ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Foarte dezamagitor!

Pe data de 15 - 22 iubie 2016 ne am petrecut vacanta la acest "minunat " hotel de care am ramas foarte foarte dezamagiti si plini de nervi!

Sa o luam cu inceputul... aveam camera sea view dar noi am fost cazati intr o anexa sau nici nu stiu cum sa i spun un alt corp fata de cladirea principala (main building)... acea camera nu era sea view si era foarte mica si paturile single fata de ce aveam pe voucher double bed +one single bed... aerul conditionat nu exista aveam o ventilatie cu sursa la ei in care dadeau drumul cand aveau ei chef incat sa nu consume...

Pe langa faptul ca nu aveai nici un bar in acea cladire si mergeai ceva de la cladirea principala pana acolo... adika trebuia sa ajungi cu cafeaua jumate pe farfurie pana in camera ca erau podulete si alte corpuri pe langa care treceam... deci ce sa mai o aventura.

Am mers la receptie si am facut un scandal monstru printre care mi au dat camera a doua zi la ora 14 in main building cu vedere la mare... si pot spune cu uimire ca era si mai urata decat cealalta si la fel acea ventilatie care iti ventila aerul cald din camera...

Sa spun pareri despre angajati - ne primitori... daca cereai un suc zici ca le cereai bani... mancare groaznica... zilnic aceeasi si nu diversificata... fructe de mare? Ce sunt alea... cam toate din carne de miel si ceva pui...

Piscinele erau deschise pana la ora 19 dar cei care lucrau acolo incepeau sa stranga sezlongurile de pe la ora17.30 doar ca sa pleci... asa se intampla si la restaurant la ora 20 incepeau sa ti ia mancarea din fata doar ca sa te cari avand in vedere ca masa era pana la ora 21.30.

Fetei mele care are 4 ani i am dat doar cartofi prajiti si pui si vad ca deja este deranjata si acum la burtica si ii este rau...

Pe la orele 11 sau 12 cand era cam imposibil sa stai la plaja mergeai in camera intr o sauna totala... cica vroiai sa te racoresti si tu la un aer conditionat care era restrictionat la anumite ore... adika el mergea decat noaptea cand de fapt nu prea aveai nevoie iar cand erau peste 44 de grade nu functiona deci stateai intr o caldura insuportabila in care nici nu puteai respira... de la orele 11 pana la 14.30 nu mergea apoi cand veneai in camera pe seara pe la orele 18 sau 18.30 nu mergea pana la 21.30... faceai degeaba dus pentru ca transpirai instant... fetita mea se plangea de caldura insuportabila dar nu prea aveam ce face... eu am tot sunat la receptie si am mers sa ma cert si cu ei dar nu aveai cu cine... cica sursa trebuia sa se raceasca si au un anumit program... WTF!!! deci intr o seara mi au dat drumul la ventilatie pe aer rece pe la ora 21 deci se putea si mai devreme dar na pe foametea asta ca rusii nu le mai umple hotelurile faceau economie...

Intr un cuvant am fost intr o sauna totala... am slabit cateva kg la ce mancare formidabila aveau... turcii se comportau ca si cum de ce ai venit. mai bine pleaca!! No AC!!! Decat in anumite intervale de timp si nu este un Ac ci doar o ventilatie are oricum nu facea fata... hotelul este cam de 3 * in nici un caz de 5 *. Nu decomand absolut delok... eu am fost la Calista... Royal wings... Rixos... pot spune ca nu exista comparatie... este imposibil sa mergi intr o vacanta si sa suporti cele 44 de grade si afara dar si in camera si sa mananci aceleasi feluri de mancare zilnic!!! locuri de distractie? O mica cutie pe iarba aproapte de hotel unde erau cam 10 oameni... mese de ping pong afara... nu prea aveai ce face sincer! Decat sa te culci pe la ora 23... nu am cuvinte de lauda decat ca piscinele erau calde si cam atat!!! eu am avut ultra all inclusive... dar de exemplu inghetata avea program de la orele 13-17... am ajuns intr o zi la 17.02 si inca nu bagase lada cu inghetata si mi au aratat ceasul la mana ca este trecut de ora 17... eram cu fata de mana... chiar asa!!!??? nu aveai nimik intre mese decat o patiserie care se inchidea la ora 17... in rest nu fructe pe langa piscina sau porumb sau pepene sau sau sau... groaznic!!!

Alegeti cu grija inainte sa va decideti... din pacate nu noi am ales acest hotel... este o poveste lunga... nu l am fi ales daca am fi avut posibilitatea!

Trimis de Diana1979* in 24.06.16 10:07:25
    Validat / Publicat: 24.06.16 12:42:20
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Royal Wings... Calista... etc

VIZUALIZĂRI: 6399 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Diana1979*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Camera de 5 * Limak Atlantis!
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 74.25 EUR pe cameră

webmasterX [24.06.16 12:33:33] »

@Diana1979: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 87&ridAnt=69470

ANILU [24.06.16 13:43:55] »

@Diana1979 - Buna venit în familia AFA.

Diana eu nu înţeleg cum de nu v-a plăcut la acest hotel, când tot astăzi colegu Papone a scris un articol superb despre acest hotel, unde a fost cu o săptămână înaintea voastră.

El a avut un sejur superb iar tu spui că eşti dezamăgită.

Toate cele bune.

webmasterX [24.06.16 13:49:03] »

@Diana1979 - mulțumim pentru poza adăugată.

Diana1979* [24.06.16 14:09:51] »

Buna. Eu nu stiu ce a mai vizitat acest Papone... de exemplu am pus o poza cu camera mea din aceeasi cladire... eu nu am vazut atatea restaurante cate spune el decat a la carte... discoteca aceea nu exista... mancarea nu am cuvinte...

AC??? Nu am avut asa ceva si am mai vorbit cu turisti acolo si aveau tot ventilatie in cladirea principala... piscinele am spus si eu ca sunt ok... entertaintment esw asa si asa...

dar sincer ce poza are el la camera nu am avut asa ceva... el a stat la 1300 si ceva eu la 1600 si ceva deci el la et 3 eu la et 6... managerul hotelului mi a explicat o ora de ce avem ventilatie si ca nu avem dreptul la AC non stop!!!

Pentru ca au o sursa care trebuie cool off... deci eu nu stiu in ce hoteluri a mai stat Papone dar fara Ac un hotel nu este de 5* iar mancarea... no comment!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [24.06.16 14:11:14] »

Dupa Calista si Rixos si eu as fi dezamagit de Limak. Insa intreaba-te si cat ai platit la Calista si Rixos. Nu poti sa platesti jumatate si sa ai aceleasi conditii.

Te cred in descrierea referitoare la aer condititionat sau inghetata sau mancare insa nu pot te cred ca ai avut camera sea view.

Poate ca ti-a promis cineva verbal ca o sa primesti camera sea view dar la Limak Atlantis camerele nu sunt vandute individualizat "sea view sau land view" ci doar standard room sau family room. Iar alocarea lor se face la receptie si pot sa fie in orice corp.

Am mers la receptie si am facut un scandal monstru

Ce sa mai zic... oare cu vorba buna crezi ca nu se putea rezolva? Eu cred ca se rezolva mai bine si iti spun asta dintr-o experienta recenta.

Alegeri inspirate pe viitor si un mic sfat: daca ai pretentii mari atunci plateste mai mult ca sa primesti mai mult.

Diana1979* [24.06.16 14:18:18] »

In primul rand nu am ales eu acest hotel... eu am avut platit la IC Santai din luna martie... eu nu am facut economie la bani ci doar cu 14 zile inainte de plecare am fost anuntata ca hotelul este over booked... adika eu platind toata suma pt IC SAntai care este peste acest hotel Limak si ca pret si absolut orice... ca am un copil si depindeam de aceasta vacanta nu putea face altceva decat sa acceptam ce ni s a gasit ca si cazare si crede ma ca am mentionat ca vreau decat sea view si fara AC nu este posibil sa ai o vacanta placuta avand on vedere caldura de acolo... sunt nulte de spus si e usor sa judeci sau sa ti dai cu parerea... in loc sa ajungem la 8 si ceva la hotel am ajuns la aproape 11 noaptea iar cel de la receptie ne a spus sa mergem * noi * sa intreb la bucatarie daca mai au ceva ramas de la bufet pentru fata mea... poftim??? Dar eu i au resturi sau? Sunt multe intamplari pe care nu are rost sa le mentionez... din partea mea poate sa mearga pe banii lui cine vrea la acest hotel... eu clar nu voi mai apela nici la agentia cu care am mers dar nici nu voi mai calca in acest hotel! Numai bine.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [24.06.16 14:27:15] »

Sincer iti spun ca nici IC Santai nu era mai grozav. Ba as indrazni sa spun ca este putin sub Limak Atlantis. Dar asta este o perceptie proprie.

Despre agentie nu am ce sa comentez, a fost alegerea ta insa si sfatul meu este ca pe viitor sa nu mai apelezi la ea.

De mentionat ca vrei sea view poti sa mentionezi ce doresti, eu ti-am spus cum sunt vandute si alocate camerele la Limak Atlantis.

papone [24.06.16 14:31:04] »

@Diana1979 - Diana draga, nu vreau o polemica cu tine. Dar eu am scris exact ceea ce am simtit si am pus destule poze ca sa sustina cele scrise. Iar poze mai am cateva sute si mai pot pune. Asa cum am scris, am stat in camera 1638, deci tot la etajul 6 - camera care se poate vedea in fotografii - si poate voi mai atasa cateva diseara.

eu nu am vazut atatea restaurante cate spune el decat a la carte...

In poza 10 postata de mine poti vedea cam pe unde erau asezate restaurantele alea pe care nu le-ai gasit, cat si casuta cu gozleme... La fel, am poze de peste tot. In plus, am poze si cu "lipsa" de mancare

Cum poti sa spui asa ceva? In afara de restaurantul principal, fix sub Likia Bar aveai Laila Snack, unde aveai si mancare si fructe si era deschis pana la 15:30. In fiecare dupa-amiaza cei din echipa de animatie treceau cu carucioarele pe la toata lumea de la piscina principala, impartind fructe. Culmea, am poza si cu faza asta, da!

Mai mari neadevaruri decat cele de mai sus... Eu inteleg dezamagirea, dar nu poti sa desfiintezi un hotel pentru ca nu ti-a placut aerul conditionat.

Sper sa am timpul necesar in aceasta seara sa mai adaug ceva poze la articolul meu.

printesa82 [24.06.16 18:08:14] »

Ati cam bagat in ceata lumea acum.

papone [24.06.16 19:40:28] »

@printesa82 - Ba deloc! Daca stii sa citesti cele de mai sus, vei vedea ca doamna nici n-a gasit toate restaurantele - la fel cum n-a vazut nici miniclubul cu piscina acoperita pentru copii, sala de jocuri de la subsol, terenurile de tenis pe langa care spune ca a stat sau Dollphin Barul de langa cladirile din spate. La fel cum si multitudinea de poze adaugate este "total elocventa"

PS: Si cu toata lipsa de modestie, sa nu mai vorbesc despre calitatea articolului scris de mine

nrs † [24.06.16 19:40:56] »

de ce? este evident ca doamna a fost dezamagita ca hotelul nu avea AC individual ci avea instalatie de climatizare comuna (din propria experienta acest gen de racire nu poate multumi pe toata lumea, mai ales pe cei ce prefera racoarea, printre care ma numar) si de aici au plecat toate celelalte nemultumiri (care e vina hotelului ca a ajuns la 11 noaptea?). cum se zice "noaptea toate pisicile sunt negre", ori pentru autoare cand a patit ce a patit cu AC s-a lasat noaptea

papone [24.06.16 19:47:45] »

Revin asupra neadevarurilor scrise mai sus, cu doua precizari:

1. La Atlantis sezlongurile NU SE STRANG!!! Singura exceptie, atunci cand se organizeaza petreceri sau evenimente in jurul piscinei principale se strang doar in zona necesara pentru amenajarea a ceea ce urmeaza. Si in acest caz, vazut si probat de catre mine, se strang de pe acea zona doar sezlongurile libere, nu iti cere nimeni sa pleci sau sa te muti!!!

2. Am avut camera cu vedere fix pe terasa restaurantului. NIMENI, NICIODATA nu a strans nimic, ba din contra: si la 30-40 de minute dupa incheierea programului de masa erau destule mese ocupate si chelnerii inca serveau.

krisstinna [24.06.16 20:09:31] »

@papone - Hey! Ia citește mătăluță aici, inclusiv sau mai ales ecourile!

Despre ce vorbim?

Ai citit? Ai înțeles despre ce e vorba?

Mai ții minte când am scris definiția vacanței? Despre așa ceva era vorba acolo.

Și nu uita: privim același lucru dar vedem altceva. Noi avem un profil turistic bine conturat, autoarea e tânără, e la început de drum pe aici. Răbdare și tutun!

papone [24.06.16 20:42:57] »

@krisstinna - Crissule, articolul il stiam inca din ziua postarii si habar nu ai cat ma mancara degetele sa zic ceva sau sa dau un vot cu liniuta - ma mir ca m-am abtinut

Is de acord la aia cu inceputul de drum, dar la aia cu varsta nu - e in acelasi interval cu noi (adica io si Pufoshenia). Rabdare stii ca n-am, macar am tigari... stoc

PS: Ma chinuii pana la 6 dimineata sa scriu tot articolul ala, ca sa-mi pice fata dimineata cand il vad p-asta

CristinaDumitru [27.06.16 08:32:12] »

@Diana1979 - Peste 3 saptamani voi merge acolo cu familia si ma cam sperie impresiile dvs. Va rog sa imi spuneti de la ce tour operator ati cumparat excursia. multumesc

red dog [18.07.16 12:09:28] »

Stai acasa data viitoare

ANILU, CristinaDumitru, Diana1979*, nrs, printesa82, red dog