ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2016

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Never again

Pentru noi a fost a doua oara in Grecia iar in acest an am ramas cu un gust amar. Daca sunteti in cautare de liniste si relaxare, alegeti alta locatie!

Statiunea este gen Mamaia la noi: foarte aglomerata si foarte "piperata".

Hotelul este in parte ok, insa:

1. Micul dejun este destul de saracacios si identic in fiecare zi

2. Nu va luati demipensiune!!! La acest hotel, cina este servita la bunul plac al hotelului! Nu este bufet suedez si nici macar nu ai optiunea de a alege intre 2 sau mai multe variante de meniu. Fac un singur fel de mancare (de cele mai multe ori necomestibil- din 7 seri noi am mancat doar o data acolo)

3. Curatenia se face doar de ochii soacrei. Pana si la cazare unul din gelurile de dus din baie era plin de par din barba domnului care a stat acolo inainte probabil. In cele 7 zile, acel recipient nu a fost schimbat sau curatat.

Am lasat o punguta cu hartii (de aruncat) in camera... a ramas acolo pana am plecat (din ziua 3)

4. Nu au locuri de parcare si nici nu sunt foarte interesati de unde iti lasi tu masina. Poti pierde ore in cautarea unui loc.

5. Am fost 3 cupluri. Camerele le-am primit la etaje diferite, nici nu au luat in considerare cererea de a fi alaturate sau macar la acelasi etaj

Una din camere:120, are vedere in partea din spate intr-un zid. Efectul de sera este garantat si nici nu poti visa la un pahar de vin in balcon... nu rezisti

6. Au unul dintre cei mai prosti manageri din cati am cunoscut! Toate cerintele noastre au fost ignorate iar in momentul in care am incercat sa discutam la receptie, aceasta doamna blonda manager a preluat solicitarile noastre cu tipete, interzicandu-le receptionerilor sa mai discute cu noi si spunandu-ne ca ii pierdem timpul si poate ar fi mai bine sa cautam alt hotel

O singura receptionera este foarte draguta... insa saraca nu reuseste sa compenseze cu lipsa de profesionalism a celorlalti.

Recomand cu caldura sa cautati alt hotel in zona... asta in cazul in care o statiune alomerata este ceea ce cautati.

Daca totusi va cazati in zona si sunteti cu masina, nu ratati o excursie la Meteore! Este superb

Trimis de b.coca in 29.07.16 08:37:21
Validat / Publicat: 29.07.16 09:16:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki

VIZUALIZĂRI: 3082 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (b.coca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.07.16 09:12:58]

@b.coca: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=71062

calatorul
[29.07.16 18:12:41]

@b. coca - Multumim pentru informatiile si impresiile impartasite, cu parere de rau pentru neplacerile intampinate. Stiam cum arata Paralia Katerini si desi inclusiv pe AFA opiniile sunt impartite, se poate obtine o imagine lamuritoare despre aceasta destinatie de vacanta.

Inteleg de ce nu v/a placut si pentru data viitoare va propun o destinatie greceasca adevarata, fie usor de ajuns ca insula Thassos sau zona Kavala de alaturi, fie peninsula Halkidiki. Si va propun sa acordati putin timp catorva lecturi pe AFA pentru a vedea cum arata locurile in care vreti sa ajungeti, de multe ori veti gasi informatii foarte utile, inclusiv despre hoteluri.

Dar sa nu faceti optiunile la recomandarea expresa a cuiva, caci fiecare are gusturile si asteptarile sale, dar e bine sa cautati impresii ca cea de mai sus, desigur lamuritoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase.

calatorim_impreuna
[22.01.17 18:22:41]

Buna!

Care sunt preturile in zona? ma refer la sezlong, bauturi, masa... Am dori sa mergem anul acesta pentru prima data si am vrea sa stim ce buget trebuie sa pregatim

calatorim_impreuna, calatorul
Alte impresii din această RUBRICĂRegina Mare Hotel: