ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.06.2016
AUG-2015
PREȚ SEJUR 260 euro ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 5

Georgalas Sun Beach Hotel2

Merita retinut pentru cei ce vor liniste

Anul trecut am fost in insula Evia - vezi impresii. Fiind destul de departe am avut nevoie de cazare intermediara si la ducere si la intoarcere. La intoarcere am cautat un loc in zona de nord a Greciei unde sa stam 3-4 zile pentru a ne "reface" dupa concediu. Am ales un hotel care sa fie aproape de plaja, fiind cu un copil de 5 ani nu ne-a interesat posibilitatea de distractie nocturna, asa am ajuns la Georgalas. Hotelul este situat la 3 km de statiune drumul fiind bun.

Rezervarea facuta prin agentie. Cand am ajuns am fost cazati imediat fara probleme desi hotelul era plin fiind inceput de weekend.

Camera nu foarte mare dar suficienta pentru noi 3, in schimb este renovata de curand fiind moderna cu LCD, spoturi, frigider. Toate camerele au si un balcon mare de pe care se vede marea. Curatenie zilnica, probleme rezolvate rapid (intr-o seara cand am plecat in oras am semnalat o problema la dus si cand m-am intors era rezolvata). Hotelul este de fapt gestionat de o familie care se cam ocupa de tot: receptie, bucatarie, reparatii etc.

Plaja chiar peste drum de hotel, nisip fin, intrare lina, pentru oaspetii hotelului sejlonguri si prosoape gratis. Se servesc bauturi dar sunt destul de scumpe fata de alte locatii (probabil pe principiu ca nu sunt multe locuri in zona unde poti bea un frape).

Masa a fost buna. Micul dejun bufet destul de consistent pentru un hotel mic deci cu putini clienti. Am mancat si la pranz, cam scump dar mancarea foarte buna (un peste proaspat la gratar excelent).

In rest pentru masa ne duceam in statiunea Nea Kallikratia, o statiune plina de rusi.

In concluzie recomand hotelul pentru cei ce cauta o oaza de liniste pe malul marii, desi e in afara statiunii se ajunge usor cu masina sau cu transportul in comun in statiune.

Trimis de nrs in 08.06.16 11:46:18
Validat / Publicat: 08.06.16 12:52:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nrs); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [08.06.16 12:03:30] »

------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 30&ridAnt=69093

nrs [08.06.16 13:47:44] »

@webmasterX - e ok localizarea

calatorul [08.06.16 18:34:05] »

@nrs - Multumim pentru informatiile oferite.

calatorul, nrs