ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.05.2016
    ÎNSCRIS: 04.05.16
    MAY-2016

încărcat de pe telefon!

Limak Limra - UAI 5*

Ne intoarcem acasa cu regretul ca nu am mai stat cateva zile dupa Sfintele Sarbatori de Paste de anul acesta in KIRIS la LIMAK LIMRA...

Super concediu...

Animatie... atmosfera... imprejurimile munte/mare... vremea la 1 mai 28° in aer si 21°apa Mediteranei.

O singura remarca negativa...

Resortul fiind mare si cu multi turisti orele mesei prea aglomerate (cantina de fabrica, personalul depasit de situatie).

Dar totul a compensat cu spectacolele de calitate din fiecare seara desi e inceputul sezonului.

Pentru familii cu copii mici e o buna optiune si nici nu va veti plictisi, nici cei mari, nici cei mici, nici parintii.

Trimis de antosoft* in 04.05.16 20:20:53
    Validat / Publicat: 04.05.16 21:37:21

VIZUALIZĂRI: 3238 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (antosoft*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.00 EUR pe cameră

[04.05.16 20:55:17]

@antosoft: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Cum precedentele ("cele mai recente") impresii de la acest hotel sunt din rmă cu mai mulţi ani, ne-am bucura TARE mult să scri mai pe larg despre hotel şi condiţiile întâlnite acolo...

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca (alte) foto din sejur ori minisejur: click aici.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Limak Limra Hotel [Kiris], KEMER" (deja existentă pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

[17.05.16 19:11:14]

Si noi mergem in august. As vrea sa intreb ce turisti au fost daca nu mai sunt rusi, din ce tari?

In mare sunt pietre, intrarea e lina sau se adanceste brusc?

In care corp a-ti avut camera?

Multumesc!

antosoft*AUTOR REVIEW
    [19.05.16 14:31:54]

@elenaadina: buna ziua. Am avut parte de un sejur fara probleme, plaja cu pietre nu nisip cu acces direct din resort dar ok noi ne-am balacit in apr in mediterana,

turisti am vazut majoritatea ukr, tari nordice...romani in tot resortul doar noi am intrebat la receptie desi am fost in primul zbor air bucharest/kusadasi 25 apr 2016 full cu turisti dar majoritatea au luat bilete pe zona alanya.

In linii mari daca nu sunteti pretentiosi e ok da confortul nu e de 5*, recupereaza cu distractiile tot timpul zilei si seara spectacole interesante... Merita incercat.

Am stat in locatia de langa terenul de sport dar toate camerele din resort au acelasi interior. Sa nu luati in locatia tot a lor care e peste drumul de acces... e departe.

Singurul punct negativ... aglomeratie la masa... e de inteles sunt vreo 4-500 de pers care vin simultan la masa.

Daca va mai pot fi de folos... agentul local Logic Tour e ok si noi am avut insotitor o doamna turcoaica din mangalia.

[20.05.16 11:01:31]

@antosoft - Multumesc mult pentru informatii!

micu
    [25.05.16 12:11:38]

@antosoft Buna ziua,

Imi puteti spune transferul de la aeroport cam cat a durat?

Multumesc.

antosoft*AUTOR REVIEW
    [29.05.16 21:40:37]

@micu: scuze de intarziere. Cam o ora daca nu mai sunt persoane ce trebuie lasate inainte de limak. Si totul a fost ffff organizat. Impecabil transferul serviciile logic tur partrnerul turc

micu
    [30.05.16 10:19:05]

@antosoft - Multumesc pentru detalii

ed
    [31.08.16 10:11:40]

@antosoft: merg si eu cu familia la sfarsit de sptamana la Limak Limra - puteti sa-mi spuneti daca ati intampinat greutati la hotel?

Sunt multi rusi?

plaja e ok?

stiti cumva unde sunt camerele garden side?

au fost multi romania la acest hotel?

in ce tip de camera ati stat?

mii de multumiri!!!

[13.09.16 10:31:12]

@antosoft:

Multumesc pentru raspuns. Intre timp am fost si noi de pe 27.08. si am stat tot in corpul de langa terenul de tenis. A fost Ok. Tot ce ai spus a fost real. O zi frumoasa!

[13.09.16 10:43:35]

@elenaadina: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

antosoft*, ed, elenaadina, mariana a, micu
    Alte impresii din această RUBRICĂLimak Limra Hotel [Kiris]: