ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.06.2016
ÎNSCRIS: 30.05.16
APR-2016
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ANI

Adrenalina la Parc Aventura Brasov

Cine doreste adrenalina, relaxare, sport, este binevenit la acest parc. Luati-va copiii și dati-va alături de ei intr-o experiență minunata.

Sunt 4 trasee mov pentru pici 4-7 ani, 8 ani traseele galbene (trei la număr) (unde se pot da și adulții alături de copii), traseele verzi (pentru începători unde se pot da și copiii de 8 ani cât și adultii), traseele albastre (2 la număr de la 12 ani în sus), traseele rosii (2 la număr de la 14 ani în sus), traseul negru (de la 18 ani în sus) și tiroliana cea mai mare care costa 10 lei. Acolo trebuie sa cumperi mănuși speciale pentru aventura park pe care le vei păstra și când vei reveni le poți folosi (8 lei). Tiroliana de pe lac este foarte, foarte mare. Ea începe din adâncul pădurii și se termina dincolo de lac pe un deal unde te așteaptă cineva care te ajuta. Îți poți urmării copilul prin pădure unde ai amenajate drumuri speciale cu bănci chiar pe lângă traseu. Echipamentul este gratuit. Merita!!! Pentru cei care vor sa se relaxeze au lacul unde pot inchiria o barca sau hidrobicicleta. Langa lac este o zona amenajata pt gratar sau un restaurant unde mancarea este foarte buna. La 3 min de locatie este si gradina zoological. Distractie placuta!!

Adulti (de la 18 ani) 40 RON. Includ 3 ore de Aventura. Scoala: 37 RON Extra ora: 17 RON

Tiroliana*: 10 RON

Elevi / Studenti 35 RON. Includ 3 ore de aventura. Scoala: 32 RON Extra ora: 15 RON

Tiroliana*: 10 RON

Copii (de la 8 la 11 ani) 30 RON. Includ 3 ore de Aventura. Scoala: 26 RON Extra ora: 13 RON

Tiroliana*: 10 RON

Pici (de la 4 la 7 ani) 30 RON. Includ 3 ore de aventura. Scoala: 25 RON Extra ora: 10 RON

Tiroliana*: -

Grupuri adulti35 RON. Includ 3 ore de Aventura. Incepand cu 10 persoane. Extra ora: 15 RON

Tiroliana*: 10 RON

Sper sa fie de folos aceste informatii!!!

Trimis de NELUTU D-tru in 01.06.16 11:11:34
Validat / Publicat: 01.06.16 15:32:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

VIZUALIZĂRI: 2019 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (NELUTU D-tru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 rondul de flori din jurul lacului din Noua, unde este si parcul aventura

[01.06.16 11:23:02]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Parc Aventura (parc de distracții), BRAȘOV" (deja existentă pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 81&ridAnt=68957

[01.06.16 14:17:48]

[01.06.16 14:24:35]

@webmasterX - cu placere, avand in vedere ca locuiesc in zona, la 2 minute de aceasta locatie, era si pacat sa nu vorbesc despre ea. Multumesc pt ajutorul acordat in mutarea sau reorganizarea postarilor.

[01.06.16 15:30:43]

@NELUTU D-tru - din păcate, deși spui că:

locuiesc in zona, la 2 minute de aceasta locatie

nu ai reușit să găsești alte câteva ca să faci niște poze proprii și ai preferat să iei unele „de gata”.

Am fost nevoiți să le ștergem, conform regulamentului aceste poze NU sunt admise.

E al doilea set care pică la verificare. Oare tu chiar aifostacolo?!?

[01.06.16 15:39:24]

@webmasterX - nu inteleg de ce nu mai apar pozele??

[01.06.16 15:55:58]

@webmaster - chiar am fost acolo, o sa-mi fac selfie ca sa demonstrez.

papone
[01.06.16 22:29:29]

@NELUTU D-tru - Nu stiu care e recordul meu de minusuri intr-o seara si sigur n-am dat mai mult de 2 vreodata. Dar mi-e frica sa mai deschid articole ale tale, crede-ma! Pliantele sunt pentru a fi fotografiate, nu descrise - asta imi exprima cele de mai sus. Din punctul meu de vedere, poti pacali multi oameni (sau macar sa incerci)... dar de ce sa te pacalesti pe tine???

[06.06.16 10:11:36]

am incarcat poze facute de mine cu telefonul personal, de data aceasta nu este nici macar una preluata cu copy paste... cum au fost anterioarele!! Eram dator cu unele originale.

NELUTU D-tru
Alte impresii din această RUBRICĂParc Aventura (parc de distracții):