ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2016
ÎNSCRIS: 01.01.16
JUN-2016

Locatia Guliver - Uzlina - Exceptionala!!

Piscina mizerabila: Panta extrem de abrupta, mozaic lunecos, lipsa bare de sustinere, lipsa dusuri!

Si mai ales ambarcatiunile pt. transport la locatie sau EXCURSII, total neadecvate!!! Pur si simplu se opresc in drum, se defecteaza! Si asta nu-i corect!!

Cele 2 observatii enuntate mai sus pot pune chiar viata in pericol!!

Altfel organizarea excursiei de catre [...] a fost rezonabila! Amplasamentul este grozav! Tantarii si mustele cu tona iar mancare si asta rezonabila! Cu toate ca mi-ar fi placut ceva mai multe icre!

A, si mai e ceva! Faceti fratilor pontoane mai stabile!!

Cu ceva investitii locul ar putea devenii excelent!

Trimis de ilinois57 in 01.07.16 17:07:30
Validat / Publicat: 01.07.16 17:53:36

VIZUALIZĂRI: 1844 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ilinois57); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[01.07.16 17:52:39]

la primul review încărcat pe sait, săă-i spunem lui @ilinois57: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

Luca2011
    [18.07.16 12:33:44]

All inclusive in varianta romaneasca!

Pentru inceput bilele albe:

Locatie: Superba!

Totul in regula si cu transferul de la autocar la locatie si invers. O comunicare foarte buna.

Personalul foarte amabil.

Bucatarii gatesc foarte bine.

Piscina era curata si ingrijita.

Bile negre:

Curatenia lasa de dorit. Camera 11 in care am stat avea miros de mucegai, plasa de tantari rupta si murdara, plina de panze de paianjeni.

Fara frigider in camera.

Partea cea mai sensibila pentru noi a fost conceptul de all inclusive in varianta romaneasca. De fapt conceptul este de pensiune completa la care primesti bautura (vin alb sau rosu, berea si sucurile- Giusto din diferite fructe).

La micul dejun erau mezeluri (kaizer, carnaciori, salam), branzeturi (telemea si cascaval), omleta, rosii si castraveti, lapte (praf), iaurt gras (foarte bun), cereale de porumb, ceai si cafea. Nici vorba de icre, peste afumat sau marinat sau orice alt preparat pe baza de peste la micul dejun.

La pranz patru feluri de mancare (doua ciorbe, una de peste si una de alt fel) si doua felul doi (unul din peste si unul de pui sau porc), mamaliga nelipsita si o alta garnitura (piure, legume sote). In ciuda faptul ca diversitatea era saraca erau gatite foarte, foarte bine, si ca desert mereu un mar.

La cina erau tot asa trei feluri (cam tot ca la pranz dar fara ciorbe) si la desert o prajiturica mica mica de cap de om. La masa puteai servi la discretie vin si sucuri.

Avand in vedere ca avem un copil de 5 ani si pentru asta am ales variata all inclusiv intre mese nu aveai nimic, nici de unde sa cumperi pentru ca esti intr-o locatie izolata.

Am stat de vorba cu domnul Ciprian Enea care mi-a comunicat ca este un concept de all inclusive in varianta romaneasca (care s-a aratat receptiv la nemultumirile mele si chiar interesat sa schimbe conceptul asta de all inclusiv in asa fel incat omul sa stie clar la ce se asteapta).

I-am spus ca nu exista varianta romaneasca la acest concept de all inclusive si nici o alta varianta.

Inca un lucru care m-a nemultumit a fost faptul ca in ziua plecarii eliberarea camerelor se face la ora 10 si nu ai asigurat decat micul dejun atat pentru cei cu demipensiune cat si pentru cei cu all inclusive (chiar daca ai platit mai mult pentru all inclusive). Puteai plati daca voiai si masa de pranz (15 lei o ciorba si 20 lei un fel doi).

Una peste alta a fost un sejur frumos (sa luam doar partea buna a lucrurilor), turistii cu care am fost, desi seniori, super de treaba.

Se putea si mai bine!

[18.07.16 13:12:45]

@Luca2011 - Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

ilinois57, Luca2011, managergulliver
    Alte impresii din această RUBRICĂGulliver Delta Resort [ex Safo, ex Genius]: