ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.02.2010
DIN: Campina
ÎNSCRIS: 06.09.08

Un vis virtual devenit realitate

M-am surprins azi privind fix la peretele alb din fata mea si zambind tamp de una singura... eram cu gandul la minunata intalnire amfostacolo... nu-mi vine sa cred ca noi toti, necunoscutii fara chip, am fost acolo impreuna si, colac peste pupaza, ne-am si distrat de minune si am legat prietenii. Frumos... asta inseamna prietenie adevarata, acestia sunt oamenii cu adevarat valorosi, cei care se simt bine oriunde, oricand, trecand peste micile neajunsuri aferente unei prime initiative de acest gen.

Ati scris cu totii despre hotel, ce sa va mai spun eu doar ca mie mi-a placut f mult, desi in camera am stat doar cateva ore si am dormit doar 4: D Mi-a placut maxim apartamentul (pe care l-am avut iniatial dar pe care l-am schimbat cu o dubla standard), era efectiv imens si chiar radeam cu sotul meu ca e mai mare decat apartamentul nostru de acasa. Mobilat super frumos, baia excelent amenajata, cada cu hidromasaj... pacat ca nu am avut timp de asa ceva, privelistea minunata catre partie, piscina mare si frumoasa, dar uituca cum sunt am lasat acasa costumele de baie asa ca... nu ne-am incumetat fara: D

Se plangea cineva pe aici de chelnari... e drept ca a venit unul dintre ei suparat foc si mi-a luat farfuria din fata desi mai avea in ea mancare, fara sa ma intrebe, pe a vecinilor de masa la fel (ei nu erau la masa) dar noroc ca eu terminasem de mancat. Mi s-a parut comic, chiar nu m-am suparat. saracu' de el cred ca ar fi vrut si el sa se distreze cu noi de aia era asa de suparat. :)

Mie mi-a ajuns si mancarea si bautura, am avut si loc la masa deci per total nu am nimic de reprosat la servicii.

Muzica superrrrr si dupa cum unii poate au observat eu m-am simtit fff bine. A fost una dintre cele mai tari petreceri din viata mea mai ales ca nu stiam pe abslout nimeni, nici macar din poze. Poate am exagerat un pic cu dansul caci si acum am febra chiar si la degetele de la picioare... dar a meritat ca doar nu era sa stau pe scaun, nu??? Fetelor ati fost superrrr la dans (va stiti voi care) dar nici baietii nu s-au lasat, cristian_h este un super dansator!!! Am si ceva poze cu Mcosmin care nu s-a lasat mai prejos:) si multi altii... Toti ati fost de exceptie, rar se intampla ca la o petrecere sa se danseze in draci si la 3 dimineata.

Cea mai draguta surpriza a fost "dl caricaturist" al carui nume nu il stiu spre rusinea mea, dar care ne-a facut mie si sotului meu niste caricaturi tare faine! Multumim! Daca stie cineva nume sa imi spuna si mie...

Mi-au placut tare mult fetele de Ladies care chiar au intretinut atmosfera f bine, muzica super buna si zic eu pe toate gusturile drept pentru care m-am dansat ca o descreierat caci ocazii prea multe nu am tot timpul.

Ahh, sa va spun despre premiere... nu credeam ca o sa am asa emotii la decernarea acestui premiu insa imi tremurau mainile si picioarele ca in prima zi de scoala, de ziceai ca acusi o sa cad si ma fac de ras in fata audientei. Dar mi-a plecut emotia asta si mai vreauuuu:)

Si chiar daca Cornel zice ca n-a iesit prea bine, eu sunt de parere ca a fost f bine iar carcotasii care spun altceva sa isi vada de treburile lor sau sa puna mana sa organizeze ei ceva mai bun data viitoare. Pana la urma am venit sa ne cunoastem nu sa bem si sa mancam, nu sa satm in camere super luxoase sau mai stiu eu ce. Cine are minte si suflet a apreciat toate eforturile si zbaterile organizatorilor.

Cam atat am avut sa spun... nu mai am cuvinte, ma gandesc cu drag la voi si sunt fericita ca am avut inspiratia sa zic DA acestei provocari.

Va multumesc ca existati:)

PS: pun si poze dar cum aparatul meu e cam obosit si seara nu prea face treaba buna, nu am facut f multe la petrecere dar atatea cate sunt le impartasesc cu drag cu voi, desi unele sunt cam intunecate.

Trimis de Delphinash in 22.02.10 22:09:46

VIZUALIZĂRI: 1569 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P39 crucea de pe caraiman
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[22.02.10 22:16:48]

Portrele-surpriza pregatite pentru voi au fost realizate de RADU CLETIU - este un nume cu greutate printre graficienii partii de vest a Romaniei si chiar printre cei ai Romaniei (are chiar o mentiune bine-meritata in Guiness Book! - cel mai rapid portretist a tuturor timpurilor, mentiune inclusa in Guiness Book acum 3 ani).

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[22.02.10 22:39:55]

Delphinash ai din toata inima primele 400 PMA din partea mea. tare mult mi-a palcut de tine... de cum te-am vazut la intampinarea oaspetilor, ca de altfel si Georgiana, am avut senzatia ca necunoastem de multa vreme. Si cand am mai citi ca esti si din Campina, nu mi-a venit a crede ce aproape suntem (eu din ploiesti) si ce rau mi-a parut ca nu ne stiam mai dinainte sa fi mers cu masinile in sir indian. sa stii ca pe ringul de dans, una din zbantuitele care ti-a tinut companie am fost si eu, care am dansat impreuna cu sotul meu ca si voi de altfel pana spre 3 dimineata. C-avem si noi o febra musculara.... deci clar, se cere vad din partea multora o urmatoare intalnire AmFostAcolo cat mai rapida ca... nu ne-am saturat de distractie, voie buna, discutii, povesti, impresii...

[22.02.10 22:45:52]

Multumes webmaster pt lamuriri. Stiam de guiness book dar nu stiam numele caci pe desen scrie ceva cu Clear (asa mi-a sous alt user).

Dana, merci frumos, nu stiam ca voi sunteti din Ploiesti, acum stiu cine esti, m-am uitat la pozele tale. Intr-adevar ati dansat si voi si am si poze postate cu voi.

[22.02.10 22:49:59]

Acum am vazut ca titlul review-ului meu e asemanator cu al Almonei, dar jusr ca nu am copiat s-a nimerit. Almona sa nu te superi...nu-l mai schimb ca nu-mi mai da voie.

[22.02.10 23:09:08]

sper sa nu gresesc , dar se pare ca aceasta melodie a facut ceva senzatie acolo ! Daca gresesc nici o problema , putem schimba !

[22.02.10 23:16:16]

Nuuu, e f buna...

Ce dragut sa puneti melodie la fiecare review....

"Ia cu tine si inima mea...in Poiana Brasov !!!!!!!" oricum a ramas acolo o parte

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[22.02.10 23:34:32]

Super melodia, inspirat webmaster13... mi-a rascolit amintirile tineretii... Am cantat cred ca aproape tot purpuriul fostelor de la ASIA, actualmente frumoasele blonde de la Ladies

Ia cu tine si inima, inima mea

Si ascunde-o-n bagaje pe undeva

Ia-o cu tine de-acolo din Poiana

Si du-o la Cornel in Timisoara

Spunea intreaga familia

AmFostColea... )) (n-am gasit alta rima)

Ce s-a distrat la maxim la Piatra (Mare)

P.S. Delphinash bag sama k soata mea a fost mare vedeta (alaturi de Anca de la Ladies) ) Mai in toate pozele aparea pe fundalul din spate si cu ocazia asta cred ca am elucdat misterul despre domnul in camasa verde pe care tu nu-l stiai. Era sotul meu, Adi ) Multumim de poze, cam in multe am aparut ) Chiar k ne-am simtit ca niste vedete alaturi de frumoasele de la Ladies.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[22.02.10 23:43:29]

Da, acum m-am elucidat si eu...ati fost niste draguti.

Frumos cantecul

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[23.02.10 00:26:43]

mie de ce nu mi-a dat niminea samponie?! (

[23.02.10 00:35:42]

Vai, cum de te-am sarit ??? Sau tu pe noi...

almona
[23.02.10 08:36:00]

Cum sa ma supar Delphinash, pe tine care erai "clona" mea inca inainte sa ne cunoastem? : lol, dusmanii stiu de ce...

Iar daca ai pus un titlu similar inseamna ca ai simtit la fel ca mine.

Nici nu m-am asteptat sa fie atat de frumos. Deh, multa lume, personalitati diferite, pretentii si asteptari diferite.

N-am fost eu prea in forma, dupa o saptamana criminala la munca, si nu m-am putut desfasura in voie la dans. Dar cand au pus greceasca am sarit din scaun ca din arc.

Partea "proasta" e ca a inceput sa-mi placa si mai vreau o data (cel putin).

georgiana
[23.02.10 08:47:26]

Dragos,

Eu te-am zarit cand ai intrat in hotel... oricum nu cred ca te putea nimeni rata... ca nu esti micut!!!

Dar... eu inca nu primisem sarcina sa astept invitatii in hol, la intrare si sa-i intampin cu cate o cupa de sampanie!!!

Ca tu ai venit inainte de ora 14, cand stiam ca va incepe cazarea!

Dar... dupa aceea daca erai in holul receptiei, puteai sa vii, deoarece, asa au facut si restul, puteam sa schimbam vreo 2 vorbe si sa ciocnim o cupa de sampanie, cum au facut majoritatea care au dorit acest lucru!

Eu m-am cazat la ora 12 si nici pe mine nu m-a intampinat nimeni cu sampanie atunci, ci cand am iesit un pic in statiune!

Asadar... la urmatoarea intalnire, ai dreptul la 2 cupe de sampanie!!!

Diaura*
[23.02.10 10:04:34]

Buna dellphinash, buna georgiana si almona. Daca tu delphinas ramai cu ochii atintiti intr-un punct si visezi, eu vorbesc singura uitandu-ma la fotografii. Sau mai bine zis vorbesc de la distanta cu voi. E mare lucru sa iti fie cineva dtrag la prima vedere si sa simti ca te cunosti cu " fetele" ...de cand lumea. In poza P03 ultima din dreapta e prietena mea pe care atmosfera a cucerit-o. Nu e membra oficiala a gastii, dar a fost incantata de ce am reusit noi, cativa oameni " strasnici " din totata tara sa facem intr-un timp atat de scurt.

Hai " sa tinem aproape" si la anul sa ne revedem si mai fericiti.

almona
[23.02.10 10:40:13]

Buna, Diaura

Eu deja nu ma mai pot concentra. La 2 minute dau un click sa vad cine ce mai spune. Daca dupa mai putin de 2 zile nu ne mai saturam de poze si sa mai sporovaim putin, ce s-ar fi intamplat daca dura mai mult?

Poate aflam data viitoare))))))))

pepsi70ro
[23.02.10 15:01:08]

Superbonusul cred ca este prea putin pentru toti cei care ne-am simtit minunat acolo, in Poiana.

mirelab
[23.02.10 15:11:18]

Corect, pepsi! Eu zic ca cine a plecat de acasa se simta bine, s-a simtit minunat (ca si subsemnata) !!! TOTUL a fost la un nivel de invidiat, asa cum bine s-a spus "un vis devenit realitate".

... si bineinteles salutari lui Delphinash!

Ciolea
[23.02.10 22:17:28]

foarte frumos si concis ai sris, te-am votat si eu (poziiv, desigur )

[23.02.10 23:08:32]

salutari si tie mirela ! Almona stiam eu ca nu te superi

Ciolea merci ! Pacat ca nu am stat mai mult de vorba desi eram la aceesi masa. Data viitoare !

almona, Ciolea, dananecula, Delphinash, Diaura*, georgiana, pepsi70ro
Alte articole din această RUBRICĂ2010 - Întâlnirea AFA Hotel Piatra Mare, Poiana Brașov:

• pagină generată în 0.065244197845459 sec