ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2016

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Semnificativ sub asteptari

Buna ziua,

Din nou in Turcia, de data aceasta in zona Didim, la Aquasis Deluxe Resort & Spa, un resort cotat la 5 stele dar din categoria "low cost".

Nota despre transport: neexistand charter pentru 10 nopti spre Bodrum, am zburat cu Turkish Airlines pe ruta Bucuresti – Istanbul si Istanbul - Bodrum (Milas). Aeronave moderne, servicii foarte bune, preturi rezonabile, combinatii multe de zboruri, insa extrem de obositor.

Transferul aeroport – hotel – aeroport: l-am rezervat prin agentia de turism din Romania de la care am luat biletele. A fost dezamagitor pentru cei 80 euro cat am platit pentru 2 persoane dus-intors. A fost efectuat cu microbuz (de fiecare data) insa la intoarcere transferul s-a efectuat in 2 etape: primul microbuz ne-a dus pana intr-un loc de unde ne-a preluat (dupa vreo 20 minute de asteptare in conditiile in care eram stresati ca trebuia sa prindem nu numai acest avion cat si pe cel de la Istanbul spre Bucuresti) alt microbuz care, dupa cateva minute de mers, a facut un popas unde am stat destul de mult. Stresant si agasant totodata!

Voi incerca sa scriu impresiile noastre pe cat se poate de obiectiv, fara a ma lasa influentata, prea mult, de vacantele precedente. Din pacate, acest hotel, desi este similar cu Sueno Beach din Side (din pdv al pretului), este mult mai slab.

Sejurul a fost de 10 nopti si s-a desfasurat in perioada 09-19 iunie. Vremea a fost cel putin ciudata. La inceput destul de racoare si un vant rece care „adia”cu atata putere de te lua pe sus de pe sezlong. Apoi, cu vreo 3 zile inainte de plecare au fost temperaturi extreme, cu mult peste 30 grade Celsius. Apa marii a fost destul de calda dar se putea si mai bine!

Revenind la hotel. Am ales acest hotel, deoarece, in acest an, bugetul nostru a fost mai limitat decat in alti ani! Si am spus sa mai schimbam peisajul putin. Prea numai Antalya, Antalya si iar Antalya. Rau am facut si nu vom mai repeta greseala. Din Turcia, nimic altceva nu se poate compara cu Antalya din niciun punct de vedere!

La acest hotel numai numele contine „deluxe”. In realitate nu este absolut nimic de lux, mai mult, sunt foarte multe minusuri (este drept, unele marunte) care te scot efectiv din minti. Primul din ele: bratarile. Nu glumesc. Se pare ca hotelul a ramas agatat in trecut! In Antalya, inca din 2010 nu mai exista bratari (cel putin la hotelurile la care am fost noi).

Surprizele neplacute nu se opresc insa aici: bine ar fi fost. In concepul lor de „luxury all inclusive” pe care ulterior l-au redenumit „ultra all inclusive”, disponibil pe site-ul hotelului si care era valabil la momentul la care am achizitionat biletele erau mentionate niste aspecte care in realitate difera. Iata cateva exemple: cortul cu gozleme – nu exista, desi pe fact sheet-ul initial era precizata existenta unui „nomad tent”. Cel de-al 4 lea restaurant a la carte „Titanic” – de asemenea, nu exista.

Snack-ul de la plaja extrem de prost gandit: la Sailor Bar (situat intr-un colt complet nepopulat al plajei, care in acea zona era complet neamenajata) se gaseau paste diverse si, culmea, salata, iar pizza era disponibila la Beach Bar, unde, in mod normal, fiind mancare in stil fast food, ar fi trebuit sa existe si salata, insa ea era disponibila doar ca garnitura la pastele de la Sailor Bar :)). La Beach Bar, mancarea se „servea” in stil a la carte. Nimic deosebit din niciun punct de vedere, poate doar doner-ul era decent la gust, dar din pacate nici acesta nu era servit cum trebuie, adica cu orez ci era in lipie (un fel de shaorma de la noi) cu garnitura de cartofi prajiti! Ce sa mai, o batjocura la adresa bucatariei turcesti care este foarte buna! La pranz, se putea manca decent in restaurantul principal, insa si acolo, varietate cam putina.

Hotelul are o suprafata foarte mare insa fara pic de vegetatie (probabil din cauza faptului ca hotelul este deschis in acest an cat si din cauza solului extrem de arid si stancos. Sunt doar cativa palmieri mici si vestejiti :() insa nu impresioneaza prin nimic din pdv arhitectural. Iluminatul nu este deloc un punct forte. Nu au facut niciun efort sa infrumuseteze in vreun fel. Doar au dat bataie sa deschida cat mai repede, nu conteaza cum si in ce conditii :(.

Facilitatile hotelului - nimic spectaculos (cu exceptia piscinei principale si a piscinei din zona lake-urilor, ambele absolut imense). Aqua Park-ul, desi nu l-am accesat, pare foarte tare.

Zona de la lobby bar este mare, cu atmosfera draguta (insa nimic care sa te dea pe spate), cu terasa. Este extrem de prost gandita. Nu exista toalete in lobby iar pe terasa, nu erau deschise umbrelele si nu exista niciun pic de umbra. Mai mult, mobilierul de pe teresa era foarte murdar.

Zona de lake-uri – nimic de vazut cu exceptia piscinei care este foarte mare si atat. Nu am vazut pe nimeni in apa acolo.

In hotel, era o pronuntata criza a toaletelor si nu numai, insa in ceea ce priveste toaletele, in zonele comune, toalete exista doar la Centrul Spa si langa restaurant. Ce ne-a frapat cu adevarat este ca aceste toalete erau destul de murdare si nu in toate existau perii de WC, iat acolo unde existau, nu intotdeauna erau folosite. Aici, pe langa eroarea evidenta de proiectare si de administrare intervenea si proasta crestere a oamenilor, asa ca... deh, hotel „deluxe”de 5 stele!

Mai erau toalete la piscina, in zona restaurantelor a la carte si la beach bar (unde in vreo 3 dintre cabine nu era lumina, unde nu era deloc aerisire si unde, din nou, curatenia lasa foarte mult de dorit).

Hotelul dispune si de sali de conferinte, piscina interioara (mica si cu pronuntat miros de clor), spa, centru cu diverse jocuri, bar la lobby, la plaja (2) si la piscina, facilitati pentru copii si un amfiteatru. Probabil ca mai sunt si alte facilitati, insa nu le-am descoperit noi.

Scena amfiteatrului, care gazduia spectacolele este situata in proximitatea marii. Spectacolele... 4 dintre acestea bune: o trupa de africani, o trupa de dansatori din Venezuela, trupa IsdanceBul (la seara turceasca, o trupa din Turcia, cu dansuri alerte, reinterpretate, nu cu acel clasic stil) si sa zicem si trupa de acrobati din Mongolia, restul... tot asa ceva din epocile apuse (comedy show, mister, best couple, ladies vs gentlemen). Spectacolul brazilienilor a fost dezamagitor. Singurul din echipa lor care a meritat aplauze a fost doar tipul care este membru si in echipa de animatie a hotelului (de asemenea, cea mai slaba ever).

Oaspetii hotelului: multi conationali care mai de care mai galagiosi, din pacate, turci destui, bulgari, nemti, englezi, polonezi, nordici, cateva alte nationalitati.

Ce am facut extra: La hotel: ne-am plimbat cu tricicleta electrica (20 euro pentru 2 persoane, cate 40 minute fiecare, tarif negociat) si intr-una din zilele mai racoroase si cu mult prea mult vant am mers la SPA-ul lor (50 euro/persoana, tarif negociat pentru pachetul sultan care includea pe langa procedurile gratuite si: peeling si masaj la hamam cat si masaj de relaxare). Sunt o mare impatimita a masajului si stiu ce inseamna un masaj adevarat, de super calitate. Acolo, nici poveste de asa ceva, dar a fost relaxant per total, insa nici pe departe o experienta de repetat sau pe care sa o tii minte.

In afara hotelului: am mers sa vizitam Templul lui Apollo - cu exceptia transportului cu Dolmus care este foarte ieftin (2 lire turcesti de persoana per drum) costa 10 lire turcesti de persoana dar merita, Didim Marina si Altinkum. Ne-a placut tot ce am vazut!

Revenind la hotel - camera dubla a fost foarte spatioasa, mobilata ok, pat matrimonial insa normal ca dimensiuni (nu este vreun king size sa nu te gasesti prin el :)). Printre celelalte dotari exista si un pat simplu si o canapea. Balconul este mare (am avut vedere spre mare). Curatenia, relativ ok (au existat 3 zile la rand cand nu au golit continutul scrumierei de pe balcon), desi in ceea ce priveste prosoapele atat cele din camera cat si cele de la plaja nu erau de prea buna calitate si se spalau la max 50 grade (asa scria pe etichete) ceea ce nu este tocmai ok din pdv al igienei. Pe la toate hotelurile, prosoapele se spala la 90 de grade! Exista sapun lichid pentru maini (era Dove), gel de dus si sampon, iar la un moment dat ne-au pus si balsam cat si lotiune de corp.

Dulapul – un cosmar. Desi spatios, nu existau destule umerase si nu se puteau glisa simulan 2 usi. Asa ca, faceam cu schimbul. Cand umblam eu in dulap sotul meu astepta si viceversa.

Aerul conditionat Daikin – un punct forte. Raceste foarte puternic si este silentios.

Desi am apreciat ca fiind o chestie foarte desteapta si comoda (ma refer la minipanoul din holul camerei care avea mai multe butoane pentru ca oricine din afara camerei sa vada exact status-ul) s-a dovedit ca era cam degeaba (de vreme ce personalul care alimenta minibarul n-a avut nicio treaba cu acel „don’t disturb” si a fost cat pe ce sa intre peste mine in camera).

Minibarul - continutul sau era ok desi si aici exista 2 diferente. Prima dintre ele vizeaza fact sheet-ul initial 2 beri la 500 ml versus realitatea 1 bere la 250 ml. In conceptul de „ultra all inclusive” primit cand am ajuns la hotel apare, din nou, altceva pe hartie (ca doar aceasta suporta orice) 1 bere la 500 ml fata de realitate adica 1 bere la 250 ml, asa cum am precizat si mai sus. Minus: intr-una din zile „au uitat” sa alimenteze minibarul iar in alta aproape ca au intrat peste mine in camera desi apasasem butonul „don’t disturb”. Apoi, bineinteles ca in acea zi nu au mai revenit sa alimenteze minibarul.

Seiful din camera – foarte incapator (inclus in pret).

Alte minusuri: personalul apatic care se misca in reluare ni s-a parut insuficient, servirea lasand de dorit. Singurii care au fost cat de cat prompti au fost cei din receptie.

Mancarea: nu era variata, nimic spectaculos si nu era din cale afara de gustoasa. Totusi nu pot spune ca nu gaseam ceva care sa fie ok. Foarte bun a fost mielul si vita. Baclavalele si cataiful o bataie de joc (mai deloc insiropate si foarte fade) Nu ne-au placut deloc. Bine, pe de o parte acest aspect a fost pozitiv, din pdv al siluetei, insa, daca nici la turci, la mama lor acasa, nu mananci baclava ca lumea, nu mai mananci niciunde.

Bauturile nonalcoolice (in ceea ce priveste bauturile alcoolice nu suntem amatori) o porcarie. Nicio bautura din import nu era inclusa in concept. Sucuri naturale nu exista nici macar la micul dejun, iar sucurile de la dozator, sunt de nebaut.

Nu am fost la restaurantele A la carte, intrucat nu mai doream si alte surprize. Au fost si asa destule.

Plaja – sub orice critica: desi destul de mare, era mizerabila, fara cosuri de gunoi (alta lipsa majora a hotelui), doar cu niste asa zise scrumiere atasate la umbrele. Sticlele se mai strangeau insa scrumierele... nu stiu daca le-au strans de 3 ori in 10 zile. Umbrele mici (ne-ar fi placut parasolare) fiind imposibil sa stea la umbra ambele sezlonguri, insa am avut noroc ca nu era multa lume la plaja si asa fiecare dintre noi statea la cate o umbrela. Sezlongurile sunt destul de comode. Exista ponton. Dusuri insuficiente iar cele care existau aveau montate pe aceeasi instalatie cu dusul si robinetii pentru spalat pe picioare. Deci, daca vreau sa fac dus dar e cineva care doar se spala pe picioare, nu pot sa ma dusez pentru ca-l stropesc ca naiba. Cel mai tare si ceea ce ne-a pus capac: NU SUNT CABINE DE SCHIMB. Pentru a te schimba trebuia sa mergi la toalete care, asa cum am spus, nu erau dintre cele mai curate. Acest aspect fiind ceva total nefiresc.

Apa marii – se putea si mai calda, foarte limpede si foarte curata, fara alge. O culoare superba, ireal de frumoasa.

Room service - contra cost.

Explicarea punctajului: am acordat punctaje mai mici din motivele mai sus expuse.

Concluzie. Un concediu nu dintre cele mai reusite. Fara a fi prea carcotasi, totul a fost cu destul de mult sub asteptari, care, asa cum am spus, nu au fost prea mari.

Trimis de a_vlad2009 in 21.06.16 18:52:51
Validat / Publicat: 21.06.16 20:52:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya (Belek, Lara, Kemer, Side), Bodrum, Kusadasi, Istanbul, Yalova msi alte zone mai putin cunoscute de la marea Egee

VIZUALIZĂRI: 3188 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (a_vlad2009); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P25 Ceea ce vedeam de la balconul camerei

[21.06.16 20:50:59]

tata123 🔱
    [21.06.16 21:17:14]

@a_vlad2009 - Un prim articol despre un resort care s-a vândut foarte bine în acest an. Sunt inerente disfuncționalitățile ivite în cadrul unui complex hotelier nou deschis (în primăvara lui 2016).

Rezervarea unei vacanță în sistem early-booking la un resort ce urmează a se deschide are avantaje și dezavantaje. Ni le asumăm, apoi așteptăm cu nerăbdare momentul vacanței pentru a vedea dacă am ales bine ori nu. Răspunsul poate fi „Da”, „Așa și așa” sau „Nu”. Criteriile după care apreciem ceva sunt diferite de la o persoană la alta.

Mulțumim pentru aceste prime impresii.

[21.06.16 21:25:46]

@Webmaster25 -

Coordonatele sunt ok chiar de la bariera de acces in resort. O varianta ar fi fost : 37.347007 și 27.241592 la intersecția de unde pleacă drumul de acces spre resort, drum nou construit de ei care mie nu-mi apărea pe harta GPS-ului, drum care se oprește la ei în poartă.

[21.06.16 22:00:57]

@a_vlad2009 -

Nu este nicidecum o regulă în Antalya inexistenţa brăţărilor, este doar o întâmplare faptul că hotelurile din Antalya la care ai fost au renunţat deja la acest sistem. Am întâlnit ambele sisteme şi asta la hoteluri mult peste Aquasis, dar voi exemplifica doar cu două lanţuri renumite care încă folosesc brăţări pentru identificarea turiştilor: Delphin şi Royal.

Sinceră să fiu nu aş fi crezut că în zona în care este construit Aquasis-ul se opreşte vreodată vântul. Pentru mine vântul a fost principalul inconvenient pentru care nu l-aş alege a doua oară.

Fals: există toalete la nivelul recepţiei, plus cele cu intrare prin Lounge Bar (Lobby Bar) şi sunt chiar curate. Am folosit terasa de la Lobby Bar doar seara, nu m-a deranjat absenţa umbrelelor, atmosfera era foarte plăcută, iar peisajul plăcut.

Într-adevăr, curăţenia pe plajă a lăsat mult de dorit, dar corect ar fi să menţionezi şi plusurile: plaja este foarte lată, cu nisip (adus), intrarea în mare în zona centrală a fost curăţată de pietre (stânci), este cu nisip şi enervant de lină, mergi peste treizeci de metri în larg până să-ţi ajungă apa la gât- un mare avantaj pentru familiile cu copii. Numărul foarte mare de umbrele şi şezlonguri, disponibile mai mult de jumătate la orice oră ai ajunge la plajă mi se pare un alt avantaj demn de menţionat. Aceeaşi situaţie cu şezlonguri multe şi libere se regăsea şi la piscină.

Nu am considerat că am nimerit hotelul perfect, dar apreciez că acesta are potenţial şi am văzut că managementul chiar se străduieşte să îmbunătăţească diverse aspecte.

Într-adevăr, luxul din Antalya este greu de regăsit într-o altă staţiune şi cu atât mai mult într-una modestă şi în curs de dezvoltare cum este Didim.

[21.06.16 22:08:40]

@nicole33: buna! Ai fost deja la Aquassis si noua nu ne spui nimic?

[21.06.16 22:11:43]

@nicole33 - Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[21.06.16 22:15:03]

Fara suparare... dar de 2 ori ai subliniat ca apa marii nu era suficient de calda!! Nu aveau boilerul in priza sau... nu ai vazut tu?! :/

In rest nu am ce comenta... Doar cred /sper sa fim mai putin afectati de inconvenientele unui hotel nou. Multumim! A fost un review mult asteptat.

[21.06.16 22:16:01]

Promit că scriu, dar abia ieri m-am întors şi azi am început deja serviciul.

[21.06.16 22:26:39]

@sens -

Eu am fost din 5 iunie. Apa era ok de baie, puţin răcoroasă, putea fi mai caldă, dar nu temperatura apei mării era problema, ci vântul rece şi puternic.

Înţepeneai de frig când ieşeai din mare. Dacă mai şi înotai şi îţi udai părul, riscai o răceală pe cinste.

Părinţii cu copii micuţi îşi recuperau odraslele din apă direct în halat sau prosop.

Dacă vroiai să-ţi schimbi costumul de baie ud cu altul uscat nu prea aveai unde.

[22.06.16 06:51:32]

@nicole33: mergem din 12 iulie (anul asta program perturbat de evaluarea nationala). De frig sigur nu vom suferi... sa vedem restul.

[22.06.16 10:38:46]

@sens - Super remarca cu boilerul

Am insistat asupra apei (cat si a altor elemente precum vant si sol stancos si arid) pentru ca doream sa subliniez faptul ca nu au facut probabil studii cand au ales locatia pentru acest hotel. Zona are, se pare, un microclimat specific, cu mult, mult vant, iar apa este mai rece din cauza curentilor, care in acea zona se pare ca sunt reci .

Noi mergem la mare, in Turcia, in aceasta perioada de mult timp si nu ne-am confruntat cu asemenea oscilatii de temperatura si in niciun caz cu un asemenea vant, iar apa parca nu a fost chiar asa de racoroasa pe niciunde.

In rest, ce sa mai spun. Sa speram ca pana plecati vor mai remedia din inconveniente, astfel incat sa aveti o vacanta super

[22.06.16 11:02:36]

@nicole33 Buna ziua,

Referitor la bratari, din cate cunosc eu, lanturile mari le pastreaza doar cand au mai multe hoteluri in aceeasi zona, stiut fiind faptul ca turistii cazati la unul dintre hoteluri pot accesa si diverse facilitati de la celelalte. Astfel, fiind un numar foarte mare de turisti nu au cum sa-i monitorizeze.

Cu privire la toaleta din lobby, nu doresc sa va contrazic. Poate ca exista, dar era atat de bine ferita privirilor incat nu am descoperit-o, desi am cautat-o. Ni s-a parut penibil sa intrebam in receptie daca au toaleta in lobby si unde anume este situata. Si sa stiti ca nici parintii mei, care au fost tot la acest hotel cu putin timp inaintea noastra, nu au identificat vreo toaleta in lobby.

Cu privire la plaja. Clar ca are si cateva plusuri ca altfel as fi punctat cu zero puncte la cat a fost de mizerabila. Mai mult, chiar daca este lata si arata in halul asta, cu ce ma incalzeste?

Da, corect, nu am spus nimic despre intrarea in apa. De acord cu precizarea dvs. Este lina si apa nu este adanca. Va multumesc pentru completare.

Faptul ca nisipul este adus, pentru mine nu consitituie un avantaj. Nu stiu ce fel de nisip era acela, insa am facut o iritatie de toata frumusetea pe labele picioarelor, unde pielea a fost mult mai expusa la contactul cu nisipul (chiar daca doar in apa am fost desculta). Dar poate sunt eu putin mai sensibila!

Mai mult, spuneati de familiile cu copii si de avantajele plajei pentru acestea. Probabil nu ati remarcat eforturile facute de cei care aveau carucioare: se luptau efectiv cu ele prin nisip pentru ca hotelului nu i-a trecut prin cap sa puna traverse de lemn.

Daca as fi stiut cum arata plaja, aveti cuvantul meu ca nu am fi ales in veci acest hotel. Noi suntem impatimiti de plaja si de mare si pana acum am avut parte de plaje adevarate (blue flag) si tot la turci

Iar din promo-ul hotelului, suna foarte promitator aspectul privitor la plaja.

Numarul mare de senzlonguri si umbrele libere cred ca este si rezultatul faptului ca vantul cam gonea turistii atat de la plaja cat si de la piscina. Din 10 zile cat am stat, 3 nu am putut sta deloc pe plaja (ziua cu excursiile, ziua cu Spa-ul si ziua venirii) din cauza vantului rece si extrem de puternic.

M-as bucura sa imbunatateasca deoarece, asa cum a punctat si "tata123" (caruia ii multumesc pentru ecou si ii doresc o vacanta cat mai placuta), hotelul a fost foarte vandut in Romania si ar fi de dorit ca altii sa nu se confrunte cu atatea mici neplaceri

O zi buna in continuare si la cat mai multe vacante reusite

[22.06.16 11:12:42]

@a_vlad2009: multumim mult!! Vara frumoasa sa aveti!

[22.06.16 12:29:29]

@webmaster25 - Confirm, coordonatele sunt corecte, la bariera de intrare in resort.

Desi, asa cum a precizat si @nicole33, poate ar trebui trecute cele de la intersectia drumului construit de hotel cu cel vechi (37.346958,27.241607) pana la aparitia acestuia pe google Maps. Cu coordonatele de la bariera rutarea se face pe un drum neamenajat, pana la coltul din stanga al resortului.

PS: am trimis raport la Google pentru a marca pe harta drumul respectiv .

[22.06.16 13:05:40]

Se pare ca nu-i mai intereseaza de nimic, din moment ce nu si-au mai platit nici domeniul. Incercati sa accesati http://www.aquasis.com.tr/english/index.htm

laurak
    [22.06.16 14:00:45]

Ma felicit ca nu am ales acest hotel pana la urma, dar sper sa se mai remedieze pe parcurs din probleme.

Am renuntat din cauza vantului si a apei mai reci a marii Egee fata de cea a Mediteranei.

Totusi trebuie sa fim mai indulgenti si sa incercam sa ne bucuram din plin de vacantele mult asteptate.

Ma gandesc intoteauna si ma consolez cu ideea ca se poate si mult mai rau, de pilda la noi pe litoral.

[23.06.16 15:35:58]

@laurak -

Si eu va felicit ca nu ati ales acest resort.

Da, clar, se poate si mai rau: la noi, la tunisieni sau la bulgari (din experienta proprie).

Doamne ajuta sa avem cu totii numai vacante frumoase si reusite

emiluuu
    [26.06.16 15:31:18]

@sens - noi ajungem pe 15 iulie

[26.06.16 21:44:36]

@emiluuu: a fost un hotel bn promovat si vandut in Ro, vom fi multi conationali

! inca putin si vedem cum va fi... pana atunci stam linistiti acasa si speram ca va fi bine!

[26.06.16 22:07:09]

@sens -

a fost un hotel bn promovat si vandut in Ro, vom fi multi conationali

Într-adevăr, hotelul s-a vândut ca pâinea caldă în România încă de pe când se afla în faza de şantier fiind SINGURUL hotel din Didim care permite cazarea gratuită a copilului până la 13,99 ani, un aspect care a contat mult în opţiunile turiştilor.

A intrat foarte devreme în stop sales pentru tot sezonul pentru camerele mai ieftine. Eu am rezervat târziu, când pentru început de iunie nu mai erau disponibile decât camere deluxe seaview sau superior (mult mai scumpe).

Roagă-te să nu bată vântul şi vei avea un sejur reuşit.

[26.06.16 22:32:40]

@nicole33: am luat deluxe seaview de prin ianuarie, poate si mai devreme, cand puteam alege orice varianta, copilul are 14 ani impliniti... sper sa nu fim dezamagiti. Oricum suntem usor adaptabili, curatenie sa fie!!

Ps si vedem apoi, ne cârpim sau ne rupem mai tare pt august am luat Phoenicia Mamaia - le voi compara inevitabil)

Vacante frumoase si sa ne auzim cu bune!

[26.06.16 22:38:12]

@sens -

Chiar sunt curioasă de comparaţia între cele două, prin prisma serviciilor oferite, dar şi a preţurilor. Şi eu am ales pentru august (pentru a doua oară) fratele mai sărac cu o stea al Phoeniciei, Majesticul din Mamaia.

emiluuu
    [27.06.16 07:39:13]

@nicole33 - eu am mai fost la Didim la Venosa si am fost f multumit cu toate ca si acolo chitrosii cautau nod in papura

diaanaid
    [28.06.16 13:58:47]

@emiluuu - Asteptam

un review, speram mai imbucurator . Vacanta placuta!

[28.06.16 22:29:02]

@emiluuu -

eu am mai fost la Didim la Venosa

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[28.06.16 23:03:27]

@emiluuu -

Hai că asta e cea mai tare. Am fost numită în multe feluri de când scriu pe acest site, dar tu eşti original. Nu caut nod în papură, dar experienţa turistică acumulată îmi permite să fiu mai pretenţioasă, tocmai pentru că am ce cu ce să compar.

Oricum, dacă vei compara Aquasis cu Venosa îţi va da plus. Aquasis este nou nouţ, în timp ce Venosa este în al şaselea an de funcţionare, conceptul all inclusive este mai bun la Aquasis, unde cu noroc şi insistenţă găseşti şi ceva băuturi de import, în minibar vei avea mai mult decât o simplă sticlă de apă, iar plaja de la Aquasis, aşa rar curăţată cum este ea, este mai bună decât cea de la Venosa.

Vacanţă plăcută şi să ne povesteşti la întoarcere!

[17.07.16 08:29:26]

@nicole33: haha!! Ai avut dreptate! Si in aceasta perioada nu bate vantul, adie f usor atat cat sa ne simtim bine!

Pana ajung acasa poate apar si impresiile tale.

a_vlad2009, diaanaid, emiluuu, laurak, sens, tata123 🔱
    Alte impresii din această RUBRICĂAquasis Deluxe Resort & Spa: