ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2016
ÎNSCRIS: 04.12.13
JUN-2016

Concediu perfect, se poate si la noi

Dragii mei, se poate si la noi. tocmai ne-am intors din concediu, la hotel majestic, mamaia. e a patra oara cand aleg sa fim cazati la acest hotel. e greu prima oara, pana prinzi toate dedesupturile. ca sa va simtit perfect, va recomand sa cereti cazare de la etajul 5 in jos, deoarece au camere super moderne, maricele, foarte curate, cu baia care are o cabina de dus mare, cu geamuri mari, prin care nu iese apa ca la alte hoteluri. baia maricica, cu tot ce iti trebuie. camera maricica, cu tot confortul. balconul super utilat cu uscator de rufe, masuta si scaune. prosoape foarte curate, schimbate zilnic, fara spaga. aspirat zilnic in camera.

MANCAREA... foarte buna, multa, diversificata, proaspata, pentru toate gusturile. cafeaua de la aparat foarte buna.

AMABILITATEA si disponibilitatea personalului la toate dorintele noastre... pentru cei care lucreaza si in vacanta (asa ca noi)... aveti posibilitatea de a trimite sau receptiona faxuri la biroul sefei de receptie. au tot ce aveti nevoie pentru a munci si in vacanta.

INTERNETUL... merge foarte bine wi-fi in camera, pentru cei care nu au inclus in abonamentul de telefon

PISCINA... ahhhhh, piscina, un deliciu. pana pe 25 iunie, piscina era incalzita, cea mare avand 29 grade, iar cea pentru copii 30 grade.

Ca si dotari ale hotelului, aveti tot ce va doriti pentru un concediu perfect.

Credeti-ma ca vin de 30 ani numai in Mamaia, am cautat multe locuri in care sa te simti bine, sa ai tot confortul, sa nu gasesti nici o chichita care sa-ti strice concediu.

VA recomand din tot suflatul, mai alesc familiilor cu copii. Abia astept sa ma intorc in august

Trimis de adistoica66 in 11.07.16 18:28:39
Validat / Publicat: 11.07.16 21:03:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: bran, poiana brasov, venus-mangalia, brasov

VIZUALIZĂRI: 2104 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adistoica66); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.07.16 18:39:23]

@adistoica66 - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 82&ridAnt=70166

nicole33
[11.07.16 22:23:10]

@adistoica66 -

Ştii ce nu am înţeles eu: cum adică de la etajul 5 în jos camerele sunt măricele, băile măricele? Dar la etajele superioare sunt camere şi băi mai mici?

Balconul "superutilat" nu m-a impresionat de fel, deoarece tot în balcon era unitatea exterioară a aerului condiţionat care, în funcţiune, făcea o căldură de mureai, iar dacă întindeai uscătorul de rufe nu mai aveai loc să te mişti. În schimb, "perdelele" cu care era dotat balconul mi s-au părut foarte utile contra soarelui.

[11.07.16 22:48:25]

@nicole33 -

nicole33
[11.07.16 22:52:18]

@webmaster26 -

Poate reuşesc să vin cu un update 2016. Voi ajunge acolo şi anul acesta cel mai probabil la jumătatea lunii august.

DanielG&Family
[12.07.16 07:04:51]

@adistoica66 - Buna dimineata!

Noi suntem in cautarea unui hotel de acest gen la Mamaia. Din discutiile purtate cu agentia turistica am aflat ca la acest hotel umbrelele si sezlongurile de la plaja nu sunt gratuite, se plateste 10 lei de persoana pentru a avea acces la ele.

Este adevarat?

Multumesc.

Daniel

[12.07.16 15:36:10]

@nicole33 - draga nicole, nu ma intereseaza aerul conditionat, ca nu il sterge nimeni de mizerie si bacterii niciodata, asa ca nu il folosesc. am stat si la etajul 9, cu o super priveliste, dar vad ca stii, camera este putin mai mica (au luat din spatiu cu baia, holul si dulapul de pe hol). balconul e super ok, sa stai la o cafea lejer. camerele de la etajul 5 in joc, sunt aranjate altefel, nu mai au prostia aia de dulap cu perdelute pe hol, care ocupa spatiu. baile sunt chiar mari, cu cabina mare de dus (intra leger 3 persoane in dus). asta e... pareri si pareri. noi ne simtim foarte bine si crede-ma, chiar am pretentii la un hotel cand suntem cazati, nu stau in orice cocioaba. daca iti mai spun ca au si 2 masini de spalat la parter pentru turisti, plus masa de calcat... etc... stiu ca nu intereseaza pe nimeni, dar eu chiar am nevoie de tot confortul la un hotel

[12.07.16 15:42:53]

@DanielG&Family - din pacate da, nu sunt gratuite, ca cica nu au plaja lor proprie. costa 10 lei sezlongul de persoana, dar daca ii ceri bon fiscal ti-l lasa gratis, de frica fiscului.

eu nu am vrut nimic gratis, dar cand am cerut bon fiscal (stiu ca toti o sa radeti in hohote, dar eu nu dau bani la negru nimanui), a fugit ala mancand pamanutul si nici ca s-a mai intors.

asta a tinut vreo 3 zile pana a venit patronul si m-a intrebat de ce vreau bon fiscal pentru sezlong...

noi tocmai ne-am intors din concediu si credeti-ma ca nimic nu mi-a stricat concediu la majestic.

[12.07.16 15:45:06]

@webmaster26 - daca ma si invatati cum sa pun poze de pe telefonul mobil pe situl vostru, cu mare placere...

[12.07.16 15:47:36]

@adistoica66 - folosește cu încredere link-ul adaugă poză sau

click aici te va redirecționa către pagina de încărcare fotografii.

[12.07.16 15:49:52]

@DanielG&Family - si inca ceva, ca sa scapati mai ieftin, nu cumparati bilete de la agentie, sunati la hotel, la departamentul marketing si va face pret personalizat, in functie de cate nopti doriti. daca ati mai fost... sau daca o sa mai mergeti, obtineti si 20% reducere la pretul pe sejur. au o echipa buna de marketing.

DanielG&Family
[13.07.16 07:15:05]

@adistoica66 - Buna dimineata!

Multumesc pentru lamuriri si informatii suplimentare.

Ieri am mai discutat la agentie si cred ca o sa alegem cu siguranta Mamaia, ramane de vazut pe ce hotel o sa ne hotaram.

Toate cele bune,

Daniel