ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2010
ÎNSCRIS: 28.08.09
OCT-2008
team-building

Hote Ibis decent si satisfacator

Pot spune cu sinceritate ca orasul Constanta pentru mine reprezinta un loc in care cu placere revin de cate ori am ocazia. Astfel cand am primit o invitatie de participare la un seminar in orasul amintit m-am bucurat de locatia aleasa.

Locul de cazare stabilit la Hotel Ibis a fost de asemenea o alegere inteleapta. Hotelul este pozitionat langa plaja Modern iar majoritatea camerelor ofera o priveliste minunata spre mare.

Am avut o camera cu sea- view iar seara era minunat sa deschizi geamu si sa auzi glasul marii inspumate.

Despre camere pot spune ca se incadreaza in tiparul Ibis nu foarte mari dar destul de confortabile. Mobilier intretinut si bine pozitionat in acord cu dimensiunea camerei. Toate camerele sunt dotate cu aer conditionat, tv color, minibar, internet.

Patul foarte confortabil cu lenjerie curata fara pete suspecte si destul de mare. Baia curata si bine ingrijita, prosoapele imaculate m-au facut sa cred ca se pune un accent serios pe curatenie.

Restaurantul de la parter este de dimensiuni acceptabile iar micul dejun a fost destul de variat includea salam sibiu, branza feta, cascaval, omleta, oua prajite, rosii castraveti, carnaciori, sunca prajita etc.

La intrare in hotel pe partea stanga este un bar non-stop unde poti sta la taclale pana dimineata. In continuarea barului nonstop se afla o sala de bowling moderna cu 4 piste. Din pacate daca se blocheaza popicele nu ai pe cine sa chemi sa remedieze problema, trebuie sa te descurci singur.

Langa sala de bowling se pot gasi mese de biliard, tenis de masa si darts. Hotelul dispune de trei sali de conferinta Ovidiu, Decebal si Traian dotate ultramodern. Seminarul nostru a fost tinut in Sala Ovidiu cea mai mare dintre cele trei sali.

Parcarea destul de mica fata de necesitatile hotelului dar se poate parca pe strazile apropiate. Recomand seara plimbarile pe malul marii pana la Cazinou si pe stradutele laturalnice si nu veti regreta.

Hotelul este ideal pentru intalniri de afaceri sau un weekend romantic alaturi de sotie sau cine vreti voi.

Trimis de david in 12.02.10 15:30:53

VIZUALIZĂRI: 1990 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (david); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.00 EUR pe cameră

pepsi70ro
    [13.02.10 20:28:44]

site-ul hotelului este urmatorul:

ibis

Este un hotel bun si unul dintre cele mai ieftine din Constanta. In plus vederea superba de la inaltime asupra Marii Negre, accentueaza placerea de a reveni in acest hotel.

webmasterXY*
    [13.02.10 20:39:19]

De acum avem in pagina tehnica a hotelului link-ul cu site-ul acestuia.

Multumesc pepsi!

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [23.03.10 16:09:19]

Interesant lantul acesta hotelier IBIS. La un moment dat cautat o cazare la un hotel in Sibiu si am gasit la un moment dat pe google, ca Ibis nu are numai in Sibiu, ci si in Constanta, Bucuresti astfel de hoteluri. Ce m-a incantat este acea oferta de ziua de nastere, dar cea mai are e cea cu numarul de ani. Adica cati ani ai, atatia EURO-i platesti Bine, dar oferta era valabila numai pentru un interval anume de varsta, parca doar la tinerii paa in 30 ani (nu mai stiu sigur) ca va dati seama ca cu cat inaintezi in varsta nu-ti convine ca pretul sa creasca ci din contra, sa scada. Mai ales unui pensionar, care, dupa ce ca veniturile ii scad, sa mai plateasca si un pret la hotel .... Ar trebui ca pretul sa fie invers proportional cu varsta

Si de la mine un vot, david !

davidAUTOR REVIEW
    [23.03.10 16:14:18]

Da, asa este Dana si de Valentine Day au avut reduceri pentru cupluri de tineri si nelinistiti.

Privelistea spre mare de la etajele superioare merita toti banii.

dananecula, david, pepsi70ro
    Alte impresii din această RUBRICĂIbis Constanţa Hotel: