ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2016
ÎNSCRIS: 12.08.13
JUN-2016
2 AD. + 1 COPII -- v: 1,5 ani

Siguranta si relaxare

Hotelul este nou, construit in anul 2015, iar aripa in care am fost noi cazati, D3 a fost construita anul acesta, 2016.

Premier Fort Cuisine face parte dintr-un grup de cladiri Premier Fort ce au restaurante, piscine, locuri de joaca pentru copii mici si este situat cel mai aproape de plaja din grup.

Desi i-l putem gasi ca facand parte din binecunoscuta statiune Sunny Beach, se afla la intrare in statiunea Sveti Vlas.

Hotelul este imprejmuit de gard si accesul in interiorul proprietatii se face cu card-ul primit de la receptie, card ce iti deschide usa de la camera.

Rezervarea am facut-o pe un site de profil, international Non-refundable, iar In momentul in care mi s-au blocat banii de pe card corspunzatori sejurului, am primit un e-mail de bun venit din partea proprietarilor din Sofia.

Am raspuns la acest e-mail cu o solicitare si am primit raspuns imediat.

Am sosit la locatie potrivit rezervarii si am fost intampinati de un grup de receptioneri foarte elegant imbracati si amabili, ni s-au predat cardurile pentru acces in camera si am primit cateva indicatii utile, iar valetul ne-a condus la camera.

Camera arata exact ca in fotografii, lucru cu care eram obisnuit la rezervarile anterioare din BG si avea vedere frontala catre mare.

Camera suficient de mare cu totul functional, fiind studio, am avut si vesela, sapun, detergent,etc, TV LCD cu ercan mare la care se puteau urmari aproximativ 30-40 posturi.

Internet: Wifi in camera, dar cam slabut, pentru a-ti verifica e-mailul era ok.

Imediat dupa ce ne-am cazat am vrut sa testam piscinele, acestea sunt in numar de trei, una pentru copii mici si doua pentru adulti.

Mancarea a fost excelenta, variata, suficienta si de buna calitate - am avut incredere sa dam si copilului nostru.

Existau nai multe feluri de:

oua, pizza, salate, fripturi, pește

dar si lucruri mai fine si deserturi/prajituri

La micul dejun puteai servi sucuri, cafea, ceai la restul meselor bautura era contra cost.

In privinta mancarii (aproape ca ) nu am avut ce sa reprosam.

Serviciile per ansamblu au fost la superlativ, totul era aranjat cu grija pana la cele mai mici detalii, aranjamente florale, etc.

In ce priveste curatenia, femeile de serviciu erau peste tot si in mai multe schimburi, aproape toata ziua trebaluiau dar discret.

In ce priveste entertainment-ul, aici mai slabut, ca la bulgari, insa exista doua locuri de joaca pentru copii mici, topogan cu apa (functional in intervalul 9-17) si o echipa de animatori, sambata.

Ca parti negative, am avut o problema cu yala de la intrare in sensul ca nu se mai incuia usa de la camera, lucru rezolvat (abia) in ziua urmatoare, cu ocazia asta am remarcat senzatia de siguranta care o confera locatia.

Cand am venit la hotel erau cazati arpoximativ 80 % turisti bulgari plus rusi si 10-15 % romani, 5-10 % englezi/nemti.

La plecare am observat ca veneau tot mai multi romani.

Parcarea suficienta, practic erau trei zone unde puteai sa parchezi, una in fata complexului, una in interior si una in spate.

In concluzie un concediu reusit, recomand locatia fara pic de inoiala, insa am o banuiala ca punctajul va scadea pe masura trecerii timpului sau/si preturile vor creste.

Trimis de marcval in 21.06.16 09:28:05
Validat / Publicat: 21.06.16 12:04:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 5908 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marcval); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere din camera, corp D3, etaj 2

[21.06.16 12:04:17]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Complex Premier Fort Cuisine, SVETI VLAS" (nou-creată pe sait)

rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=20414.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • Maria C*
    [08.01.17 14:59:38]

Buna ziua,

Va rog daca se poate sa ma ajutati cu informatii despre Premier Fort Club Hotel.

Am dori sa rezervam o vacanta acolo si sa stim la ce sa ne asteptam, tinand cont ca vom merge cu un copil de 4 ani.

Pe unele site-uri am vazut ca ar fi pensiune completa, pe altele ca doar mic dejun si cina. Pe noi ne-ar fi interesat toate cele 3 mese sa fie asigurate (all inclusive). La dvs cum a fost? Sunt putin nesigura in privinta meselor, deoarece am vazut ca au si o microbucatarie in studio-uri.

Sunt baruri si snackbaruri langa plaja.

O alta intrebare ar fi daca parcarea este inclusa in pachet si daca este sigura.

Despre plaja, pare a fi micuta si ingusta. Se gasesc sezlonguri, sunt incluse in pret, daca nu cat se plateste un sezlong pe zi?

Va multmesc mult,

Mria C

[09.01.17 15:22:53]

@Maria C: Buna Maria,

pentru copil exista un mini parculetz cu leagan tobogan, piscina etc si e foarte ok.

Noi am avut pensiune completa (FB) si a fost foarte bine, fetita noastra a avut ce sa manance fara sa ii mai dam noi separat, recomand chiar daca este un pic mai scump sa ALEGETI FB pentru ca face banii, atentie este fara bauturi.

All inclusive inseamna ca pe langa cele trei mese (FB) sa mai fie si gustari intre mese, bauturi, etc insa nu am simtit nevoia.

Baruri si snackbaruri la plaja eu nu prea am vazut, exista cel din incinta complexului la piscina.

In ce priveste parcarea, exista tei zone in care puteti parca, doua (mai) in afara complexului si una in interior pe alei, toate fara plata si destul de sigure; astfel incat sa poti sta linistit. Mie complexul mi-a inspirat siguranta, de asta am si dat acest titlu descrierii facute. Parcarea din interior este pazita de gardian.

Plaja este mica, ingusta, nu foarte bine amenajata, exista si o zona cu sezlonguri, preturile sunt cam ca cele din RO. Statiunea Sveti Vlas este plina de hoteluri mari care au iesire direct la mare, insa, puteti merge 2-3 km cu masina la plaje apropiate din Sunny Beach, mult mai animate si frumoase.

Wildhoney
    [17.01.17 01:34:22]

@marcval: cum este intrarea in apa? Lina, cu pietre?

[17.01.17 09:27:16]

@Wildhoney:

Noi impreuna cu fiica noastra am stat numai in si la piscina toata perioada sejurului, marea era agitata atunci asa ca prea multe detalii nu stiu sa iti dau dar nu erau pietre, erau ceva alge, dupa cum am mai spus nu mi-a placut plaja de acolo.

camelia_1979
    [01.03.17 10:42:37]

Buna!

Am o mare rugaminte - puteti sa imi spuneti (in privat, bineinteles) prin ce agentie ati rezervat concediul?

Adresa-..........

Multumesc anticipat!

Camelia

[01.03.17 10:52:14]

@camelia_1979: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

[01.03.17 11:25:15]

@camelia_1979:

Ti-as raspunde pe privat, dar

"camelia_1979 nu si-a dat acordul sa primeasca mesaje private expediate prin intermediul site-ului"

Asa cum a scris webmaster-ul este necesar sa accepti mesaje private in cadrul profilului.

Iti raspund aici, nu am rezervat printr-o agentie, ci, printr-un site de rezervari online.

Parerea mea este ca nu conteaza cum rezervi, poti avea surprize in orice mod, poate e bine sa trimiti dupa rezervare un e-mail hotelului.

camelia_1979
    [01.03.17 13:49:00]

Buna!

Multumesc pentru raspuns!

Am facut rezervarea. Doamne ajuta!

O zi buna tuturor!

Camelia

IKB
    [12.04.17 10:36:11]

Buna ziua

Am inteles ca sunt plaje ceva mai mari in stanga si dreapta hotelului.

Ati avut ocazia sa le vizitati? si daca da, cum vi s-au parut?

Multumesc!

[12.04.17 13:03:52]

@IKB:

Buna ziua,

am mai vorbit despre plaja daca cititi atent,

nu mai retin acum, DAR in dreapta este Statiunea Sunny Beach cu plaje frumoase.

IKB
    [12.04.17 13:14:08]

@marcval: buna ziua

Am citit tot thread. ul...

Ma refeream in imediata vecinatate a plajei hotelului. Stiu ca sunt plaje frumoase in Sunny beach, am fost si noi acolo acum 2 ani, dar acum mergem cu un bebe de nici 1 an si am fi dorit un hotel cu o plaja mai linistita...

Multumesc

[12.04.17 18:01:18]

In partea stanga cum stai cu fata la mare parca am vazut o plaja mai OK, insa fiica noastra la 1 an si ceva nu a vrut la malul marii - cred ca era marea mai agitata si zgomotoasa in acea perioada, insa a stat tot timpul la piscina.

Mie (toate) plajele din BG mi se par linistite.

Exceptie ar fi doar Statiunea Albena.

camelia_1979, IKB, marcval, Maria C*, Wildhoney

• pagină generată în 0.032032012939453 sec