ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2016

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

In nici un caz all inclusive!!!

La bunele review-uri de pe amfostacolo.ro am hotarat sa aleg acest resort pentru a-mi petrece 7 zile de vacanta alaturi de copil si parinti. Am plecat din Suceava foarte increzator in servicii de calitate mai ales ca pretul a fost pe masura 4000 lei - 2 adulti + 1 copil 4 ani

Voi incerca in ceea ce urmeaza sa descriu punctat ceea ce nu e ok pentru un hotel de 4* cu regim all inclusive la un asemenea nivel de pret:

- mancare putin diversificata dar satisfacator calitativ;

-snackurile de la amiaza total neadecvate unui asemenea resort;

- sunt 2 tipuri de sucuri neacidulate slabe calitativ in care sunt puse cuburi de gheata pentru a le raci ceea ce le dilueaza total;

- coca cola este adusa in sticle de 2,5 l si puse in recipiente pt sucuri naturale ceea ce face sa fie fara acid si disgratioasa ca si gust (cred ca si producatorul s-ar minuna de servirea acestei bauturi in acest fel mai ales ca terasa e dotata cu umbrele Coca-Cola);

- cafeaua e sub orice critica iar cafeaua expreso e contra cost si isi schimba pretul de la o zi la alta de la 6 la 7 lei si invers (care cum o dai e tot 10 lei cu tipsul ospatarului)

- all inclusive inseamna la bauturi un vin mediu si bere draft Bergenbier care e servita de la 10.30 la 20.30 (vinul de la 12.30)

Apa minerala e la dozator de la „la fantana” in nici un caz o apa minerala veritabila.

- la ora 18 se ridica sezlongurile de langa piscina pentru a pregati programul de seara ceea ce nu e ok pt cei care fug de arsita amiezii si vor sa profite de un soare mai bland;

- intr-o dupa amiaza am avut "placerea de a ne relaxa" pe muzica masinii de tuns iarba care isi facea treaba pe langa sezlongurile de la piscina;

- seara dupa ora 22 cand e mai liniste plaja privata a hotelului e invadata de sobolani care ies de sub pietre de langa mare si se plimba nestingerit pe faleza (nu cred ca treaba hotelului acest lucru dar o solutie nu ar strica pt confortul turistilor);

Ca plusuri ar fi gradina frumoasa, linistea si curatenia din camere.

Consider ca aceasta locatie are potential, ca patronii isi dau interesul insa momentan nu pentru acest nivel de 4* si la un asemenea pret. Recomand schimbarea totala in bine a serviciilor si sunt sigur ca acest hotel poate ajunge fara probleme in top 5 Litoral Romania insa acum doar atat poate.

Trimis de biancagabi in 09.07.16 12:08:10
Validat / Publicat: 09.07.16 14:21:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 2045 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (biancagabi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Snackul de amiaza all inclusive

Storia
[10.07.16 19:29:33]

Am fost la Afrodita cazati de vreo doua-trei ori in ultimii ani si atunci cand nu eram cazati acolo luam pranzul sau cina mai mereu. Si serviciile erau ok.

Cu toate acestea, desi s-au facut ajustari an de an, nu s-au facut investitii majore si se vede. Mi se pare jenant de-a dreptul snack-ul de la ora 18, fotografia postata face cat o mie de cuvinte, desi ati fost mai mult decat eleganta in exprimare.

Nu e un hotel rau, insa pacat ca nu s-au ridicat intru-totul la inaltimea asteptarilor.

costin1968
[24.07.16 18:31:25]

Caini vagabonzi... ? isi fac simtita prezenta prin Venus?

Storia
[24.07.16 20:16:02]

@costin1968 - Pe strada rar am vazut, poate vreo doi mai mici si inofensivi. Am vazut insa pe plaja, in capatul dinspre Cap Aurora. Acolo se cere atentie, noi am urcat inspre strada inapoi cand i-am vazut, nu erau prea prietenosi si erau si mari.

costin1968, Storia
Alte impresii din această RUBRICĂAfrodita Hotel: