ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2016
ÎNSCRIS: 09.10.08
JUN-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 6, 8 ani

Recomand acest hotel!

Buna ziua tuturor! Tocmai ne-am intors din Grecia - Sithonia, mai exact Metamorfosi, unde ne-am petrecut concediul si vreau sa va impartasesc si voua conditiile de la hotelul la care am stat.

Hotelul se numeste 4 you apartments, 3 stele, amplasat in statiunea Metamorfosi, aproape de plaja (150 metri) si aproape de centrul statiunii.

Hotelul are camere curate, aerisite, mobilier nou si o mica terasa. Personalul este foarte dragut, vorbeste engleza, ca peste tot in Grecia. Curatenia se face zilnic (se sterge pe jos), iar la 3 zile se schimba prosoapele.

Fiecare studio sau apartament are chicineta bine echipata.

Hotelul dispune de o piscina care in poze parea mai mare. Apa a fost calda (e bine de specificat dupa ce cu un an in urma am fost pe Thassos si nu puteai face baie in piscina de acolo pentru ca era gheata). Programul de functionare a piscinei este de la 8.00- 14.00 si 17.00- 20.00. In intervalul orar 14.00-17.00 este inchisa pentru ca sunt ore de liniste. Asa se intampla si la hotelurile vecine... probabil e un obicei acolo, nu stiu ce sa zic.

Recomand cu incredere acest hotel, unde ne-am simtit fantastic!!!

Trimis de sdanutza in 15.07.16 15:57:01
Validat / Publicat: 15.07.16 17:43:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3344 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sdanutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 living si bucatarie (poza facuta de pe terasa)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[15.07.16 17:42:40]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "4-you Apartments [Metamorfosi], NIKITI / METAMORFOSI [Sithonia]" (nou-creată pe sait)

[15.07.16 23:35:09]

@webmasterX - Buna seara! Sunt bune coordonatele! O seara frumoasa!

[01.08.16 15:44:14]

@sdanutza - Buna ziua,

Am facut o rezervare cam in graba la acest hotel si pe urma am studiat mai in detaliu locatia.

Pe booking.com parea o locatie foarte OK dar pe google maps nu pare asa.

Imi poti spune daca are loc de parcare? in poze si pe google maps nu se vede nici un loc de parcare. Noi suntem trei familii fiecare cu masina.

Am rezervat studiouri care am vazut ca sunt la parter si nu prea ai intimitate; trec toti pe langa usa ta.

Voi am vazut ca ati avut rezervat apartament la etaj care este mult mai ok.

Unde ati servit masa, sunt taverne in apropiere?

Incep sa cred ca nu am facut o alegere prea buna a cazarii.

Multumesc.

[03.08.16 08:27:26]

@monibalan: Buna ziua!

Parcare privata nu este, insa se poate parca (in limita locurilor disponibile) in partea cu piscina, la umbra, sau pe strada principala. Noi am parcat si pe strada principala si langa piscina. A fost ok. Studiourile sunt la parter, asa au avut si prietenii nostri, insa pentru ei nu a fost o problema. Nu s-au plans de acest aspect. Exista draperii care nu lasa sa se vada inauntru. Fiecare studio are o terasa mica, iar langa terase este o alee pe unde se merge la piscina. Eu personal nu am sesizat ca ar fi lipsa de intimitate.

Referitor la restaurant, noi nu prea am mancat in statiune, insa recomand inghetata si toate prajiturile de la cofetaria de pe strada care da spre mare (din pacate am uitat cum se numeste, dar am postat poza cu acea cofetarie). Noi am mancat de la Two brothers, e o taverna pe colt. Mancare multa si ieftina (gyros, suvlaki, etc). Vis a vis exista un restaurant care are mancare buna, insa cam scump. Sper ca sunt utile informatiile. Daca mai aveti nelamuriri, va raspund cu drag!

[03.08.16 08:43:08]

@sdanutza: multumesc mult pentru raspuns; mergem increzatori ca vom trece peste micile neajunsuri ale locatiei de cazare si vom avea o vacanta placuta.

[03.08.16 19:50:46]

@monibalan: Uitasem sa mentionez ca plaja din Metamorfosi nu e una spectaculoasa, insa daca sunteti cu masina, cu siguranta veti colinda bratul! Recomand Portokali beach (mi s-a parut cea mai spectaculoasa), Armenistis (este o zona de camping) şi Kalogria, care e mai aproape de Metamorfosi! La plaja Armenistis puteti ajunge fara sa platiti, daca ocoliti campingul (10 minute de mers pe jos lejer). La intoarcere, o puteti lua prin zona de camping fara probleme. Va doresc concediu placut si astept impresiile! ☺

[03.08.16 21:06:49]

Am anulat rezervarea la acest hotel dar cautam altceva tot pe Sithonia. Multumesc mult pentru informatii; aceasta este si dorinta noastra sa vedem cat mai multe plaje; daca alegi Grecia este pacat sa-ti petreci toata vacanta pe o singura plaja. Anul trecut am fost pe Thassos si am vazut jumatate din insula; poate reuseam da vedem mai mult daca nu ne indragosteam de una din plaje si care ne atragea in fiecare dimineata. Multumesc mult pentru raspuns si vacante frumoase si voua. M

Bascone
    [24.01.17 22:37:05]

@sdanutza:Buna am facut si eu rezervare la 4you Family, pt luna iulie, ceva mai jos fata de unde ati fost voi cazati stiti ceva de acest hotel cum este din prezentarea de pe Boking com pare sa fie ok. Puteti sa imi spuneti daca ati vazut cumva pct de inchirere scutere sau motociclete in Metamorfosi?? Va multumesc si astept un rasp. Toate cele bune!!

[25.01.17 00:09:19]

@Bascone: Buna seara! Din pacate nu pot sa te ajut pentru ca nu am vazut hotelul "4 you family", deci, nu pot sa iti spun nimic despre el.

Inchirieri scutere nu am vazut, dar asta nu inseamna ca poate nu exista. Noi am folosit masina personala pentru deplasarea la plaje! Posibilitatea gasirii unui centru de inchirieri scutere este mai mare in Nikiti, deoarece statiunea este mai mare! Mult succes si concediu placut!

Bascone
    [25.01.17 18:34:33]

@sdanutza: Multumesc mult am sa revin cu detalii din concediu... Concediu placut si voua... toate cele bune!!

Bascone, monibalan, sdanutza
    Alte impresii din această RUBRICĂ4-you Apartments [Metamorfosi]: