ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2016
ÎNSCRIS: 30.09.10
JUN-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: nu divulg

Prima data la Bulgari. Vacanta copiilor

A trecut deja o lună și dacă mai amân chestia asta deja am uitat jumătate din ce voiam să zic.

Subtitlu: De ce românii zic că e nașpa la bulgari, nu știu, dar știu câteva lucruri despre ei, pe care nu le spune mai nimeni.

Dap, am fost ca săracii, la mare la vecini. Exact cum vă gândiți, la all-inclusive. Vacanța copiilor, carevasăzică. Că nu mi-a plăcut deloc cum s-au purtat in Rhodos (jumătate din ei) acum doi ani, i-am dus la noi, la români, acum un an, ca să știe ei ce pățesc dacă nu mă ascultă. Mi s-a părut totuși că nu am copii atât de răi și că merită o șansă, așa că anul ăsta am decis să nu îmi bat joc și să-i duc ”măcar” la bulgari.

Bă, sincer să fiu, după ce am citit pe amfostacolo despre sejururile la bulgari mă speriasem că voi găsi serviciile mai prost decât în România, sau că va trebui să plătesc prețuri demne de vestul europei, pentru servicii civilizate. Dar am zis, că nu, voi fi zgârcit și să vedem ce iese. Adică, aș putea s-o pun maxim de un divorț și să mă urască copiii, până la anul când m-aș putea revanșa, la o adică. Cum nevasta nu e atât de pretențioasă am decis că ăstea-s fleacuri pentru care nu merită să-mi stric reputația de om zgârcit.

Am plătit 672 de EUR (corespondentul în leva) pentru o cameră dublă mare cu pat adițional suprapus, 2 adulți și tot atâția copii, 5 zile, de fapt nopți. Am zis că pentru 5 zile la Ibis la Constanța, în regim MD, tot cu 2 copii, anul trecut am plătit 690 EUR, nu? Da, au fost 2 camere atunci, asta e diferența, căci nu aveau camere de 4 persoane.

Mă rog, noi am fost 5 anul trecut. Chestiile ăstea sunt detalii. Treaba e simplă. Anul trecut în Romania am plătit 690 EUR să duc copiii în vacanță + prețul meselor de prânz și seară, cam încă 250 de EUR (nu mai știu sigur). Fără piscină, cu apă rece, cu ploaie, cu oameni porci pe plajă, cu 15 lei / zi șezlongul, +18 lei / zi parcarea.

La Gergana parcarea e gratis, e în schimb mică, dar se parchează pe trotuar, te descurci, te asistă băieții de la recepție, plătit 5 EUR bacșiș, o sumă infimă, dar trebuie să ai o urmă de obraz, oricăt de zgârcit ai fi.

Hotelul e cumva la capătul Albenei, dar dacă vrei să ajungi în oraș cel mai bine, lasă mașina unde ai parcat-o, mergi pe jos 30 de minute, sau iei un trenuleț, ca ăsta din poza atașată, sau închiriezi o bicicletă, mașinuță de golf ceva. Sunt destule mijloace.

Plaja în fața hotelului e suficient de mare să nu fie aglomerat. Să nu fie foarte aglomerat.

Dacă plătești suma de mai sus și te aștepți să fie totul exemplar, cu mâncare și băutură incluse, condiții de lux, servicii de lux, probabil că nu știi pe ce lume trăiești, așa că ajustează-ți așteptările. Tot ce trebuie să faci este să compari cu ce primești în România de banii ăștia. Atât!

Camera în care am stat era destul de spațioasă. Ca aspect, ok-ish. Mai bine decît la Ibis. Baia mi-a plăcut, cu cadă și cortină din panouri.

Un pic problematic cu prizele, dar asta e, construcție veche.

Aerul condiționat făcea față. Mai ales că toată lumea îl folosea obsesiv. Atât de mult încât pardoseala de gresie de la peretele cu balconul era rece de nu puteai să mergi desculț, fiindu-mi de ajuns să-l pornesc maxim 1-2 ore pe zi.

Ai minibar cu chestii înăuntru, cola, alte băuturi. Minibarul e contracost, deși e all inclusive. Motivule cred că e că băuturile de acolo sunt peste calitatea celor oferite în conceptul lor. Ok, nu au preț de supermarket, dar costă, relativ, ok. Parcă 2 leva o cutie de cola.

Televizorul frumos are doar canale bulgărești, din câte mi-am putut da seama. Hai, nu strâmbați din nas, dacă ați venit aici să vă uitați la TV, sunteți deja familiari cu bulgarii, de pe vremea lu Ceașcă. De fapt unii mai tineri s-ar putea să nu înțelegeți ce spun.

Internetul merge slab. Deh, vin din România, cu pretenții. Serios vorbind, nu mi-a păsat, că am ceva gigi în roaming.

Cu curățenia e, să zicem că nu fix cum ai visa. Personalul de acolo trece zilnic, problema e că sunt relativ puțini și întind operațiunea pe toată ziua și e posibil să te nimerești în cameră când vin ei. Există, desigur, semnele de ”Please make up my room! ” doar că sunt orientative, greu să fie respectabile. Celălalt indicator, însă, se respectă. Ăla cu ”Do Not Disturb”, legat de care vreau să spun că mi se pare amuzant să citesc cum oamenii se plâng de hoteluri, nu neapărat din Bulgaria, că-i deranjează personalul hotelului să facă curat în miezul zilei, iar ei dorm atunci, dar nici n-ai vedea unul să pună semnul ăla atârnat pe ușă. Ei cred că sunt deranjați de cameriste, că le face lor plăcere să dea buzna, nu că le-ar ușura munca dacă ar trebui să sara peste camera lor. Deh, oameni inteligenți.

Erau în cameră furnici. Nu multe, eu sunt tolerant dacă-s mai puțin de un mușuroi. Nevasta, nu prea. Le-am raportat, bineînțeles, la recepție. Au trimis pe cineva să dea cu chestii (zic ei), care bineînțeles că nu au funcționat. Am revenit și, din politețe, mi-au spus că au chemat personal specializat în dezinsecție. Nu mă așteptam să se vină vreodată în timpul șederii mele, nici nu s-a întâmplat, cum erau în număr redus nici nu am insistat.

Personalul mi s-a părut mai degrabă politicos. Spun mai degrabă, pentru că erau momente de aglomerare când erau fizic depășiți și se vedea, nu erau impertinenți sau cumva mai rău, doar că li se mai lăsau colțurile gurii în jos și se vedea că e mai dificil. Dar rar. Însă hotelul nu e 100% ocupat. Dacă ar fi, probabil că ar fi chiar mai greu pentru angajați. Cei care interacționau în mod curent cu turiștii vorbeau engleză. Cameristele, nu neaparat. Nici nu e o problemă.

Cea mai amuzantă fază a fost într-o zi când o doamnă a venit să reumple minibarul. Am deschis și mi-a spus pe un ton de inchizitor : ”Minibar Kontrol! ”. Mă așteptam să aibe kalașnikovul ascuns sub fustă. Glumesc, a fost ok femeia, deși sunt sigur că sunt destui care ar interpreta asta ca o agresiune, știi genul ăla de divă, sau de oameni care sunt deja prost dispuși și asta nu face decât să-ți adâncească convingerea că e nașpa. Eu am tratat-o cu umor și oamenii au răspuns adecvat.

Clădirea în sine e veche, cum am spus, și are câteva probleme. Cum ar fi că-s doar doua lifturi pentru oaspeți la, parcă, 10 etaje. Eu aveam cameră la 1 și nu mi-a păsat, dar asta a fost doar o întamplare. Dacă ai cameră de la 4 în sus, s-ar putea să nu apreciezi scările. Mai ales că sunt construite încât poate să-ți pice nisip în cap de la ceilalți de pe papuci, care sunt deja la etaje mai sus. Există desigur ceva perii de curățat papucii la intrare dar știi cum e, nu-s 100% eficace, unii mai uită, unii-s copii.

Nu am avut cameră cu vedere la mare, ci la un lac, cam verzuliu, dar cu pești mulți.

Plaja e cu nisip fin și e întreținută curată. Într-una din zile au apărut în baltă niște goange mușcăcioase, cu multe picioare. Am mai văzut d-astea și prin România, nu cred că aveau ce să le facă.

Șezlongurile la plajă sunt gratis, în sensul că ai în conceptul de all inclusive alocat 1 șezlong/ adult. Sunt destule. Saltelele se plătesc.

Au prosoape de plajă și costă 3 leva să le schimbi.

La piscină la fel. Mai vezi prosopari, care vin dis-de-dimineață, pun steagul de ocupat, apoi merg la masă, apoi în camera, apoi… se trezesc că le debarasează supraveghetorii scaunele ca să facă loc unor clienți care chiar au nevoie să le folosească. Very good.

Legat de piscine, zic că e destulă suprafață de apă, au și o zona cu scaune subacvatice, dacă vrei să bei o bere în apă. Nu știu dacă chiar te lasă cu sticle în apă, nu am încercat.

Au piscină pentru copii, cu tobogan, au și una mică cu bulburuci, jacuzzi cred că-i zice. O problemă ar fi fost că la piscină ”stingerea” se dă la ora 17:00, oficial, ne-oficial era la 18:00. Lumea ar mai fi stat, dar angajații sunt la program, supraveghetorul venea cu un țignal și fluiera sfârșitul jocului. Ehm, asta e.

Au și ceva aparate de fitness într-un parc de nisip lângă piscină. Au și sală de fitness cu acces gratuit, oferă și salon de masaj. Ăla-i cu bani, dar nu cred ca mergea multă lume, era un nene maseur care pierdea vremea întampinând pe toată lumea cu ”bună ziua” în ”toate limbile ” ????.

Era în mijlocul campionatului european de fotbal, aveau televizoare în mai multe locuri, inclusiv un proiector lângă piscină cu meciurile. Nu m-a interesat, dar era lume.

La fel cum nu m-a interesat personal câtuși de puțin echipa de animație, care era însă prezentă, țineau jocuri și ziua și seara. Nu păreau cine știe ce, dar din nou, eu nu merg la hotel să mi se aducă personal de entertainment. Dacă-s cu femeia, o am pe ea, dacă-s și cu copiii e clar ce am de făcut. Copiilor însă le plăceau unele chestii.

Seara erau pseudo piese de teatru interactiv, karaoke, alte chestii care nu mă interesează.

Legat de copii, tot seara de la ora 20:00 era pe scena din poza atașată pe undeva pe aici, un fel de spectacol de dans. Frumos, dacă lor le-a plăcut, am mai respirat și eu puțin, genul ăsta de entertainment îl apreciez ????.

Tot legat de copii, aveau club de copii, cu program, ca în poza atașată. O zi pe săptămână echipa de animație are liber. În clubul propriu-zis am văzut pe cineva doar într-o zi ploioasă. În rest activitățile se țineau afară, la umbră, în apropierea piscinei. În mare parte desenau, colorau, îi mai pictau fetele ălea pe ochi. Mai aveau și alte activități cu cretă și nisip colorat, unele contra cost. Copiii mei, de exemplu, au făcut două tablouri mișto, cu nisip colorat pe suprafețe lipicioase. Activitatea a costat 10 leva, bucata. Unii au considerat că e mult și copiii lor colorau altceva, alții au considerat că așa ceva nu se poate, de ce pe bani, de ce copiii lor să nu primească moca. Da, erau români. Tot cu socialismul peste tot.

Legat de calitatea turiștilor, fără doar și poate mai bună decât în România, fără gunoaie aruncate aiurea, fără prea multe meltenisme. Asta contează pentru mine mai mult decât mâncarea și băutura, de care scriu mai jos.

Eram oarecum îndoit citind reviewuri despre hotelul ăsta, unde se spunea să nu merg aci, că e mîncarea nașpa și băutura așijderea. Am mers doar pentru că nu pun mare preț pe asta și pe părerile românilor în materie de mâncare la hoteluri. Și m-am întors, ca atare cu un kg mai slab, iar unii ar crede că e de rau. Nu, e de bine, pentru că am continuat să mănânc la fel de puțin ca acasă + efort.

Și totuși mâncarea e bună. Nu știu ce mănâncă lumea acasa zilnic, de are impresia că aici e nașpa, sau ce așteptări au, sau cum o fi fost când au fost ei, dar e bună. Se plîng de diversitate, că nu ar fi. Bă, da, era cam aceeași mâncare în fiecare zii, cu mici variațiuni, dar, la dracu, atunci când ai la fiecare masa minim zece chestii din care poți să alegi, cum poți să te plângi de diversitate? Că doar nu e musai să mânanci din toate la fiecare masă în fiecare zi, ca să te plângi apoi, cu burdihanul plin, că se repetă. Pentru copii, chiar e bine că se repetă niște chestii de bază, că nu vor neapărat să încerce orice chestii noi, sau lucruri pe care nu vor ei să le mănânce.

Da, nu erau chestii exotice, chestii ”chef made”, sau ”haut cousine”, dar ești în Bulgaria, la un hotel ”de mase”, nu la chestii exclusiviste.

Se plânge lumea că nu sunt fructe. Uite fructe în poze. Aveau cireșe proaspete și foarte gustoase. Și da, dacă mergi la sfârșitul lui iulie, sau în august, nu le mai găsești aia e, poate-ți plac strugurii. Aveau și chestii de design sculptate în pepeni, pe care nu dau doi bani, dar arată bine, recunosc.

În fiecare seară făceau ceva grătar imens afară. Nu am mâncat nici măcar o data, nu știu ce gust aveau chestiile de grătar, ca nu mă pasionează, însă ce am mâncat eu -pește (ceva crap/caras, macrou, păstrăv, o dată hamsie și o data ceva rechin file), pui erau foarte bune. Nu am nimic de reproșat. Aaa, ba da. Se întămpla, să vezi azi cremvurști fireți la micul dejun, apoi să-i vezi prăjiți la prânz, apoi tocați în sos la cină. Ehm, nu știu dacă erau tot ăia, dar suspectez că e posibil și știu că se mai întâmplă asta. Eu nu cred că e o problemă, dar dacă te deranjează nu mănanci aia, oricum nu mănanc d-ăștia, decât dacă nu am de ales.

Și aveau ciorbe/ supe, pe care românii le faceau miere (se terminau castroanele și lingurile disponibile și erau destule), cred că s-au prins ei ce ne place și foarte bine. Unele erau dubios condimentate, adică nu chiar pe gustul meu, altele erau nemaipomenite.

La barul de pe plajă serveau gogoși, pizza pe vatră – bunicică și niste gofre. Bune.

Cafeaua, în schimb, chiar și aia de la automat era… acceptabilă. Iar aici, da, am eu gusturi pretențioase, dar sunt obișnuit că rar găsesc ceva să mă mulțumească.

Aveau înghețată și la prânz și seara. Unii s-ar plânge că e coadă și că nu se ajungea. Da, era coadă, că vedeai zece inși unul după altul încercând să-și umple un bol cu înghețată. Iar lingurile ălea care trebuie trecute prin apă de preferință călduțe încep să nu mai fie eficiente după ce ai luat a 5-a bucată de înghețată. Bineînțeles că erau toți teleghidați nu lăsau aia din mână și scormoneau acolo, până se muia înghțata aia oricum de la aerul cald care pătrundea prin ușa deschisă. Frate! Iar pe urmă îi auzeam pe unii cum se văitau, ca nu e bine, că trebuia să fi fost mai multă înghețată, în mai multe locuri, ca să nu se facă coadă.

Altă chestie, la barul de pe plajă se serveau gogoși începând cu ora 11. Mergeam și eu acolo, împins de copii să le iau. Normal, fix la 11 se forma coadă. Normal, ăia nu făceau față atunci cu făcutul gogoșilor și dacă luai fix atunci multe, ca hapsânul, îți mai băteau obrazul, nu pentru că le mănânci lor gogoșile, dar erau 10 în urma ta și voiau și ei. Iar dacă nu mai rămâneau, bine înțeles că strâmbau din nas că nu-s destule. Iar dacă faci rație comunistă, să ajungă la toata lumea… nu era bine nicicum. Trebuia să aibe ăia direct din deschidere 10 coșuri pline cu gogoși să nu le mai vrea nici dracu. Bineînțeles că de la 11:45 erau destule și nu mai era nici coada, dar nu. Nu contează!

Organizarea meselor.

La micul dejun și la prânz vii când vrei în intervalul în care se servește, te așezi unde vrei. La cină, nu mai e așa. Trebuie să îți alegi un interval 17:30-19:00, sau 19:30-21:00 (cred, poate greșesc la detalii) și ți se alocă o masă liberă. Doar la aia stai. E bine așa. Nu se face ”rush”. Unii se supără. Treaba lor :).

Băuturile. Aici, da. Sunt de acord cu majoritatea. Sunt de calitate slabă. Sucul e relativ diluat, big like, nu se îmbolnăvesc copiii. Berea, am gustat-o și și aia e apă, vinul e mai de slabă calitate decât vinul lui tata de buturugă. Motiv pentru care am băut frumos apă, cam tot sejurul. Mă rog, la chestii d-astea sunt pretențios. Dacă nu ești, balotează frate. Adică, atunci când am dorit o bere bună, am cumparat-o.

Aaa, visezi că plătești suma asta pentru 4 persoane și te servesc ăia cu Corona și aperol spirt, pardon spritz? Visează în continuare.

Pentru mine, dacă nu ar fi copiii, probabil că nici nu are rost un all inclusive în Bulgaria, dar să-mi arătați mie copilul ăla care are răbdare să aștepte 40 de minute într-un restaurant până e gata masa. Nici eu nu am, de multe ori.

Pentru mine concluzia e ca mai merg la bulgari cu copiii, poate și fără, poate tot aici. Adică, de fiecare dată când am în comparație posibilitatea de a merge în România la mare, cred că voi da skip la România.

Sigur, nu cred că e pentru toată lumea și revin, dacă ești o divă și vrei lux și eleganță, nu ăsta e locul. Te duci în altă parte și, dacă îți permiți, plătești și ești tratat ca atare.

Vorba aia, vilele din Aria Apuglia din Italia vă așteaptă, nu e nevoie să mergeți la săracii ăștia, dar dacă vrei vacanță de 500 - 800 de EUR / două persoane / 5-7 zile, aici e tocmai potrivit.

P.S. Am pierdut unul din cardurile de la camera și nu am fost taxat pentru asta.

Trimis de catalinx in 29.07.16 12:43:57
Validat / Publicat: 29.07.16 13:30:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2928 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

callmevaly
    [29.07.16 14:07:55]

Voted! Felicitari pentru stilul narativ, informatii concrete si obiectivitate

TEOANCA
    [29.07.16 16:32:46]

Super review! Ma gandesc cate mai aveai de povestit daca deja ai uitat jumatate...

Iti multumim pentru ce, cat si cum ai scris

Ar fi mult mai simplu pentru noi toti daca am gandi asa. Si poate daca am trai asa.

Am ras, mi-a placut si m-am gandit de mai multe ori in timp ce citeam ca inca nu e totul pierdut.

Sa-ti fie bine!

crismis
    [29.07.16 17:11:03]

@catalinx: Foarte faina abordarea!

Cesere
    [29.07.16 17:13:59]

Ce-ai făcut mă nene mă? ți-ai pus în cap toți meltenii si meltenele... pai unde ne e spiritul nostru neaoș de văicăreala?

Cum poți fii mulțumit?

Ei uite eu de asta evit olinclusivu'...

Trăiască Grecia! vivat tavernele!

La anu' mergi la greci și lasă mukakaua bulgărească... e mai bune ouzo si mythos.

Succesuri

yuliansch
    [29.07.16 17:16:42]

Am fost anul trecut la acest hotel. Foarte bine relatat, detalii excelente. Sunt de parere ca, la pretul acesta, nu poti pleca de acasa asteptand altceva acolo. Cat dai atat primesti. Noi ne-am simtit foarte bine.

traian.leuca †
    [29.07.16 17:36:05]

@Cesere -

Ce-ai făcut mă nene mă?

Ai folosit greșit verbul a fi (apropo de succesuri )

fanespoitorul
    [29.07.16 20:29:19]

@catalinx - Se vede ca nu esti chitra. Foarte bine documentat.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [29.07.16 20:35:22]

@catalinx -

Un review reconfortant, binevenit după atâtea văicăreli, lamentări etc.

SB.

Cesere
    [29.07.16 21:04:13]

@traian. leuca: ????????

Zoazore
    [30.07.16 18:15:23]

@catalinx - Bun venit in "Club Bulgaria"! Ai un adevarat "spirit de vacanta" = merg sa ma distrez! Bravo!

Frumos scris, m-a distrat!

P. S. Nu mai ameninta copilasii cu litoralul romanesc! Vei fi acuzat de rele tratamente!

daf434
    [30.07.16 22:34:08]

Sa. ti fie de bine roman fericit!

Vacante frumoase in continuare...

[10.08.16 13:28:57]

@Cesere - Merg, e mai complicat cu copiii si condusul mult timp, iar sa fac o vacanta de 2000 de eur + pentru avion nu prea isi are rostul, copiii apreciind la varsta asta mai mult balaceala, distractia si animatia decat peisajul si motivele pentru care mergi departe.

Nici tavernele parca nu-s de copii mici. Mai bine las asta pentru vacanta mea cu nevasta.

[10.08.16 13:31:14]

Va multumesc pentru aprecieri.

Winwin
    [10.08.16 22:47:24]

Subscriu la cele scrise mai sus... nici o exagerare, ai descris foarte bine hotelul. Noi am fost in Iulie, hotelul ocupat 100% dar au fost pregatiti. In iulie nu am gasit furnici dar era un mic paianjen sub chiuveta, pe care l-am lasat in pace - cica e sporul casei

Internet Ok era la lobby bar (banda de 6Mb), in rest slab de tot.

Te-as contrazice doar la capitolul bere, noi toti am concluzionat ca e foarte buna doar sa o bei din pahar de sticla. In plastic/carton era anosta. Am fost precauti si ne-am luat ceva Beck/Tuborg ca rezerve dar sincer nu le-am folosit, berea a fost in regula. Si vinul de la dozator chiar daca nu se compara cu vinul facut de tata sau de mine anul trecut... era baubil. Sotia zicea ca ouzo e OK... dry gin-ul asemenea.

Cafea luam de la un singur automat in restaurant unde aveau macina pe loc sau de la baruri, unde iti faceau un expresso adevarat.

Asteptam si alte review-uri

Multumim pentru zambete,

anca2001
    [13.08.16 21:27:06]

@catalinx - buna, noi vom pleca la albena saptamana viitoare.

Tot am auzit diverse persoane care au facut gastro enterite acolo, in albena, la alte hoteluri.

ati auzit de ceva similar la gergana?

[17.08.16 20:39:05]

@anca2001. Cat am fost eu acolo nu am vazut pe nimeni suferind, nici nu am auzit o asemenea conversatie. Insa este posibil, nu e neaparat sa fie o epidemie pentru asta.

Insa pot fi multe cauze, se poate transmite prin apa marii, vezi epidemia de e-coli din Constanta, chiar daca asta nu cauzeaza, din cate stiu, gastroenterita

andreieu
    [17.08.16 21:57:40]

@anca2001 - Deși probabil sunteți în Albena în momentul de față, nu mă pot abține să aduc la cunoștință un aspect destul de neplăcut care poate duce la o infestare cu orice bacterie.

Azi am venit din Albena. Ieri seară, am decis să trecem în revistă o ultimă plimbare pe malul mării, de la Arabela Beach până la Gergana. Marea a fost foarte agitată, cel puțin ziua precedentă. În jurul orei 18, eram în fața hotelului Slavuna, vecin Gerganei. Poliția călare și-a făcut apariția pe plaja, cu 4 exemplare cabaline, patrulând pe marginea apei. Unul dintre ei, s-a oprit pentru a-și face nevoile în apă. Și crede-mă, toate resturile s-au împrăștiat pe malul apei, fiind luate ulterior de valuri.

Mi se pare absolut dezgustător, bacteriile luându-se foarte ușor dacă privim partea cealaltă a paharului. Să nu mai spun că după aceștia, i-au urmat încă 6 cai cu diverși turiști. Astfel de ''defilări'' pe malul apei erau zilnice, cu precădere seara. Noroc că nu au fost copii în zonă, toată lumea fiind la masă sau pe plajă, nu în apă.

Vacanță plăcută și să ne auzim cu bine!

Zoazore
    [17.08.16 22:04:50]

@andreieu - Când ne povestești cum a fost?

andreieu
    [17.08.16 22:11:06]

@Zoazore - Zozo, tare mult mi-aș fi dorit să scriu cât mai repede dar am atâtea pe cap. Peste două zile plecăm în Hațeg iar apoi încă două zile la Sibiu. Momentan încerc să recuperez nopțile ''pierdute'' la Ralitsa. Am de scris un luuung review despre Ralitsa (te dezamăgesc dar submarinul are probleme așa că nu îl recomand), Aquamania și Albena. Știi tu, când mă pornesc, nici că mă mai opresc Promit ca până la sfârșitul lunii să fie gata măcare setul din Albena, restul vedem, după posibilități. Cert e că am o poftă de scris de n-ai văzut

Winwin
    [18.08.16 00:06:40]

@andreieu: Si mie mi s-a parut cam neigienica plimbarea cailor seara pe plaja printre turisti, avand im vedere ca nu ai cum sa le dresezi nevoile foziologice. Acum 2 ani cand am fost la Boryana in urma politistilor calare, pe strada, dupa ei venea un omulet care strangea dupa cai...

anca2001, andreieu, callmevaly, catalinx, crismis, daf434, fanespoitorul, TEOANCA, Winwin, yuliansch, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂGergana Hotel:

• pagină generată în 0.059272050857544 sec