ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2016
ÎNSCRIS: 04.08.11
JUN-2016

încărcat de pe telefon!

O alegere foarte buna

În primul rand doresc sa multumesc tuturor celor care au postat opinii, mulțumită vouă am reușit sa iau o decizie buna. În al doilea rand va anunț ca este prima mea postare... Asa ca va rog sa fiți blânzi.

Parcarea este gratuita... Dar nu are o capacitate mare (este destul de mica comparativ cu mărimea hotelului). Paznicul din parcare va va ajuta sa găsiți un loc prin parcare, chiar dacă capacitatea maxima a fost atinsa.

Recepția va va solicita sa notați numărul de telefon ca în caz ca sunt probleme cu mașina sa poată sa va contacteze. Sunt prompți cunosc câteva cuvinte în limba romana și va vor face o primire frumoasa.

Doua lifturi foarte rapide... Cred ca fac fata la numărul de clienți.

Camera curata, cu un pat foarte ok, Baia dotata cu toate cele necesare. Am avut curățenie zilnic.

Masa cred ca acoperea toate gusturile. La cina încercau mereu sa facă ceva special. Capacitatea restaurantului acoperea în vârful de sarcina cu dificultate numărul mare de clienți, dar prin munca personalului se compensa acest impediment.

Piscina ok, hotelul pune gratuit la dispoziția clienților prosoape de plaje.

Distanta fata de plaja apx 8 minute pe treptele din spatele piscinei (atenție după ce ajungeți în strada mai trebuie coborât un rand de scări)

Echipa de animație... Din păcate aici se putea și mai bine, nu pot sa dau mai mult de nota 8 (în doua seri programul a fost destul de slab)

Personalul hotelului de nota 10... Zâmbitor atent, dedicat, muncitor...

Trimis de Mr. Costi in 26.06.16 00:24:47
Validat / Publicat: 26.06.16 06:07:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2573 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mr. Costi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 15 voturi)

[26.06.16 06:04:15]

@Mr. Costi - Cu ocazia primului review scris după 5 ani de la înscriere, îți spunem bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare...

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 81&ridAnt=69520

tata123 🔱
    [26.06.16 18:54:24]

@Mr. Costi - Bine ai venit în rândul „scriitorilor” AmFostAcolo! Un debut cu impresii proaspete de la un hotel bun din stațiunea bulgărească Nisipurile de Aur. Și eu am fost foarte mulțumit de condițiile și serviciile oferite de hotel - și în 2014 nu aveau plajă închiriată și transfer spre ea. Apropo, mai există transferul auto?

[26.06.16 19:52:45]

@tata123: au un autobuz (nu e nici autocar nici microbuz) pentru transportul clienților către plaja.

Aurici
    [27.06.16 14:42:53]

@Mr. Costi - Și mie mi-a plăcut la Viva mai ales că am fost într-un an aniversar pentru ei. Împlineau 10 ani de existență chiar în zilele în care am fost noi și s-au întrecut în spectacole, surprize, mâncăruri...

Ne-ar fi prins bine niște poze să ne mai aducem și noi aminte dar mai ales poate recunoșteam animatorii. Sunt curioasă dacă s-or fi schimbat pentru că cei care erau când am fost noi au făcut o super treabă.

Bine ai venit și din partea mea și te mai așteptăm, dar nu peste... 5 ani.

[27.06.16 16:21:02]

@Aurici - Am atast cateva poze (facute cu telefonul). Cred ca partea de spctacol a avut mult de suferit din cauza Campionatului European de Fotbal... o mare parte din public era in fata televizoarelor. Din cele 6 seri la 3 le pot da nota 9, la 1 nota 7, la 1 nota 6, la 1 nota 4...

[27.06.16 20:00:16]

[19.07.16 10:43:27]

Plecam si noi maine la Viva, promit un review dupa ce ne intoarcem.

gabytoma
    [19.07.16 23:15:26]

@Mr. Costi - Vroiam sa stiu daca acea plaja despre care spui ca este la 10 minute de mers (coborat scari) este plaja hotelului, cat de aprovizionat au barul de la plaja? Se poate manca la pranz pe plaja in cazul in care nu vreau sa ma intorc la hotel? Sunt multe sezlonguri la plaja sau este necesar sa te scoli dimineata pentru a prinde un sezlong.

Iti multumesc anticipat pentru raspunsuri.

[19.07.16 23:16:57]

@gabytoma: Din cate am citit nu prea e plaja hotelului. Aceea a hotelului e la vreo 30 min de mers pe jos...

[19.07.16 23:31:03]

@gabytoma: la 10 minute este plaja stațiunii. La plaja hotelului se ajunge cu autobuzul hotelului sau pe jos apx 35 - 40 minute.

Sunt suficiente șezlonguri la piscina sau la plaja hotelului, nu este nevoie de trezit cu noaptea în cap.

Mâncarea de la plaja este mai "ușoară" — pizza, paste, aripioare picante, cartofi, salate, fructe, înghețată, ...

gabitu67dica
    [24.07.16 13:34:26]

@Mr. Costi - Cum este programul autobuzelor hotelului?

De plaja care ziceai, cea care este aproape, nu este a hotelului?

La plaja hotelului sunt sezlonguri gratuite si au si beach bar? Ce program au aici?

Cam unde este plaja hotelului?

Multumesc anticipat de raspuns.

gabitu67dica
    [24.07.16 13:43:29]

@Mr. Costi - ???

[24.07.16 14:31:19]

@gabitu67dica - Plaja din apropiere nu este a hotelului... cine vrea sa faca plaja in apropiere poate dar fara pretentii (de sezlong, masa...).

La plaja hotelului se ajunge cu autobuzul pus la dispozitie de hotel (gratuit) programul acestuia este in poza 2 atasata de mine. La plaja hotelului sunt umbrelute si sezlonguri gratuite (si suficiente). Au si beach bar... plaja este amplasata in capatul opus al statiunii (la apx 40 min de mers pe jos de la hotel)

[24.07.16 16:20:46]

Chiar recomand sa faceti pe jos acet drum. In mod special dimineata...

[26.07.16 20:48:45]

Cum sunt animatorii? se ocupa de turiști? fac diverse concursuri la piscina? pana la ce ora se servesc seara băuturi? am inteles ca hotelul are si un club de tineret sau de copii? multumesc mult si noi plecam pe 24 August

[26.07.16 20:53:29]

Imi puteti zice si daca apa in piscina este calda? cam cate grade are? ori pe unde am fost in Bulgaria apa in piscine era foarte rece

[26.07.16 22:36:26]

@Marchis1987: E numai buna stati linistit. Maine plecam spre casa ai voi incerca sa fac un review mai amanuntit cu plusurile si minusurile acestui hotel. Cat despre echipa de animatori, hmmm... cred ca se putea si mai bine iar bauturile sunt pana la ora 12 noaptea...

[26.07.16 22:41:47]

@johnnybegoode: multumesc aproximativ nu stiti cate grade are apa?

[26.07.16 22:46:44]

Nu stiu exact (n-am avut termometru) dar va spun SIGUR ca azi am intrat in piscina de fiecare data (inclusiv la 8.00 dimineata) fara sa folosesc "terorrist style" (adica sa ma arunc din prima in apa)... Am coborat pur si simplu treptele piscinei in apa ca orice om normal☺☺☺ Iar dupa orele amiezei era deja calda.

[27.07.16 07:27:19]

@johnnybegoode: bine va multumesc am crezut ca avea piscina un indicator de cate grade are de obicei. ????Pt copii sunt prea reci din pacate????

[27.07.16 10:05:09]

Ma repet-nu va faceti probleme apa in piscina mare era perfecta iar in cea mica era chiar calda...

Aurici, gabitu67dica, gabytoma, johnnybegoode, Marchis1987, Mr. Costi, tata123 🔱
    Alte impresii din această RUBRICĂHVD Viva Club Hotel: