ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2016
ÎNSCRIS: 22.04.12
MAY-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 11; 5

Terasa Kimbo de langa Zoo Baneasa

Cand am iesit de la Gradina ZOO Baneasa, ne-am gandit sa ne oprim la o terasa din proximitatea acesteia sa ne potolim foamea, ca era deja trecut de ora pranzului.

Cu mare grija in special la copii ne-am strecurat printre masinile parcate alandala, dar mai ales printre cele care doreau sa intre pe aleea gradinii zoo sau sa iasa de pe ea.

Ema cu Denisa care au iesit primele din zoo pentru ca la un moment dat Denisa s-a plicitisit au plecat in cercetare culinara si in stanga cum iesi dupa nu foarte multi pasi la prima mare de umbrele de soare albastre au gasit de cuviinta sa se opreasca sa ocupe cu noroc o masa si sa ne cheme si pe noi. Am aparut de indata, ba chiar am avut si mai marea sansa sa ne mutam de la masa deja ocupata de fete la una mai umbroasa care tocmai se elibera.

Terasa cu mese si scaune din lemn, ultimele nu prea comode se numeste Kimbo. Pe masa am gasit meniul pe doua pagini fata verso, tras in tipla. L-am parcurs si ne-am indreptat apoi catre baza unde se lansau comenzile, o casuta mai mare din lemn, pe latura dinspre padure a terasei. Am comandat mici si snitel de pui cu salata si cartofi, niste ape, sucuri, limonade.

Pentru cat de aglomerat era, apreciez ca servirea a fost suficient de prompta, asta datorita personalului numeros atat la preluarea comenzilor, la servirea acestora cat si la “”bucatarie””. Am primit mai intati bauturile, apoi a venit si mancarea.

Surpriza cea mai placuta au fost micii. Eu in calitate de mare mancator de mici (am mancat o data 1 kg dintr-o suflare sau mai multe, e drept!) va spun cu hotarire ca micii de la Kimbo sunt senzationali. Super! Super! Super!

Tarifele si meniul va las sa le lecturati la poze, per total a fost bine si rezonabil spre ieftin. Recomand!

Pofta buna!

Trimis de Dan&Ema in 29.05.16 17:56:05
Validat / Publicat: 29.05.16 20:21:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 4480 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 se intrevad umbrelele terasei Kimbo

ANILU
[29.05.16 20:47:48]

@Dan&Ema: Înțeleg ieșirea în familie la zoo și după aceea la masă.

După ce mami și tati s-au răsfățat vineri seara fără copii, la o întâlnire cu prietenii, trebuia acum să răsfățați și copii.

Dar înțeleg că ție ți a mers la suflet, mai ales micii.

Eu știu doar terasa Privighetorilor puțin mai în față.

Dar e bine de știut și această terasă.

Felicitări pentru această ieșire în familie.

[29.05.16 21:49:30]

@ANILU: Multumim.

Iesirea a fost weekendul trecut. Sunt in urma cu scrisul cum spuneam si la Shorley si nici nu mai am timp sa scriu despre tot ce as putea povesti.

[30.05.16 14:08:54]

Dan, stai bine cu scrisul, eu sunt mai in urma cu ceva luni, insa sper sa mi le aranjez in concediu, pana atunci scriu doar cele ce pot fi scrise pe fuga fara a fi nevoie si de alte informatii.

Intr-adevar pentru noi bucurestenii (si la mine buletinul spune la fel) a iesi la Gradina Zoologica era un mare eveniment avand in vede ca nu erau multe locuri in care puteai iesi cu copiii (Herastrau pentru o plimbare cu vaporasul, Parcul Carol, Gradina Zoologica si un spectacol la circ), iar cand mergeam la Gradina Zoologica automat trebuia sa mergem sa mancam ceva acolo ca asa era frumos.

Felicitari mi-am adus aminte de vremurile cand eram eu copil, apoi cand copiii mei erau mai mici iar acum astept perioada cand voi deveni bunica (sper sa mai stau cativa ani).

GabrielaG
[30.05.16 15:16:18]

Citind articolul dvs i s-a facut deja foame

Cand eram in cantonament la Poligonul de Tir Sportiv "Iosif Sîrbu" din Baneasca am trecut de mult ori pe langa terasa. Daca voi mai avea ocazia sa ajung prin zona cu siguranta este bine de luat in calcul.

Multumesc pentru informatii.

[30.05.16 20:36:29]

@mishu: multumesc

[30.05.16 20:38:30]

Cu placere

Multumesc de vizita

[04.11.17 13:58:01]

@Dan&Ema: În procesul de reorganizare a rubricii Unde Mâncăm am încercat să găsesc terasa asta pe gmaps, www... dar NADA!!

Mă poți ajuta cu un link, niște coordonate GPS?

Ai idee mai există, și-a schimbat numele?

Thx

[04.11.17 23:10:02]

@webmaster26:

44,4397

26,0963

[04.11.17 23:19:44]

@Dan&Ema: coordoantele indicate numai la grădina zoologică nu duc

google MAPS

ANILU, Dan&Ema, GabrielaG, mishu