ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.05.2016
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 11.05.16
    MAY-2016

Am fost acolo... in inima Deltei... pentru a evada din agitatia Bucurestiului si a cauta un loc de relaxare.

Am cautat o destinatie in Delta Dunarii care sa fie aproape de apa, sa serveasca preparate traditionale din Peste, sa aibe piscina si acces cu autoturismul.

Am gasit toate aceste cerinte la Casa de Vacanta Regina Deltei, o locatie absolut superba situata in localitatea Baltenii de Sus, pe malul bratului Sfantu Gheorghe.

Am ales o vacanta de doua nopti in luna mai (vineri-duminica). Odata ajunsi acolo, am fost coplesiti de privelistea din curtea Casei de vacanta. Am servit cina, o delicioasa saramura de peste si clatite cu dulceata iar apoi am admirat un apus deosebit chiar de pe ponton.

A doua zi (sambata), dupa micul dejun, am plecat intr-o excursie cu barca pe lacurile si canalele Deltei. Desi am mai fost in Delta Dunarii, am avut multe lucruri de descoperit, admirat si fotografiat.

Intorsi la mal, am servit o ciorba traditionala de peste iar apoi ne-am relaxat la piscina.

Seara, dupa servirea cinei (plachie din peste) am facut un mic foc de tabara si am admirat cerul plin de stele.

Vacanta aici a fost una deosebita, relaxanta si confortabila.

Recomandam cu caldura acest loc: personal primitor, peisaje de vis, mancare foarte gustoasa, camere frumoase si curate, posibilitati diverse de pescuit.

Cu siguranta ne vom reintoarce.

Trimis de Denisamocanu* in 11.05.16 11:57:18
    Validat / Publicat: 11.05.16 13:09:35
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BĂLTENII de SUS

VIZUALIZĂRI: 3505 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Denisamocanu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.05.16 13:09:09]

@Denisamocanu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Casa de vacanţă Regina Deltei, MAHMUDIA" (nou-creată pe sait)

[11.05.16 13:58:45]

@Denisamocanu - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Aurici
    [11.05.16 15:55:20]

@Denisamocanu - Bine ai venit și din partea mea și te mai așteptăm cu impresii.

Mi-ar fi plăcut mai multe poze cu pensiunea că așa din ce ne-ai spus sună tare bine dar fiind unitate neclasificată ne mai punem semne de întrebare.

De ce oare este unitate neclasificată? Are baie comună? Piscina este exterioară după cât mi-am dat seama din poze. Sper că nu greșesc.

Am stat și eu în Băltenii de Sus acum 2 ani, la hotel Wels și îmi propusesem să mai revin, pentru Deltă. Și noi am ales Băltenii de Sus tot din cauza accesului pe șosea, fără să fii nevoit să traversezi Dunărea.

600 de lei au fost 2 nopți cu pensiune completă?

Denisamocanu*AUTOR REVIEW
    [11.05.16 17:28:07]

@Aurici - Multumesc pentru urarile de bun venit.

Din pacate, nu am mai multe poze. Din cate stiu, unitatea este clasificata la 3 stele (nu am stiut cum sa bifez acest aspect).

Fiecare camera are baie proprie, la parterul casei este un living mare in care se serveste masa iar piscina este exterioara.

Pretul pentru un pachet de 2 nopti cu pensiune completa (luna mai) a fost 600 lei/2 persoane.

Aurici
    [11.05.16 17:38:50]

@Denisamocanu - Mulțumesc pentru detalii. Pare un loc bun, de notat.

Vacanțe plăcute în continuare și te mai așteptăm să ne povestești.

ile07
    [09.06.16 21:13:47]

@Denisamocanu - Buna seara! Ne-ati putea ajuta si pe noi cu cateva informatii?

1. Ne-ar interesa daca am avea ce face in Baltenii de Sus in afara de plimbarile pe canale si pescuit. Exista de exemplu si ceva terase?

2. Casa de vacanta ofera si acces la gratar si bucatarie?

3. Exista magazine in zona? (de unde sa putem cumpara suc, bere, fructe, legume)

Multumim mult!

ile07
    [09.06.16 21:18:05]

@Denisamocanu - Inca doua intrebari!

1. Cat v-a costat excursia cu barca?

2. Ne puteti da niste preturi orientative la mancarea si bautura servite in pensiune?

Va multumesc!

Aurici, Denisamocanu*, ile07