar pe balconul nostru puteai veni din orice balcon, lipsind din panourile despartitoare. Problema era aerul conditionat care nu racea, probabil din lipsa de freon. Am trecut peste pt ca am venit sa ne simtim bine.

Am gasit loc de parcare in apropierea hotelului, fara a plati ceva, iar plaja se afla la maxim 100 m de hotel, cum treceai peste dune.

Plaja era ok, chiar in stanga spre barul Alexandros fiind plaja perfecta pentru cearsafuri. Un sezlong era 5 leva pe zi, adica 2 euro si 50 de centi.

Mancarea era ok, suficienta. NU am plecat nesatul de la masa si se facea o risipa fantastica. Insa mancarea era in general doar pentru bulgari pentru ca am fost singurii romani din hotel si cred din statiune timp de 5 zile cand a mai venit o familie acolo. Erau mancaruri pe care nu le-as fi mancat niciodata (vinete cu cascaval sau cu sos de rosii, rosii cu cascaval pane, fasole la micul dejun).

Insa mancarea in rest era ok (micul dejun avea omleta si oua ochi sau fierte, mezeluri, lapte si cereale, unt, ceai, gemuri si un fel de nutela, miere, cascaval, branza feta, la pranz ciorbe de linte, de castraveti, si ciorba cu perisoare, cartofi prajiti, peste pane sau la cuptor, salate, un fel de mici care nu aveau decat forma loc, deloc gustul de mici- un fel de carne tocata fara condimente, doar cu piper si sare, niste pisftele facute din acelasi amestec, ardei gras umplut, sarmale, pui cu legume sotate, piure cu carne de vita, etc., iar seara aproape la fel).

Desert erau prajituri pe care le mai alternau, insa era baâtalie pe ele insa totdeauna au fost suficiente, pepene rosu si galben, prune, mere, piersici si nectarine. Cafeaua era doar ness la aparate.

La bar, bauturile erau ok desi erau bauturi locale, berea era buna ca si ginul, coniacul, vodka cu exceptia whisky care era foarte prost.

Intre orele 14,30 si 17,30 la barul de la piscina puteai manca pizza, bea bere sau orice altceva.

In camera in zilele cat am stat nu cred ca s-a aspirat vreodata, insa prosoapele le lasam pe jos si ni le schimbau, iar cearsafurile daca le puneam la marginea patului ni le schimbau zilnic. Din acest punct de vedere era curat. Camera era frumoasa, insa am avut vederea spre oras, si bautea soarele iar in lipsa unui aer conditionat adecvat era cam nasol. Insa in rest era chiar bine.

Faleza e super iar orasul e animat insa nu e zgomotos. Nu auzi claxoane de masini, nu muzica la terase, cu exceptia cluburilor unde se aude muzica.

I-as da hotelului maxim 3 stele la mancare, 5 stele la aplasarea fata de plaja si oras, 3 stele la personalul care nu stie engleza si e insuficient pentru cat de mare e, 3 stele la camera si servicii. E posibil sa mai mergem in Primorsko, insa sigur nu la acest hotel.

Am uitat sa spunde wifi care cred ca este la parter, insa nimeni nu-ti spune nimic pentru ca bineinteles nu stiu engleza, spaul, salile de masaj si ce alte porcarii mai spun in prezentarea hotelului nefiind functionale in realitate sau daca functioneaza, desi am vizitat hotelul peste tot, nu le-am vazut. Insa erau hotelul de 3 stele mult mai frumoase si la fel de bine amplasate.

Trimis de liviu_i in 31.07.16 16:20:11
Validat / Publicat: 31.07.16 16:50:24

VIZUALIZĂRI: 1543 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (liviu_i); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul vazut de la una dintre piscine

webmaster45 [31.07.16 16:48:51] »

@liviu_i: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 78&ridAnt=71180

webmasterX [02.08.16 19:35:03] »

• Alte impresii din această RUBRICĂPrimorsko Del Sol [ex. Grand Primorsko]: