ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.05.2016
SEP-2013
PREȚ SEJUR 200 ?
cu transport AUTOCAR

Aron Hotel3

City Break Praga - nu cu autocarul!!!

Am ales sa vizitam acest oras magnific insa intr-un mod economic, respectiv cu autocatul. O alegere foarte, foarte, foarte proasta. Noi nu suntem pretentiosi cand vine vorba de calatorii insa nu a fost o idee prea buna, am facut aproximativ 28 de ore Bucuresti-Praga (din care 19 ore sa iesim din tara).

Am cumparat city Break-ul prin [agenție] la un super pret 99 de euro.

Pt cazare (Hotel Aron 3*) numai cuvinte de lauda. Zona linistita, camere curate, mic dejun ok (nu foarte variat si cu multa carne), personal amabil, aproape de statia de tramvai.

Orasul Praga... minunat, nu ai cum sa te plictisesti. Am vizitat gradina zoo (pe care nu trebuie sa o ratati), fabrica de bere Staropramen, tot centrul istoric, o fabrica de ciocolata, palatul, muzeul sexului (este oarecum interesant).

Sfat : sa aveti pantofi comozi, o harta si nu pierdeti timpul prin camera, aveti multe obiective de vizitat.

Masa: cam greu sa gasesti ceva de mancare fara carne. Pana si o simpla salata contine minim 2 tipuri de carne :). Va recomand sa incercati berariile lor, exista locatii in care puteti incerca mai multe tipuri de bere, va sunt servite in pahare mici intre 5-10 tipuri de bere (echivalentul a 2-3 beri normale).

Transport : noi am calatorit cu tramvaiul foarte mult si pe jos.

Trimis de BiancaB in 17.05.16 13:02:45
Validat / Publicat: 17.05.16 15:20:52
VIZUALIZĂRI: 2074INFO ADIȚIONALE
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CEHIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BiancaB); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [17.05.16 13:41:17] »

@BiancaBica -

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE!

webmasterX [17.05.16 13:47:06] »

@BiancaBica, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte (se întâmplă câteodată să stai într-un hotel pe care nu doreşti să-l recomanzi, dar zona sau localitatea ar merita cu totul altă medie - sau viceversa).

În plus, cine încearcă să aleagă o cazare în zonă - o gaseşte mai uşor, parcurgând doar lista rubricilor de cazare (fără a mai fi nevoit să citească - în acel moment - informaţii despre zonă); cine se documentează despre zonă - va găsi toate informaţiile căutate într-o singură rubrică (cea dedicată impresiilor "de călătorie"), fără a mai fi nevoit să "baleieze" toate rubricile de cazare (unele poate nu-l interesează, sau poate nu doreşte deloc cazare în zonă).

calatorul [23.08.16 16:24:15] »

@BiancaBica - Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite. De acord cu titlul, am citit relatarea cautand si explicatia si motivatiile acestui sfat, pe care il impartasesc si eu. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

calatorul

pagină generată în 0.0519640445709 sec