ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2016
ÎNSCRIS: 30.05.12
JUN-2016

Un hotel de 4*, chiar daca are numai 3

In urma comentariilor citite, am stat cu teama pana sa ajung aici. Apoi, am avut o surpriza placuta.

Hotelul are la intrare 3* si am primit o camera cu vedere la bulevardul Paral-lel, la etajul 8. Are doua lifturi, au functionat impecabil. Zona de masa era la E, deasupra parterului cu receptia. Avea internet si in camera si pe hol, a functionat perfect.

Tot am citit despre hotelul cu intrarea din parcare, noi am stat la cel din fata. Deci... Intrarea in camera se facea cu cartela si tot ea activa si curentul in interior.

Camera era spatioasa, avea un birou la intrare si un dressing cu usa glisanta. Era prevazut si cu seif. Avea minibar clasic, suficient pentru bauturi si diverse. Erau doua paturi single lipite si doua noptiere cu intrerupatoare si lampi de ambele parti. Are aer conditionat pe care il programezi, dar fara telecomanda. Este parchet pe jos, gresie in baie si balcon. Baia este placuta, are cabina de dus, uscator de par, accesorii de baie de unica folosinta, prosoape albe, oglinda cu lupa. Are TV led Samsung, programe dublate in spaniola. Mai este un fotoliu si un scaun in camera. Balconul a fost destul de larg pentru a incapea doua sezlonguri, doua scaune de ratan si o masuta. Fiind la ultimul etaj, se vedeau gurile de aerisire ale hotelului, dar aveai o panorama splendida a zonei. Chiar daca eram cu vedere la strada si se auzea zgomotul masinilor, cand se inchidea usa de la balcon, se facea liniste. Avand aer conditionat, nu era necesar sa dormim cu geamul deschis. Paturile erau bune, comode, asternuturile curate, se facea curat in fiecare zi, se aranja patul si se schimbau prosoapele.

Hotelul era pozitionat la 100 m de statia de metrou Paral-lel si la 150 m de statia de bus D20 care te ducea in Placa Espanya. Daca o iei pe jos, in mai putin de 10 min. ,ajungi la Column, apoi la Maremagnum sau ,printre stradute ,La Rambla.

Geamurile sunt prevazute cu perdele compacte si normale, poti face intuneric pe timpul zilei.

Micul dejun este servit intr-o sala speciala, urmatorul nivel de la parter, numit E si trebuie sa prezinti numarul camerei pentru a te verifica si apoi te invita la o masa libera. Nu s-a intamplat sa stau mai mult de 3-4 minute niciodata si am avut 7 nopti.

Nu am nimic de reprosat in privinta mancarii, era diversitate, aveai de unde alege si chiar era masa cea mai consistenta a zilei. In fiecare zi aveau oua ochiuri sau omleta, nu am vazut fierte, sunculita prajita, carnati prajiti, eventual cu fasole boabe, sunca, parizer, salam, branza topita, cascaval, unt, branza cas, pateu-lebar, rosii, castraveti, fructe taiate felii (pepene rosu, kiwi, portocale) si intregi (nectarine, mere, acele piersici turtite, imi scapa numele acum), apoi preparate de patiserie (croissante, strudele, gogosi si pandispanuri), iaurturi, cereale, fructe confiate, miere, dulceturi la cutiute, paine de mai multe tipuri, sucuri naturale. Ce mai, un rasfat la trei stele. Bauturile calde erau la automate, aveai ceai la pliculete, zahar la discretie, lapte. Am incercat ceai rosu, capucino si ciocalata calda, nefiind amatoare de cafele. Aveau pana si sticle de sampanie, te serveai in pahare daca vroiai. Chiar am vazut cativa temerari... Era imposibil sa nu pleci satul de la masa.

Intr-un final, cu noroc sau fara, mi-a placut enorm aici, ar fi meritat cu prisosinta 4 stele, curat liniste si mic dejun indestulator.

Trimis de vacantamea2012 in 05.07.16 18:26:30
Validat / Publicat: 05.07.16 19:44:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 1789 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vacantamea2012); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Biroul, langa scaun, jos, era minibarul, iar dressingul avea o parte cu rafturi si o parte cu umerase.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 69.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂAuto Hogar Hotel:

• pagină generată în 1.1414511203766 sec