ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2016
APR-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 8

încărcat de pe telefon!

[Polis Apartments] Perfect pentru familia mea

Am ales Polis Apartments pentru cele 3 zile petrecute in Salonic in perioada Sarbatorilor Pascale si nu am greșit.

Este un hotel in sistem self - catering, deschis in aprilie 2016 intr-un bloc de locuințe deja existent dar renovat practic de la zero. Finisarile si decorațiunile sunt moderne, utile si alese cu bun gust.

Noi am ales un apartament cu 2 dormitoare despre care pot spune ca este foarte spațios, cred ca are in jur de 65 mp cu 3 balcone, bucatarie complet utilată (cuptor electric, frigider, cafetiera, prăjitor pâine, cana fierbător, set farfurii 4 persoane, tacâmuri, pahare, cești etc.) 2 dormitoare si living cu o canapea extensibila si tv led, ac, Wi-fi gratuit.

Dormitoarele au paturi duble (160cm lățime) si cu super saltele- ceea ce ne-a bucurat enorm dar si dotate cu lenjerii albe de foarte buna calitate. Draperiile de asemenea sunt super iar ferestrele si ușile balcoanelor sunt culisante (de calitate) si prevăzute cu jaluzele exterioare. Balconul livingului este f mare, cu vedere la strada principala. Curatenie in fiecare zi.

Lift modern. Personal amabil. Pentru cine dorește parcare cu plata in apropiere (10 euro/zi).

Vis-a-vis de hotel este un supermarket unde găsești aproape orice. Ca si locație va pot spune ca este in centru, la mai puțin de 1 km de vestita Piata Aristotelous si la aproximativ 2 km de Turnul Alb sau de superba faleza a Salonicului.

Prețul apartamentului pe noapte este egal cu cel al unei camere triple sau suite din alte hoteluri de 3 sau 4 stele din oraș dar care, sincer, nu sunt mai mari de 18-25 mp. Acesta este si motivul pentru care am ales acest hotel.

In urma cu 2 ani ne-am cazat la un hotel de 3 stele (noi 2 si cele 2 fetițe) intr- o camera de 18 mp învechita si cu o baie ff mică si cu aceleași costuri.

Sincer recomand locația si va mai spun ca receptia este disponibilă de la 8-20 iar fetele de acolo au fost super ok.

Trimis de denissa1909 in 03.05.16 23:33:05
Validat / Publicat: 04.05.16 00:16:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Salonic hotel Olga

VIZUALIZĂRI: 1595 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (denissa1909); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere de pe terasa apartamentului

[04.05.16 00:15:34]

@denissa1909: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Polis Apartments, SALONIC" (nou-creată pe sait)

[04.05.16 08:15:32]

@denissa1909 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mihai18
[04.05.16 09:01:48]

Pentru început este bine. Conținutul reviewului edifică pe cei aflați în căutarea unei cazări în frumosul oraș Salonic, unde eu am fost 2 ani la rând și de fiecare dată m-am cazat la același hotel (am scris un review).

Frumoase și fotografiile. Cine le-a făcut a știut să lucreze bine cu camera foto.

Recomandări.

Pentru un loc de cazare este bine să fie mai multe fotografii (dormitorul, baia, holul de la intrare, dulapurile de haine, alte corpuri de mobilier, sistemul de iluminare)

Foarte frumoasă P-3 dar păcat că livingul nu a fost fotografiat din 2-3 unghiuri de poză, ar fi fost cu totul altceva. Per total, mie mi-a plăcut reviewul, dar având foarte puține fotografii, nu am putut să acord de cât calificativul „Bun”

Vă aștept și cu alte reviewuri. Călătorii frumoase (și cu poze).

calatorul
[04.05.16 09:35:30]

@denissa1909- Felicitari pentru alegere si frumoasa minivacanta greceasca, Salonicul este un oras minunat, mie mi-a placut mai mult decat Atena si alte orase mari vazute prin Grecia si nu numai. Din fotografia facuta pe geam se pare ca ploua prin oras, fata asta nu i-am vazut-o, ci dimpotriva, cea torida si dogoritoare a verii. Cam mare pretul cazarii, de aceea am evitat sa dorm in oras de cate ori l-am vizitat, dar apartamentul pare sa merite banii cheltuiti. Multumim pentru impresii si informatiile impartasite, alegeri inspirate si vacante frumoase!

Lyssys
[06.05.16 16:29:20]

@denissa1909 - Felicitări pentru alegerea făcută şi mulţumiri pentru că ne-aţi făcut-o cunoscută şi nouă!

Mi se pare o variantă de cazare excelentă, cu spaţiu excedentar chiar şi pentru două cupluri! Tentantă idee pentru o viitoare excursie la Salonic! M-a prins de-a binelea!

PS Mă bucur să vă aduc votul de super bonus!

Vacanţe de vis vă doresc!

brigia
[20.08.16 20:30:05]

@webmaster26 - doua dintre pozele de la Polis Apartaments prezentate apartin siteului hotelului!

denissa1909AUTOR REVIEW
[21.08.16 00:15:55]

@webmaster26: da este ok

denissa1909AUTOR REVIEW
[21.08.16 00:19:19]

@brigia: probabil ai dreptate, eu făcând decât câteva fotografii cu apartamentul dar fiind si multe bagaje sau lucruri personale am evitat sa le fac publice!

brigia, calatorul, denissa1909, Lyssys, Mihai18
Alte impresii din această RUBRICĂApartamente regim hotelier: