ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2016
DIN: Târgu Mureş
ÎNSCRIS: 15.04.16
JUL-2016

Sub orice critică

Villa Margarita - conditii foarte proaste si multa nesmitire din partea proprietarilor

M-am intors de curand din Zakynthos si m-am gandit ca ar fi foarte util sa scriu un review, avand in vedere ca s-au schimbat foarte multe lucruri in Grecia in ultimii 2 ani de cand nu am mai fost pe insule. Vreau sa actualizez si review-urile de la Vila Margarita din Kalamaki, deoarece conditiile nu sunt deloc asa cum sunt descrise in precedentele review-uri.

Pentru inceput vreau sa va spun ca la Vila Margarita din Kalamaki am avut parte de cele mai proaste servicii de cazare dintre toate serviciile de care am beneficiat pana acum, nu numai din Grecia dar si din Romania. Daca nu stiati majoritatea camerelor din vila sunt concesionate catre o firma de turism din Romania care se lauda cu ofertele low cost de 1 EURO. Platesti 1 EURO + transport + comisioane si iti mananci nervii in Vila Margarita + ramai fara zilele de concediu pe care le astepti in fiecare an cu nerabdare.

Conditiile din Vila Margarita sunt similare cu cele cand stai in natura si anume: sunt tantari in camere care nu te lasa sa dormi, gandacii mari si negri (de canal) se plimba peste tot, noaptea sunt foarte multe soparle care se urca pe zidurile vilei, ziua se ascund si nu le vezi asa usor, pisicile din imprejurimi intra in camera daca lasi usa deschisa, aerul conditionat costa 6 EUR/noapte, daca vrei seif platesti 1,5 EUR, daca vrei sa dormi mai mult dimineata nu poti pentru ca se aude tot din celelalte camere (nu exista izolare fonica intre camere), nu exista intimitate pentru fiecare camera deoarece accesul in camera ta se face trecand prin fata celorlate camere intre care nu exista in exterior zid despartitor ci doar un ghiveci cu flori (lumea isi intinde prosoapele ca sa nu se uite vecinii la ei).

Lucrurile care m-au deranjat cel mai mult, care efectiv mi-au stricat vacanta si buna dispozitie:

-curatenia se face din 3 in 3 zile; in rest nu trece nimeni prin camera ca sa goleasca cosul de gunoi, ca sa aduca hartie igienica in caz ca este nevoie, ca sa schimbe prosoapele din baie

-in ziua cand s-a facut curatenie nu au schimbat toata lenjeria de pat (un cearsaf l-a lasat neschimbat, doar l-a impaturit frumos ca sa nu ne dam seama ca nu s-a schimabat), nu au schimbat toate prosoapele din baie (unul a ramas neschimbat), hartia igienica nu a fost completata desi nu mai era in baie. Ca urmare a trebuit sa mergem la femeia care era angajata pentru curatenie ca sa-i cerem toate lucrurile pe care nu ni le-a dat (in loc sa mergem la plaja si sa ne bucuram de vacanta). Raspunsul ei a fost ca a schimbat tot ce trebuia schimbat si ca nu poate face mai mult, iar hartia igienica se primeste doar la inceputul sejurului si nu se mai completeaza deoarece asa este protocolul. Am mers apoi la patroana, dna Magdalena si am primit tot ce am cerut fara niciun comentariu. Este normal asa ceva?

-o romanca venita cu un alt grup de turisti, cu autocarul, a ramas fara 400 EUR din cate am inteles, deci se mai si fura – asta mi s-a parut cea mai mare bataie de joc – lipsa de respect pentru turisti

-check-out-ul se face la ora 10 fix obligatoriu, chiar daca ai bagajele facute de la 7 si vrei sa mergi la plaja de la 7 pana cand vine autocarul sa te ia pentru aeroport. La ora 7 nu e nimeni care sa-ti faca check-out-ul, trebuie sa stai ca prostul pana la 10 fix pana cand se trezeste dna Magdalena sau fiu-so ca sa vina sa ia camera in primire. Tot lipsa de respect pentru client este si asta.

-turistii romani care veneau cu autocarele din Romania cu faimoasa firma de turism low-cost trebuiau sa astepte in soare 1 ora, 2 ore... pana cand se facea curatenie in camerele din care a plecat cealalta serie de turisti romani, care se intorceau cu aceleasi autocare spre seara. O alta forma de lipsa de respect pentru turistii romani

-la sosire esti intampinat de dna Magdalena care nu cunoaste lb engleza, nu ai cum sa te intelegi, daca vrei sa ceri ceva sau sa intrebi despre ceva nu ai cu cine... trebuie sa il cauti pe fiu-so ca sa ii traduca din engleza in greaca. Daca nu e fiu-so prin apropiere vorbesti cu peretii...

-la plecare daca nu respecti ora check-out-ului te alegi cu o mustrare, cu o atitudine nesimtita pe care nu o intalnesti nicaieri in Grecia, nici macar in Romania, chiar daca tu ai fost pregatit pentru check-out la ora 7 cand toata lumea dormea; ei se trezesc oricum dupa ora 9 ca sa preia camera la 10.

-conditiile de cazare similare cu cele din cort: tantari, gandaci, soparle, pisici, aer conditionat contra cost 6 EUR/noapte

-igrasia din baie, peretii nezugraviti (e plin de tantari omorati pe pereti, pete de sange lasate de tantarii omorati), frigiderul ruginit

-pene de curent frecvente – se intrerupe atunci atat apa rece cat si apa calda

-ghidul nostru dna Elena a venit sa ne vanda excursii cu vaporul in jurul insulei cu 25 EUR/persoana in timp ce la firma care efectua excursia, pretul era de 18 EUR (adaos comercial 39%), iar pentru Kefalonia ne-a cerut 53 EUR in timp ce la firma care efectua excursia pretul era de 35 EUR (adaos comercial 52%). De ce mai platim ghidul in pachetul de vacanta pe care il cumparam din Romania daca ne ofera preturi cu mult peste cele din piata? Daca eu platesc ghidul cand cumpar intreg pachetul, nu ar fi trebuit sa am un pret mai mic decat cel intalnit la agentia din statiune? Este o alta forma de lipsa de respect pentru turistii romani intalnita pe toate insulele grecesti unde am avut ghid roman. Exceptie Rodos unde am avut un ghid exceptional care ne-a prezentat de la sosire toata insula, in drum spre hotel, din autocar (fara se ne ceara comisioane, taxe etc).

-toate excursiile din insula sunt foarte comerciale adica stai foarte putin la obiectivele din traseu (maxim 15 min – 30 min) iar cand e vorba de opriri la restaurante si magazine pentru cumparaturi timpul de stationare este de la 1 ora – 2 ore. Asa ca daca vreti sa vedeti cele 3 obiective din excursia in Kefalonia cu autocarul sa stiti ca la Manastirea Sf Gherasim se sta 15 min (daca nu te prezinti la autocar vine dupa tine ca sa iti atraga atentia ca ai depasit timpul alocat si ca sa te simti prost), la Pestera Melissani se sta 5 minute in pestera + 25 minute la coada, la Pestera Drogarati (nu are nimic spectaculos - nici nu se poate compara cu ce avem noi in tara – Pestera Ursilor, Scarisoara etc) se sta 15 minute in pesterea + 15 minute la shopping + cafea. Cand e vorba de luat masa de pranz autocarul opreste exact in fata unei taverne unde ia masa atat ghidul cat si soferul (fara sa plateasca bineinteles), fara sa ai posibilitatea sa alegi, deoarece nu stii daca celelalte taverne te pot servi la fel de rapid incat sa respecti timpul alocat de 1 ora. La plecarea spre Kefalonia in portul Sf Nicolae se face un popas de 1h30min pt diverse probleme administrative (cumparat bilete la obictive si feribot)

Lucrurile care m-au facut sa ma gandesc sa ma reintorc in Zakynthos:

-plajele superbe cu nisip fin, intrare lina in mare, marea linistita fara valuri

-linistea de pe anumite plaje

-posibilitatea de a face snorkeling

-excursiile in jurul insulei: Navajo Beach, Blue Caves, Porto Limnionas Beach

-preturile accesibile in restaurante (mai mici decat in Creta de exemplu)

-plajele izolate la care poti sa ajungi cu masina, ATV, scuter

In incheiere vreau sa spun ca desi nu am platit mult pentru acest sejur, din pacate, am pierdut zilele de concediu alocate in acest an si nu am reusit sa ma odihnesc asa cum isi doreste orice om care merge in vacanta. Asa ca vacantele cu 1 EURO nu inseamna ca merita tot timpul. Informati-va inainte sa alegeti hotelul. Daca nu ai un hotel unde sa te simti bine si sa te odihnesti poti sa iti ruinezi intreaga vacanta.

Trimis de _Traveller in 12.07.16 04:19:16
Validat / Publicat: 12.07.16 08:35:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: HERSONISSOS INSULA CRETA GOUVES INSULA CRETA KALITHEEA INSULA RODOS INSULA KOS

VIZUALIZĂRI: 2039 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (_Traveller); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Restaurant fara clienti la ora 23:30 in timpul meciului de la EURO 2016: ITA - GER

webmaster10 [12.07.16 08:02:05] »

@_Traveller: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

ebirsan [12.07.16 08:48:31] »

Vacante cu 1 euro?? In Zakynthos?

Adica plătești 1 euro pt cazare 7 nopti?

Eu mă mir că nu v-a dat o pătură și să vă indice sub ce măslin să vă culcați!

Si astfel revenim la vechea mea problemă cu unele dintre agențiile de turism românești care-și bat joc de clienți.

tm67bru [12.07.16 09:04:04] »

@ebirsan, _Traveller: Haideţi să stăm strâmb şi să judecăm drept - de-om putea. Ia să ne imaginăm - de putem - că aţi fi interesaţi să cumpăraţi un televizor. Eu am de vânzare un televizor LED cu 1 euro.

Îl cumpăraţi?

Dacă da, ce aşteptări aveţi de la el?

În plus, dacă îţi vând un jaf de tv cu un euro, înseamnă că-mi "bat joc de tine", ebârsan???!!!

_Traveller:

Asa ca vacantele cu 1 EURO nu inseamna ca merita tot timpul.

Depind de turist / cumpărător.

Pentru mine personal, NICIODATĂ "nu merită" - nu iau niciodată astfel de vacanţe, pentru că e absurd să mă aştept să primesc o cazare măcar de 10 euro/noapte cu preţul de... 15 cenţi pe zi (1 euro împărţit la 7 zile = aproximativ 60 de bani).

Pentru alţi turişti, însă, care vor să ajungă în Zakinthos (de exemplu) şi nu pun deloc "preţ" pe cazare, ci vor doar un pat minimal-decent unde să poată dormi noaptea, chiar merită. Te asigur de asta.

_Traveller [12.07.16 12:25:50] »

@tm67bru: Am fost constient de conditiile generale de cazare de cand am cumparat sejurul in martie, insa ceea ce m-a deranjat cel mai mult a fost atitudinea proprietarilor care efectiv nu vroiau sa faca curatenie (de aceia erau gandaci peste tot), nu vroiau sa schimbe lenjeria de pat, nu vroiau sa ofere un minim de respect pentru cei care vin si cei care pleaca - nu aveau o camera unde sa-ti lasi bagajele pana venea autocarul ca sa te duca la aeroport (trebuia sa le lasi in curte si sa stai ca prostul sa le supraveghezi), check-out la ora 10 fix nu l-am mai intalnit nicaieri.

Din pacate atitudinea nu o poti constata de dinainte, iar daca ai mai fost si in alte vacante in Grecia te astepti sa fii primit la fel de prietenos. Nu am mai intalnit aceasta atitudine in Grecia si de aceia am scris acest review.

Mi s-a parut ca s-au schimbat foarte multe la greci in ultimii doi ani, de cand nu am mai fost pe insule. Chiar si pe plaja cei care inchiriau sezlonguri iti vorbeau pe un ton ironic daca le refuzai oferta. O familie de turisti romani care si-au asezat un cearsaf aproape de sezlongurile unui grec aproape ca a fost luata pe sus pentru ca a ocupat spatiul "privat", desi plaja este publica.

Cand intram in supermarketuri tot timpul erau 2-3 persoane care te urmareau de dupa rafturi (se faceau ca aseaza marfa) ca si cum eram hoti, infractori.

Grecii mi s-au parut mult mai stresati dar si stresanti in acest an fata de anii precedenti. In Kalamaki, de altfel, erau foarte putini turisti iar seara dupa ora 21:30 tavernele erau goale (de aici probabil provine starea de agitatie, stress a grecilor). Foarte multi englezi, polonezi, cehi si romani veniti cu autocare.

ebirsan [12.07.16 12:54:56] »

@tm67bru - Rămân la părerea mea că o companie de turism știe din start că nu poate asigura condiții "decente" de cazare cu 1/7 euro/zi.

Acum putem discuta ce înseamnă "decent" pentru fiecare turist in parte, dar eu nu cred ca prezentarea ofertei este una cinstita (adica sa se spuna clientului ce incoveniente prezinta).

Ca sa ințelegeți punctul meu de vedere mă voi referi la exemplul pe care l-ați dat cu TV-ul scos la vânzare cu 1 euro.

Dacă-mi spuneți că ați scos TV-ul LED la vânzare cu 1 euro pt că este un jaf și vreți să-l faceți de râs, iar eu îl cumpăr, a fost o afacere cinstită.

Dacă îmi spuneți că TV-ul LED nu e chiar ultimul model, dar funcționează (cu toate că nu mai are imagine decât alb-negru) și îl dați cu 1 euro pt că vreți să faceți o faptă bună, atunci onestitatea dvs. poate fi pusă sub semnul întrebării.

papone [12.07.16 13:26:58] »

@ALL - Fiind un beneficiar al unei astfel de oferte in 2013, cu 1 euro/noapte, In Zakynthos - Kalamaki, permiteti-mi sa va contrazic si sa va spun ca se poate totusi - daca stii ce sa alegi, dar asta e o alta dicutie. In functie de oferta, exista locatii bune si cazari mai mult decat decente, ba chiar si cu mic dejun inclus, intr-un hotel care are piscina, etc. Este ceea ce "am patit" noi acum 3 ani, stand intr-un hotel care se afla fix peste drum de aceasta hulita vila - hotel Cavo D'Oro, despre care am si scris aici si-am pus si cateva poze.

In alta ordine de idei, imi pare extrem de rau sa citesc ca cineva care a ajuns in Zakynthos poate considera ca a pierdut zilele de concediu... poate ceva documentare inainte n-ar fi stricat deloc, atat despre cazare cat mai ales despre statiune - avem atatea posibilitati sa o facem si e pacat sa platim niste vorbe si apoi sa ne lamentam.

Vacante perfecte!!!

tm67bru [12.07.16 13:29:34] »

@ebirsan - omule, eu "ţi-am spus" doar atât: TV-ul funcţionează — arată "ceva", auzi "ceva"— dar toate... de 1 euro. Îl cumperi?

Restul e doar imaginaţia ta. Nu-mi pune - şi nu pune nimănui! - "vorbe în gură"!

Dacă autorului acestui review i s-ar fi promis... ceea ce fantezia ta a "auzit" mai sus... ar fi indicat asta clar şi - probabil cu majuscule :-)

_Traveller [12.07.16 14:50:36] »

@papone - Nu mi-a parut rau ca am ajuns in Zakinthos, dimpotriva. Chiar am ramas cu niste amintiri foarte frumoase din timpul petrecut pe plajele superbe si din sesiunile de snorkeling de pe mica insula comerciala Cameo (chiar daca la ora 17,00 erai dat afara pentru ca se oraganizau petreceri private si se platea o taxa de intrare de 5 EURO), peisajele exceptionale de pe insula Kefalonia, excursia cu vaporul in jurul insulei a fost de asemenea exceptionala (am vazut delfini, testoase), intr-o zi am innotat alaturi de testoasele din Laganas, plaja cu sulf din Xygia este nemaipomenita. Zakynthos este o insula superba, cu plaje unice in lume si o mare linistita fara valuri, dar este pacat ca sunt oameni nesimtiti care o gestioneaza.

crisgemo [19.07.16 16:45:47] »

Imi pare foarte rau sa aud cuvinte extrem de urate despre locatie si mai ales despre insula. Cand merg in concediu mi se pare normal sa stau cat mai putin in camera.

Propabil sunteti o persoana care vine de la all inclusivurile din Turcia si care se asteapta la cazare de lux.

Tin sa va contrazic in legatura cu check-in-ul la locatie unde am asteptat maxim 10 minute sa ni se predea camera (ora 10:30).

Camera a fost primita iar la ora 11 maxim eram pe plaja.

Curatenia s-a facut la 2-3 zile/sejur - schimbare prosoape + lenjerie, maturat, ridicat gunoi. Nu cred ca era nevoie de mai mult. Acasa nu cred ca va schimbati lenjeria de pat la 2 zile.

Nu cred ca intra in atributiile proprietarului sa omoare toti tantarii din camere. Aceasta ramane in datoria celui cazat. Si noi ne-am cumparat pastile de tantari (nu costa o avere).

In legatura cu aerul conditionat : si in alte locatii din Grecia se achita o taxa pentru acest serviciu.

Restaurantele nu erau goale. La ora 22:00 erau aglomerate si noi plecam mai tot timpul in jurul orei 00:00.

Cu check-out-ul a fost foarte simplu. Am lasat bagajele la agentia care oferea excursii pe insula din apropierea vilei si apoi am mers pe plaja pana la ora 12:00 iar la 12:30 am plecat spre aeroport.

Pene de curent nici nu a fost vorba. Igrasia si rugina nu au existat.

Seiful NU a fost contra-cost (in cazul asta v-au pacalit)

Era cheia in seif si noi mereu o luam cu noi.

O singura nemultumire am avut : nesimtirea vecinilor de a asculta tot timpul radio la maxim (3 zile ca apoi au plecat) si zgomote de vesela.

Noi am venit foarte multumiti de excursia petrecuta la vila cu pricina. vezi impresii

Trebuie doar sa vii cu inima deschisa pentru frumos si sa te bucuri de lucruri marunte.

_Traveller [19.07.16 17:55:12] »

Eu nu inteleg de ce va pare rau cand un turist isi exprima propria opinie in privinta unei locatii dintr-o statiune. Este o parere personala rezultata din modul in care am fost tratati de proprietarii respectivi, de modul in care isi administreaza vila, de modul in care isi respecta clientii prin curatenia pe care o fac in timpul unui sejur. Ca dovada am incarcat si cateva poze elocvente.

Din comentariul dvs inteleg ca negati absolut toate nemultumirile mele si mi se pare ca va deranjeaza criticile aduse la aceasta locatie ca si cum ati avea legatura cu business-ul respectiv, in vreun fel. Ma opresc aici din a mai presupune si alte lucruri.

Nu am fost in Turcia niciodata intr-un sejur. In Grecia am stat o singura data la all inclusive la 4 stele in Creta si mi-a parut rau pentru ca nu merita all inclusive-ul din Grecia in comparatie cu Turcia (din ce mi-au spus altii care au fost in Turcia). Consider ca experienta mea este relevanta in ceea ce priveste sejururile din Grecia, avand in vedere ca am fost pana acum in Creta, Rodos, Kos, Santorini cu cazare in conditii decente 3 stele sau 4 stele.

Daca aveti vreo legatura cu agentia de turism care organizeaza sejururile la acea Vila Margarita, renuntati sa dezinformati si ganditi-va ca sunt romani care vor sa se simta bine, sa aiba un concediu in care sa poata sa se si odihneasca noaptea in camera de hotel si sa fie tratati prietenos asa cum este peste tot in Grecia, nu sa fie pacaliti de conditiile oferite in realitate sau sa fie certati de proprietari ca nu respecta o ora fixa pentru check-out.

Este interesant ca a venit asa de repede un comentariu atat de bun despre aceasta locatie din partea dvs

crisgemo [19.07.16 18:00:49] »

NU avem nicio legatura cu agentia de turism sau cu cei de acolo doar ca noi ne-am simtit bine si nu am fost tratati urat iar curatenia a fost facuta la 2 zile.

In legatura cu ce ati scris de restaurante nu sunt de acord pentru ca nu era asa.

Am venit repede cu un comentariu pentru ca abia ce ne-am intors in weekend si am vrut sa imi spun parerea.

Numai bine si calatorii placute!

_Traveller [19.07.16 18:17:48] »

@crisgemo - Imi pare rau ca nu am incarcat si poza unui restaurant gol din centrul statiunii Kalamaki - era cel mai frumos restaurant din statiune (avea si o denumire cu Paradisul... - nu pot sa ii dau numele complet din motive de reclama pe site).

Intr-o seara am fost la ora 21,00 si era plin, insa in alte 2 seri am fost la 22,30 ca sa vedem meciurile de la EURO 2016 si erau doar 3 mese ocupate. Servirea ireprosabila, preturi foarte bune, mancare foarte buna + ofereau din partea casei masline, paine, branza ca antreu - de aceea am mers de 3 ori acolo.

Dar turisti erau putini in perioada cand am fost noi si nu e doar parerea mea care am fost prima data ci a celor cu care am mai vorbit care venisera de mai multe ori in Zakinthos.

Probabil ca dupa 15 iulie vor fi mai multi iar un august va fi si la ei varful de sezon cand restaurantele vor fi pline pana in miezul noptii.

dianamea CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [03.08.16 16:12:46] »

Nu trebuie sa generalizati. Agentia care are bilete cu 1 eur are si destinatii excelente, la care am fost: hotel Andreolas in Laganas, Zakynthos, vezi impresii, hotel Papillon in Argassi, Zakynthos, vezi impresii, hotel Posidonio in Perigiali, Lefkada, vezi impresii, si alte destinatii in Thassos, Halkidiki, etc.

Aceasta agentie vinde sejururi cu 1 eur la capetele de serie, adica in lunile mai, prima jumatate din iunie, a doua jumatate din septembrie si octombrie. Mai nou, vara aceasta a mai vandut si bilete last minute cu 1 eur.

Serviciile sunt evident superioare sumei de 1 eur, insa agentia prefera sa vanda aceste locuri cu 1 eur, pentru ca altfel ar ramane nevandute, si sa recupereze de la sejururile vandute in sezon cu pret mai mare dacat costa de fapt.

Agentia castiga si din pretul transportului cu autocarul, care este adaugat sumei de 1 eur. In ceea ce priveste excursiile optionale, oferite de ghidul agentiei locale partenere in prima zi ca sa nu se lamureasca turistul ca preturile la agentiile locale sunt mai mici, aveti perfecta dreptate, si este asa indiferent de agentia din Romania care vinde sejurul, si indiferent de destinatie.

_Traveller [03.08.16 16:54:48] »

@dianamea - Credeti-ma ca eu sunt un client fidel al acestei agentii de turism si am avut niste vacante foarte frumoase in trecut prin aceasta agentie de turism.

Totusi inainte sa ia in concesiune o astfel de vila ar trebui sa analizeze mai bine conditiile pe care le ofera proprietarii vilei, incepand cu dotarile (frigider, dusuri in baie, dulapuri), curatenia din camere si din curtea vilei - eventual sa ceara sa se faca o curatenie serioasa inainte de sezon, inclusiv un zugravit proaspat.

Mai departe, in privinta modului cum este tratat turistul si a modului cum se face curatenia in timpul sejurului nu tine de agentia de turism, ci de bunavointa proprietarilor.

Pe mine m-a suparat cel mai mult atitudinea proprietarilor si apoi asa zisa oferta cu 1 EUR, care de fapt nu era 1 EUR, asa cum spuneati si dvs.

Desi eu nu am aplicat la acea oferta cu 1 EUR, venind cu avionul, credeti-ma ca am vazut multi romani nemultumiti pentru ceea ce au primit prin acea oferta. Probabil ca sunt si romani indiferenti, pentru care nu conteaza asa de mult conditiile, insa nu cred ca este relevant acel esantion de turisti...

Cand fac o rezervare la un hotel astept sa fiu informat cu o minima sinceritate despre conditiile reale din hotelul respectiv si sa nu fiu influentat de oferte mincinoase. Nu cred ca am cerut ceva extravagant ci doar niste lucruri elementare, de bun simt.

Oricum, mi-ar placea sa fim si noi pe acest forum cat mai sinceri, cand comentam un hotel, pentru ca am vazut ca imediat ce am postat eu review-ul a venit cineva si a dat nota 9,75 la acea vila... ar fi trebuit sa vina cu niste argumente solide nu sa ma contrazica pe absolut toate afirmatiile mele fara dovezi.

_Traveller, crisgemo, dianamea
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Margarita: